třídění odpadu v kuchyni - jaký koš?

14.6.09 00:17

třídění odpadu v kuchyni - jaký koš?

Ahojky holky,
prosím Vásd- třídíte odpad hned v kuchyni- máte nějaký tip, jaké koše, či jak to udělat? Máte nějaké vestavné koše??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2349
14.6.09 09:31

Ráda bych pořídila, jen v naší pidi kuchyni nevím, kam bych ho dala, takže máme prozatím jeden odpadkový koš na směsný odpad, co nelze třídit. Baterie nosím do Billy, mají tam krabičku. A ostatní -PETky,papír, kartony, atd. hážu do jedné velké krabice od banánů, a když přetýká, odnášíme do kontejnerů a tam pak třídíme jednotlivé druhy, Kuba má zatím 21M, takže smysl „třídění“ zatím moc nechápe, takže až bude starší tak to budu řešit víc :P :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
100
14.6.09 10:10

Nevím, jakou más kuchyni, ale třeba v Ikea prodávají vychytané koše… Myslím, že by mohly jít i do jiných kuchyní.

Mně se bohužel nevejde, takže do odpadkového koše házím směsný odpad, papír skladuju v papírových taškách za gaučem a plasty a sklo odnáším průběžně, když odcházím z bytu, jdu kolem popelnic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
14.6.09 10:42

My zatím máme prozatímní bydlení, takže vestavěné věci neřešíme a máme prostě 3 plastové odpadkové koše - papír, plasty, zbytek. Když se mi chce, nesu bio odpad na kompost, ale to bohužel není moc často :oops:

Ale do budoucna by se mi ty IKEA koše líbily…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2087
14.6.09 11:17

Existuje spousta vestavných košů ať výsuvných s dvířky, nebo výsuvných samostatně ze skříňky, které mají třeba tři nádoby právě na tříděný odpad, hodně se prodávají Franke, Teka, Peka, atd… ale počítejte není to nejlevnější záležitost. Šikovné řešení je třeba jedno výsuvné vysoké šuple, třeba pod dřezem a do něj si dát nádoby takové velikosti aby vyhovovali… třeba Ikea.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
14.6.09 11:20

Ahoj, my čekáme na novou kuchyň a tam budeme mít tyhle
http://www.franke.cz/…10_30_40.pdf
Chtěla jsem 2, jeden na normální odpad a druhý na plasty. Sklo se u nás nevyskytuje (jenom pivní flašky a ty vracíme) a papír mám u dveří v krabici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
14.6.09 14:19

Taky jsem to resila, ale vsechny ty kose mi prisly neprakticke… tak mam jen jeden na smesny odpad, pak ve skrini uplne dole krabici na papir a zbytek mam pod drezem v ruzne velkych papirovych taskach, takovych tech co se do nich davaji darky nebo co dostanete v obchode kdyz kupujete nejaky hadry. Nejvetsi je na petky a sklo, pak mam na pecivo, skorapky, hlinikova vicka, baterie a leky. Vyhovuje mi, ze jsou tak akorat velke/male aby se moc nepletly a pritom plnily sluzbu. Jo a na balkone mam kompost :D
Mala uz to docela chape a kdyz treba ji Lipanka, tak hned olize vicko a bezi s nim do spravneho kose, to same s petkama :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23869
14.6.09 20:08

Třídíme, jednoduše… Žádný koš, který by vyhovoval jsem nikde neobjevila
takže vše igelitek na háčkách za závěsem, když jsou plné, odvezeme… :wink: :lol:
http://img3.rajce.idnes.cz/…P1010751.JPG /> http://img3.rajce.idnes.cz/…P1010753.JPG

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7214
15.6.09 08:56

Je třeba vyhledávat pod heslem „sortery“. V době, kdy jsme dělali kuchyň, byly možnosti vpodstatě 2, Ikea a Franke. V Ikea měli jen dvoudílné (málo) buď vyjížděcí - vyjíždění se mi nezdálo (koše se dost viklají) nebo vysouvací na závěsu (2 známým už se u nich ulomily víka v pantech). Franke stál 7000, nejdřív jsem ho chtěla koupit, ale pak mi došlo, že je vlastně trochu šílené vydělávat tak dlouho na odpadkáč :-D
Takže máme hluboukou 80ku plnovýsuv šuple a v něm stojí 4 bílé plastové koše z domácích potřeb každý asi za 100Kč :-) Jednu nevýhodu to má, okolo košů jsou drobky a pod, takže se dno šuplíku musí uklízet asi častěji než u těch zápustných http://www.levneelektro.com/…-trio-401-bm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
15.6.09 12:46

Ahoj, my jsme při navrhování kuchyně na koše vůbec nepomysleli a byla to děsná chyba. Pak jsme to řešili několika koši, ale zabíralo to místo, máme úzkou kuchyň. Pak jsem objevila sice ne nejlevnější, ale nám dost vyhovující koše na tříděný odpad+klasický malý koš pod dřezem. Na bio odpad máme drtič..Posílám obrázek:
http://www.domacky.cz/…/_270231.jpg

Mají různé velikosti a i více přihrádek a tvarů. My to kupovali na www.domacky.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19988
15.6.09 17:36

v práci máme v práci v kuchyňce tenhle http://www.noto.cz/…er-trio.html

Doma máme jeden malý na směsný odpad, přímo v kuchyňské lince. A pak velký plastový box na tříděný schovaný ve vestavný skříni v předsíni, který, když je plný, „rozeberu“ do igelitek a odnesu do kontejneru. Nevýhoda u nás je ta, že to máme ke kontejnerům daleko a mimo obvyklou trasu na tramvaj, takže když už jdu, beru tak 6-8 tesco tašek.
Jinak bych to řešila asi něco na způsob 4 háčky (třeba po dvou nad sebou na zeď nebo nějaký „chytrý“ věšáček) na igelitky a do nich to házet, když budou plný, tak odnést a pověsit novou igelitku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
972
15.6.09 23:50

Tak my mame z ikea… mam je v lince dva za sebou na jezdici liste.. to mame na plast a papir.. a pak velky na komunal..ale ten je volne stojici..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.6.09 14:34

Madlicko - mohla by jsi mi prosim Te poslat fotku, jak to u Vas vypada v realu?
Pro PEZU - prosim Te a jake mas zkusenosti s drtickou ? Chceme si ji taky poridit, a kde mate tedy ty kose, mimo linku???
Ja to resim do dvou kuchyni - jednu co mame a druhou budeme delat…A s odpadkama mame hrozny problem, ke kontejnerum 2 km, mame 3 deti, ktere jsou zvykle tridit ze skoly, zatim se nam to vali v igelitkach…Kdyz dam pod drez drticku, vlezou se mi kose? Jeden drez mam rohovy, tam se to asi vleze a 2 drez je rohovy, ale ne sikmy…
Dekuju moc vsem za rady!!!!!!!!
Zatim mame volne stojici kos a to je spatne, malou kuchyn, a nejmladsi nam ho prevraci, vsude to porad zavazi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama