Tri spanky moc, dva malo? Co s tim?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ifpulpo
Povídálka 37 příspěvků 29.12.16 16:58
Tri spanky moc, dva malo? Co s tim?

Ahoj holky, prosim o radu. Do osmi mesicu mi mala spala 3×denne, jakztakz pravidelne, posledni mesic a pul ma se spanim problemy, budi se v noci, nebo vstavame kolem 4rano apod, rostly nam zoubky, tudiz jsem jsem to priklanela tomuto problemu. Jenomze zuby jsou venku a spanek je porad divny, pokud se probudi brzo rano cca ve 4-5 spime 3×denne, pokud ale spi napr.do sesti rano, treti spanek by nam vychazel kolem 17.00, normalne chodime spat kolem 18,30, takze jit spat v podvecer mi prijde pozde, ptz by sla pak nekdy v osm devet vecer. Vzhuru vydrzi zhruba tri hodiny, vice ne, Tudiz ma otazka zni, davali byste ji spat i v podvecer, kdyz chce jit i presto, ze by pak chodila spat pozde (a jak vime pozdni spani nema vliv na pozdni vstavani) anebo byste spanek upravily na dvakrat denne a natahovaly ji dobu bdeni na 3,5 az 4 hodiny, jenom aby sla spat zase v rozumny cas? ( ja to ted zkousela par dni, ale je hrozne umordovana a odpada uz v 18.00, i drive protoze po druhem spanku je vzhuru cca od 13-14.00). :,( :,( :( diky za nazory.

Reakce:

vertunka
Závislačka 4638 příspěvků 29.12.16 17:04

Rozhodně bych ji začala dávat spát až tak kolem půl osmé večer. A spanky taky stačí 2. Ale musíte to dodržovat pravidelne a dítě si za pár dní zvykne. Já bych byla taky protivná kdybych jednou spala hodně, pak zas málo.

ifpulpo
Povídálka 37 příspěvků 29.12.16 17:21
@vertunka píše:
Rozhodně bych ji začala dávat spát až tak kolem půl osmé večer. A spanky taky stačí 2. Ale musíte to dodržovat pravidelne a dítě si za pár dní zvykne. Já bych byla taky protivná kdybych jednou spala hodně, pak zas málo.

No takhle brzo chodi po posunuti casu…navic jak jsem uvedla, vecer chodi spat +_stejne rozdil pul hodiny, ale rano vstava uplne jinak.

Kriss Tina
Kelišová 5398 příspěvků 29.12.16 17:33

Malej touhle dobou spal jednou maximalne 2× denne a to kdyz vstaval jo brzo… ja davala spat mezi 8-9 vecer a vstaval mezi 7-8 rano, pak se vetsinou vyspal kolem 2 odpoledne a dyl uz sem ho nenechavala protoze jak se vyspal dlouho byl schopnej strasit do pulnoci. Ja bejt vama tak posunu spani vecer aspon o hodinu, nebude vam vstavat zbytecne brzo a pak by meli stacit ty 2 spanky denne.

Anonym82
Závislačka 3955 příspěvků 29.12.16 17:57

Ja myslim, ze každé dite to ma jinak. U nas hlavne neplatí, ze když malo spí pres den, tak ze lip spí v noci. Spis naopak, jak je pretazena, tak vecer usina ještě hůř. Mala ted oslavila 9 mesicu. Spí mi taky 3× denně. Vstává mezi půl 8 a 8. Cca po 2h jde spat, což je kolem 10h. Pak jde spat kolem 13h a pak ještě odpo kolem 16h. Koupu v 19h a usina mezi půl 8a 8h. Pres den spí půl hodky az hodku. Taky se mi ted mesic hodne v noci budila, i 20× za noc. Myslela jsem, ze zuby, ale žádný ne vylezl. Jak to náhle začalo, tak to bohudíky i skončilo a zas se budí jen 2-5× za noc. Když jsme na návštěvě a neni možnost ji kolem te 4-5h dat spat, tak je peklo, do těch 7h je silene unavena.

ifpulpo
Povídálka 37 příspěvků 29.12.16 18:08
@Kriss Tina píše:
Malej touhle dobou spal jednou maximalne 2× denne a to kdyz vstaval jo brzo… ja davala spat mezi 8-9 vecer a vstaval mezi 7-8 rano, pak se vetsinou vyspal kolem 2 odpoledne a dyl uz sem ho nenechavala protoze jak se vyspal dlouho byl schopnej strasit do pulnoci. Ja bejt vama tak posunu spani vecer aspon o hodinu, nebude vam vstavat zbytecne brzo a pak by meli stacit ty 2 spanky denne.

No ja prave nespatruji problem v brzkem usinani, ale v tom, ze nevydrzi byt vzhuru dele nez tri hodiny a pres den nenaspi tolik, aby stacily dva spanky. Tudiz kdyby sla v osm vecer a vstala v sedm rano, bude spat cca od 10 do 11, pak 14-15 a kde je do 20,00?

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 29.12.16 18:15
@ifpulpo píše:
No ja prave nespatruji problem v brzkem usinani, ale v tom, ze nevydrzi byt vzhuru dele nez tri hodiny a pres den nenaspi tolik, aby stacily dva spanky. Tudiz kdyby sla v osm vecer a vstala v sedm rano, bude spat cca od 10 do 11, pak 14-15 a kde je do 20,00?

Zkusila bych to spaní trošku posunout, dopoledne dat spát kolem 11 odpoledne kolem 15. Pár dní bude možná protivná, budeš ji muset asi víc bavit, ale to si sedne…můj kluk v tomhle věku spal už jen po obědě třeba…

ifpulpo
Povídálka 37 příspěvků 29.12.16 18:31
@Anonym82 píše:
Ja myslim, ze každé dite to ma jinak. U nas hlavne neplatí, ze když malo spí pres den, tak ze lip spí v noci. Spis naopak, jak je pretazena, tak vecer usina ještě hůř. Mala ted oslavila 9 mesicu. Spí mi taky 3× denně. Vstává mezi půl 8 a 8. Cca po 2h jde spat, což je kolem 10h. Pak jde spat kolem 13h a pak ještě odpo kolem 16h. Koupu v 19h a usina mezi půl 8a 8h. Pres den spí půl hodky az hodku. Taky se mi ted mesic hodne v noci budila, i 20× za noc. Myslela jsem, ze zuby, ale žádný ne vylezl. Jak to náhle začalo, tak to bohudíky i skončilo a zas se budí jen 2-5× za noc. Když jsme na návštěvě a neni možnost ji kolem te 4-5h dat spat, tak je peklo, do těch 7h je silene unavena.

Prave, to bude neco podobneho. Myslim si, ze fyzicky ani psychicky na dva spanky jeste nema. Hold ji asi dam spat i v podvecer, byt to bude v pet sest, ale nebude pretazena a umordovana a budu doufat, ze si to casem sedne.

teepe
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 29.12.16 21:37

Nechala bych spát jak potřebuje, já nejsem moc fanda toho je večer chci mít klid, aby náhodou dítě nešlo spát až v 9! :-O :D

Kriss Tina
Kelišová 5398 příspěvků 29.12.16 22:11

@teepe to mame stejne ja uz se tu hodinu snazim uspat malyho (21 mesicu) a uz to vzdavam a necham ho at se este unavi :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >