třídíte hračky, se kterými se děti nehrají?

165
5.8.06 21:01

třídíte hračky, se kterými se děti nehrají?

Ahoj, mám dotaz. Máme neuvěřitelné množství hraček, které neustále přibývají (hlavně je tedy nosím já, prostě mám pocit, že jim čas od času musím něco koupit). Tak jsem to trošku roztřídila a některé, které už jsou podle mne pro menší děti, jsem dala stranou. Třídíte to taky někdo? Já mám totiž pocit, že když něco dám pryč, tak jim to bude chybět, na druhou stranu si říkám, že teď už jsou větší a potřebují jiné hračky. To samé plyšáky, mají spoustu ještě po mě, co mi kupoval manžel dřív, tak nevím, jestli mám nějaké dát stranou. Díky za vaše názory a tipy. Martina a kvíďata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1234
5.8.06 21:21

Jé, tak to máme podobný problém. Já to řeším tak, že jednou za čas (při velkém úklidu) prostě posbírám hračky, o kterých vím, že už si s nima Matýsek nehraje, a dám je do nějakého pytle. Něco jsem odvezla na chalupu k babičce, něco má v ložnici v košíku, něco u druhé babičky a vždycky si s tím rád pohraje, protože to dlouho neviděl a zas je to pro něj nové.
Samozřejmě část hraček (ty, se kterými si nehrál nikdy :cry: a ty, které ho evidentně už zajímat nebudou - chrastítka, kousátka) jsem odložila zatím definitvně na půdu a počkají na druhé mimčo.
Nemáme tak velký byt, aby to vše pobral :wink: .
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
5.8.06 21:30

Ahoj, já myslím, že to třídí všichni, ne? Přece nebude mít tříletá slečna v bedně s hračkama kousátka a chrastítka :)
Ty „vyřazené“ hračky (ty, ze kterých vyrostla nebo si s nimi nehrála) mám ve velkých krabicích ve sklepě, pro budoucího sourozence nebo třeba do kojeňáku nebo na charitu).

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
5.8.06 21:39

No, já když jsem jim ty chrastítka vyndavala a dávala je vedle do krabice, tak je samozřejmě chtěly a dokud je nedostaly, tak řvaly, je to asi půl roku zpátky. Tak jsem počkala, až usnou a bylo to. Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
5.8.06 22:05

Ahoj,

tridim prubezne a za:,–(ne v nepritomnosti ditka, protoze potom je schopna si najednou hrat opravdu se vsim!!! Ale ted jsme opet zahlceni hrackami, protoze nam pribylo miminko…takze jsem cast veci stejne musela vytahnout…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
752
6.8.06 10:35

Jasně, že třídím… a hlavně vyhazuju ty rozbité, zničené atd…

A taky zá:,–(ně bez přítomnosti syna, protože ten pak najednou všechny hračky stráááásně potřebuje :twisted:

Myslím, že to tak dělají všichni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1356
4.3.14 21:59

Už je máme vytříděné a na půdě pro mladší :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5795
19.3.14 11:50

Taky třídím, schovávám to, co věkově pro holky není, momentálně tedy hračky od 0-1,5 roku (tj. různá chrastítka, hrací deka, kroužky na tyči, Lego Primo apod.) a od 2-3 let (různé vkládačky a puzzle, která jsou pro prostřední dceru už moc lehká, ale malá je ještě neposkládá). Všechno mám uložené v banánových krabicích ve „skladovacím“ pokoji a čeká to buď na čtvrťátko (pokud se k němu rozhoupeme), nebo na prodání či rozdání. Jinak se snažím holkám hračky obměňovat, třeba máme více stavebnic (Duplo, Megabloks, Fisher Price Pop-onz, Geomag Baby), tak je vždycky k dispozici jen jedna a zbytek uklizený a po měsíci si zase vytáhnou jinou). Ale postupně se nám co se týče hraček sjednocuje, nejmladší už si stejně raději hraje s tím, co starší dvě. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
1.1.18 13:17

Oživuji téma, má dilema - máme tady hromadu hraček od těch pro nejmenší až po plyšáky, stavebnice apod. Máme dvě děti (3 roky a 9 měsíců) a mám chuť to trochu roztřídit, prodat, rozdat. Ale starší si hodně pamatuje, hraje si téměř se vším, s něčím denně, s něčím jednou za čas, ale má povědomí o hračkách a i zpětně se ptá, kde je ta a ta panenka (kterou jsem třeba před měsícem schovala). Tak nevím, jestli to prostě roztřídit bez ní a pak ji postavit před hotovou věc (že už daná hračka není) a nebo to zatím doma nechat všechno (ale třeba panenek máme fakt 10 a zbytečně, všichni nás zásobují, ideálně bych je nechala tak tři).
Třídíte dětem hračky? Vědí o tom? Vysvětlujete jim to nějak? Ona totiž dobrovolně nedá nic, je mi líto to dělat „za zády“, ale zas toho prostoru tolik doma nemáme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
1.1.18 15:59

Já bych dala pryč jen hračky pro nejmenší, jako chrastítka, zvukové hračky, plyšáky s kterými si nehraje a tak. To klidně tajně. Ale třeba panenky a další větší bych se zkusila domluvit s dítětem, že nějaké se dají třeba k prarodičům, aby si tam měla s čím hrát. Synovi jsem třídila hračky tajně, ty miminovské jsem dala do krabic, protože si s nimi už několik měsíců vůbec nehrál. A než jsem je stačila odnést na půdu, tak to objevil, a najednou je hrozně všechny potřeboval. Tak jsem ho nechala je roztahat po bytě, za pár dní ho to přešlo a odnesla jsem to všechno pryč. Akorát když je vidí v letáku, tak si vzpomene, jinak dobrý. Velké hračky jsem zčásti rozdala k prarodičům, jinak bychom se nevešli do pokoje. Akorát věci z kindervajec a další malé blbosti jsme třídili spolu, a to jsem se divila, jak se jich rád skoro všech zbavil. Jinak se teď děsím, jak se do bytu vejdeme, až tento týden zase zpátky z půdy natahám krabice hraček pro další mimčo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4197
1.1.18 16:02

Třídím, jinak by byl pokoj přeplněný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17811
2.1.18 21:36

@řeřicha asi bych vysvetlila rodine, ze mene je nekdy vice a at zbytecne nekupuji hracky, kdyz jich mate moc… Ja to tak udelala, vzdycky vyberu nejakou paradni vec, navrhnu, ze se slozime a je to :palec: lepsi jedna kvalitni, nez tisic plastovych kravin, co se jen rozsypou po byte a akorat se pri rozslapnuti znici…
Kupuji predevsim drevene a kvalitni a plysaky jsem zakazala, i tak uz jich mame pytel a nikdo si s nima nehraje :(
Mam 18m a 3,5r a musim rict, ze jsem miminkovsky tridila az ted… Jeste bych pockala, kdyz mas devitimesicni :think:…spoustu veci jeste pouzije. Ale pokud mate neco vickrat, tak urcite vytridit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
4.1.18 07:57

@Káťa19 Snažím se s rodinou domluvit, ale je to těžké, první vnoučata v rodině, 2 babičky, 3 prababičky, se všemi jsme hodně v kontaktu a všichni chtějí dávat hračky. Letos doma pod stromečkem mělo každé dítě 4 dárky - z toho 2 hračky a dvě knížky, u tchyně jedno dítě 8 balíčků! Myslela jsem, že mě klepne… všichni jim chtějí dopřát, jako na vánoce a narozky moje rodina koupí, co navrhnu - máme třeba bednu dupla, což je super, ale prostě je toho moc a hračky jsou všude. A navíc jsem zakázala sladkosti, takže Mikuláš = další hračky, někdo byl na dovolené = hračky z dovolené, den dětí = hračky… no, zní to šíleně, my s manželem skoro nic nekupujeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17811
4.1.18 08:58

@řeřicha taky mame z obou stran prvni vnoucata…znam to moc dobre.
Prave to dopadalo tak, ze uz ani ja jsem darky nekupovala, aby toho nemely moc :(
Musis s nima proste jemne promluvit, psychologicky, ze cim vic hracek maji, tim min si s nima hraji, protoze si jich nevazi, pak ti je rozhazeji po byte a ty nedelas nic jineho, nez ze cely dny uklizis hracky, se kteryma si stejne nehraji… :nevim:
Kazdymu rict, ze max dva darky a vzdycky se snazit domluvit, co by uzily.
Den deti apod bych davala spis nejaky zazitek, deti nekdy vic oceni dobrodruzstvi, vylet apod. ;)
Jo sladkosti jsem zakazala taky :lol: takze misto toho susene ovoce, cerstve a orisky, 50-70% cokoladu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17811
4.1.18 09:06
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie