Tříděný odpad- umýváte plasty ?

2094
2.4.21 14:36

Tříděný odpad- umýváte plasty ?

Dobrý den, otázka je jasná. Umýváte kelímky od jogurtů, láhve od mléka, kefíru… než je odnesete do tříděného odpadu? Přiznám se, že mě to zaskočilo, umývat každý kelímek. Jsme početná rodina, za den třeba 10 jogurtu padne, to to dáváte do myčky nebo jak to řešíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4664
2.4.21 14:48

Od jogurtů stačí pořádně vyškrabat. Od oleje umýt, ten vadí. Od šampónů atd. trochu vypláchnout (já řeším tak, že použiju tu vodu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3590
2.4.21 14:48
@Pe-G píše:
Dobrý den, otázka je jasná. Umýváte kelímky od jogurtů, láhve od mléka, kefíru… než je odnesete do tříděného odpadu? Přiznám se, že mě to zaskočilo, umývat každý kelímek. Jsme početná rodina, za den třeba 10 jogurtu padne, to to dáváte do myčky nebo jak to řešíte?

V žádném případě, stačí, že jsme nuceni třídit. Ale vím, že. Kolegyně vše myje i v práci i doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2958
2.4.21 14:49

Myju normálně v ruce, ale my těch plastů zas tolik negenerujeme - jogurt se dá koupit velký balení, když ho jíte tolik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2423
2.4.21 14:50

Ano, umývám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1827
2.4.21 14:51

Ja flasky vyplachuju, kelimky umyvam a ruce mi z toho jeste neupadly :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
2.4.21 14:53

Rucne to oplachnu. Lezi mi to tu v kosi na plast treba 14 dni, nez se to nastrada na odnos, takze aby to nesmrdelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18132
2.4.21 14:55

Kelímky dávám do myčky, už jen kvůli pocitu, že to chci vyhodit čisté a aby mi to zbytečně nešpinilo tašku na plasty, kde to pak hážu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3792
2.4.21 14:59

Umývám to, jen když vím, že mi to bude doma dlouho ležet v koši.

Ale z hlediska toho, jestli si děláš starosti, zda by se to „správně“ mělo umývat, tak buď klidná - nemělo. Jedinou výjimkou jsou třeba lahve od oleje, ale ty je stejně lepší dávat rovnou do směsi, protože oni to pak v té třídírně moc nezkoumají, jestli je to dobře vypláchnuté, a stejně to z těch plastů vyhodí. Jinak to naprosto není potřeba oplachovat, stejně se - pokud jde ten konkrétní plast do recyklace - umyje hromadně, což je i mnohem ekologičtější, než kdyby si každý doma ve dřezu šudlal zvlášť každý kelímek.

Takže klid, nic vymývat není třeba. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3590
2.4.21 15:00
@Schnapi píše:
Kelímky dávám do myčky, už jen kvůli pocitu, že to chci vyhodit čisté a aby mi to zbytečně nešpinilo tašku na plasty, kde to pak hážu.

Myčku máme na nádobí, ne na odpadky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18132
2.4.21 15:02
@Kockazvysocan píše:
Myčku máme na nádobí, ne na odpadky.

Neboj, umývám to spolu s nádobím, ten jeden či dva kelímky se tam vždy vlezou ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3792
2.4.21 15:03

@Kockazvysocan A ten jogurt předtím taky jíš z odpadku? Nebo v jakou chvíli se prosím tě z té konkrétní nádoby stává odpadek? :D Když si ho nechám a pěstuju si v něm rajče, taky pěstuju rajče v odpadku? :D

Kdybychom měli myčku a zapínala bych ji poloprázdnou, úplně klidně tam nějaký ten kelímek přihodím, nevidím na tom nic špatného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
2.4.21 15:03

Ano, vymývám přeci jen na třídičce odpadů jsou zase lidi. Ale když slyším jak se má šetřit vodou tak pochybuji co je ekologičtější? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12715
2.4.21 15:05

Ne, nevymývám nic, vynášíme často. Bohužel je to koš, který se nejrychleji naplní (to mě tedy dost děsí)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3590
2.4.21 15:07
@klamonožka píše:
@Kockazvysocan A ten jogurt předtím taky jíš z odpadku? Nebo v jakou chvíli se prosím tě z té konkrétní nádoby stává odpadek? :D Když si ho nechám a pěstuju si v něm rajče, taky pěstuju rajče v odpadku? :DKdybychom měli myčku a zapínala bych ji poloprázdnou, úplně klidně tam nějaký ten kelímek přihodím, nevidím na tom nic špatného.

Pokud kelímek chci dát dětem třeba na vadu na malování, samozřejmě ho umeju, stejně jako ho nepovažuji za odpad. Obdobně s tvym"kvetinacem".
Za odpad ho považuju v případě, že ho chci vyhodit do koše a to ho opravdu nemyju. Od toho jsou jiní v jiných profesích. Za svoz odpadu se platí dost, tak at si to dají do požadovaného stavu, sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat