3 týdny migréna, léky nezabírají

210
20.7.20 15:56

Tri tydny migrena, leky nezabiraji

Ahojte, uz zacinam byt zoufala, zkousim, zda nekdo nema podobnou zkusenost a co mu pomohlo… v minulosti me sem tam bolela hlava, ale treba dva tri dny, vyjimecne se to protahlo na tyden, ale zase dobre. Ted uz to trva cele tri tydny! Ze zacatku jsem zkousela takove ty auliny a novalginy, bez efektu. Pak jsem vyzkousela Sumigru na migreny, taky nic, mozna jen zcela nepatrne zlepseni. Zasla jsem na neuro, udelala mi CT hlavy a je to ok, dostala jsem kortikoidovou infuzi, ktera pry urcite zabere a nasadila denne antiepileptika. Dr je tento tyden na dovolene, takze ji nemuzu zavolat, ze infuze nezabrala a co dal. Porad jsem v bolestech, den co den, je to des. Boli me hlavne jakoby na spancich - takovy silny bolestivy tlak a dale celo a chvilema az pod oci a ke korenu nosu a vice leva polovina hlavy. Pred 2 mes. jsem nasadila antikoncepci, Suzua, dle gynekolozky to tim spis nebude, ale pro jistotu uz treti platicko nedam, dam si pauzu, kdyby prece jen… jinak uz fakt nevim, co by to mohlo zpusobit. Mam skoliozu, ale pravidelne na zada cvicim, necitim, ze bych nekde mela skriply nerv nebo nejaky problem…
Poradte, co muze zpusobovat tak dlouho trvajici bolesti hlavy?? Jeste dodam, ze pred pul rokem mi delali i mag rezonanci mozku a taky ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5408
20.7.20 15:58

Standartní migréna trvá max 72 hodin nebo kolik tohle je divny. Já trpím na migrény ale vždycky když bylo nejhůř mě na pohotovosti srovnali. Mně zabírá kombinace sumatriptan u plus čípek indometacin. Oboje na předpis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
20.7.20 16:06

Ten Indometacin mi taky predepsala, dnes jsem si ho rano dala a zadna zmena. Mel by zabrat hned? Asi jo, ze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
20.7.20 16:06

A nejsi pod nějakým psychickým tlakem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5408
20.7.20 16:07

@Anny_sn samotný indometacin by mi asi na rozjetou migrénu nepomohl je to analgetikum funguje mi právě S kombinaci sumtriptanu což je přímo na vypnutí migrény.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
20.7.20 16:08
@Anny_sn píše:
Ahojte, uz zacinam byt zoufala, zkousim, zda nekdo nema podobnou zkusenost a co mu pomohlo… v minulosti me sem tam bolela hlava, ale treba dva tri dny, vyjimecne se to protahlo na tyden, ale zase dobre. Ted uz to trva cele tri tydny! Ze zacatku jsem zkousela takove ty auliny a novalginy, bez efektu. Pak jsem vyzkousela Sumigru na migreny, taky nic, mozna jen zcela nepatrne zlepseni. Zasla jsem na neuro, udelala mi CT hlavy a je to ok, dostala jsem kortikoidovou infuzi, ktera pry urcite zabere a nasadila denne antiepileptika. Dr je tento tyden na dovolene, takze ji nemuzu zavolat, ze infuze nezabrala a co dal. Porad jsem v bolestech, den co den, je to des. Boli me hlavne jakoby na spancich - takovy silny bolestivy tlak a dale celo a chvilema az pod oci a ke korenu nosu a vice leva polovina hlavy. Pred 2 mes. jsem nasadila antikoncepci, Suzua, dle gynekolozky to tim spis nebude, ale pro jistotu uz treti platicko nedam, dam si pauzu, kdyby prece jen… jinak uz fakt nevim, co by to mohlo zpusobit. Mam skoliozu, ale pravidelne na zada cvicim, necitim, ze bych nekde mela skriply nerv nebo nejaky problem…
Poradte, co muze zpusobovat tak dlouho trvajici bolesti hlavy?? Jeste dodam, ze pred pul rokem mi delali i mag rezonanci mozku a taky ok.

tazko povedat, niekedy sposobuje bolest hlavy zaneseny organizmus, nervova sustava.. cize pomaha napr. detox a podobne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
20.7.20 16:11

Sumtriptan nikdy nepomohl, indometacim byl pro me dlouho jedina lecba.. Co tvuj jidelnicek? Ja jsem jako silny migrenik asi po 15 letech zjistila, ze mam silnou intoleranci ma laktozu - a od te doby migreny uz nemam (mivala jsem treba 4-6× do mesice).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12117
20.7.20 16:12

@Anny_sn Ja treba zacala reagovat na zmeny pocasi. Ty vykyvy co ted jsou mi nedelaji dobre a hlava mi tresti fakt casto. Nemuze to byt neco podobneho? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
20.7.20 16:12

@Tojsemja3
Nerekla bych. Brezen- cerven byl pravda takovy narocnejsi (deti kvuli korona ze skoly a skolky doma a do toho prace, ale kdo nebojoval ze), ale ted v cervenci mam vice mene volno, klidek, meli jsme jet i na dovcu, ale nic, neda se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
20.7.20 16:16

@Sardelka
Laktoze uz se nejakou dobu vyhybam, taky jsem zjistila, ze mi nedela dobre, takze tim to asi nebude. Jinak nevim, co jineho ve strave by mohlo byt spatne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14157
20.7.20 16:17

3tydny migréna? To se mi nezdá. Na migreny trpím, ale takhle dlouho to neznám. Max 3dny. Co strava? Stres? Tekutiny? Počasí?
U mně je to kombinace všeho a musela jsem hodně upravit stravu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
20.7.20 16:19

No pokud tam nikde není objektivní nález, viděla bych to na psychosomatiku. Na migrénu už je to strašně dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
20.7.20 16:26
@cecetka píše:
@Anny_sn Ja treba zacala reagovat na zmeny pocasi. Ty vykyvy co ted jsou mi nedelaji dobre a hlava mi tresti fakt casto. Nemuze to byt neco podobneho? :nevim:

Taky me to v prvni dny bolesti napadlo, ale kdyz uz to trva tak dlouho, nemyslim si, asi by to nebylo takto den co den…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21719
20.7.20 16:26
@Anny_sn píše:
@Tojsemja3
Nerekla bych. Brezen- cerven byl pravda takovy narocnejsi (deti kvuli korona ze skoly a skolky doma a do toho prace, ale kdo nebojoval ze), ale ted v cervenci mam vice mene volno, klidek, meli jsme jet i na dovcu, ale nic, neda se.

Odpočíváš dost? Fakt to může byt ze stresu, covid :nevim: ani si to nemusíš uvědomovat, ale mohlo se ti to promítnout právě do migrén.

@cecetka píše:
@Anny_sn Ja treba zacala reagovat na zmeny pocasi. Ty vykyvy co ted jsou mi nedelaji dobre a hlava mi tresti fakt casto. Nemuze to byt neco podobneho? :nevim:

Mám to taky taky, z výkyvů počasí :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21719
20.7.20 16:28

@Anny_sn Ani 2× 400mg ibalginy a magnésko nezaberou? Asi bych jela na pohotovost :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama