Třídní srazy - chodíte na ně?

Anonymní
12.1.20 00:38

Třídní srazy - chodíte na ně?

Ahoj, asi budu trochu za trubku :oops: :D

Před Vánoci mi přišlo pozvání na sraz ze střední, má se konat už brzy. A mě úplně zaplavil stres a hrůza, že bych tam musela jít. Nemám k tomu důvod, vždy jsem byla celkem oblíbená či neutrální v kolektivu, ale už je to pro mě minulost. Školní léta pro mě byly stres hlavně v tom smyslu, že jsem nemusela buzeraci učitelů, zbytečný stres z výuky, nejhorší byl asi intr a vychovatelky, kterým se nedal věřit nos mezi očima. Nic zvláštního, ale mám ráda svou svobodu, takže když jsem se konečně osamostatnila, hrozně se mi ulevilo. Po střední jsem odjela studovat jako jediná na opačný konec republiky, asi rok jsem udržovala kontakty s pár lidma ze školy, ale to pak vyšumělo na slibech, jak se budeme vídat, ale nakonec už jsme se nikdy neviděli. A vlastně mi ti lidi ani nechybí. Na sraz se mi vůbec nechce. Jednak je to daleko, musela bych cestovat 7 hodin minimálně, řešit ubytování, hlídání dětí na dva dny. A pak, když jsem nad tím přemýšlela, vlastně nevím, proč bych tam jela. Mně je popravdě jedno, jak kdo žije, vypadá :nevim: Bydlím stále mimo všechny, takže nehrozí, že by se nějaká přátelství obnovila. Jenže mám trochu výčitky svědomí, okolo mě všichni na srazy tak svědomitě jezdí :think: kamarádka teď dokonce jela i od kojeného miminka na noc, na sraz 300km daleko a to ani nikdy neměli nijak extra kolektiv.

Jak to vidíte vy? Je to spíš nepsaná povinnost, nebo se na to můžu s klidem vykašlat? Nerada bych si to pak vyčítala, ale zatím převažují negativní pocity.

Prosím o zachování anonymu, z profilu jdu celkem poznat, tak kdybych tam nakonec šla, ať nejsem trapná, co tu řeším :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
750
12.1.20 00:49

Ano, chodím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
12.1.20 00:54

Pokud by se konal sraz lidi, na kterem by me nikdo nezajimal a me by se tam nechtelo, tak bych nejela. Skoda casu pro me, zvlast, kdyz je to na druhym konci republiky, pripadala bych si pak jak blbka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52946
12.1.20 00:55

Chodím, protože chci, baví meě to, zajímá. Kdyby mě to nebralo jako tebe, nechodila bych a výčitky z toho teda žádné neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
12.1.20 00:58

Zásadně všechny odmítám. Nemám dobré vzpomínky na školní léta na střední. Tak proč se nutit. Nechci, nejdu. Bez výčitek. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.20 00:58

Ještě jsem zapomněla napsat, že se zatím všichni ostatní spolužáci tváří, že jdou a moc se těší, o to blběji si připadám :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
31630
12.1.20 01:04

Chodim a velmi ráda.

Ale kdyz nepujdes, nic se nestane, vycitky mit nemusis, obzvlast kdyz to mas tak komplikovane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1128
12.1.20 01:07

Zakladku chodime ja i ostatni spoluzaci pravidelne, i ke poradam. Schazime se i jen tak, s vetsinou jsme cele ty roky vyborni pratele.
Stredni bych nesla ani zadarmo. Kolektiv byl prisernej a mam jen spatne vzpominky. Troifam si tvrdit ze pul holek(byly jsme jen holky be tride) by odmitalo stejne. Takze ne, nesla a byloby mi to uplne burt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
12.1.20 01:55

Je to na tvem vnitrnim pocitu a kdyz nepujdes tak se fakt svet nezbori. Ja bych treba na sraz se zakladkou nesla. Spatny kolektiv a divnolidi to jsou pro me dodnes, v kontaktu jsem se dvema lidma ze zakladky a to mi staci, videt je vsechny by byla pro me ztrata casu a jak se maji me nezajima. Za to s lidmi ze stredni se uvidim rada vzdy :) vyborny kolektiv, rada na to vzpominam a s pulkou holek jsem v kontaktu dodnes. Jestli nechces, tak proste nejezdi. Vis co se rika, clovek musi tak maximalne umrit a platit dane ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4074
12.1.20 04:06

Na zadny sraz nemusis, kdyz se ti nechce. Ja byla s gymplem poprve a naposled po 5ti letech a to mi fakt stacilo, nikdy vice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3570
12.1.20 05:07

Jednou za x let jdu rada na sraz od zakladky, ale bydlim porad ve stejnem meste.. Na sraz d stredni bych taky nesla :roll: Neni o co stat. Kdyz to mas komplikovane, tak to vubec neres. Srazy nejsou prece zadna povinnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1302
12.1.20 07:21

Na základku i střední vzpomínám rád. S lidma, s kterými jsem si tam byl blízký se díky Bohu bavím pořád a stěma ostatníma bych asi neměl o čem. Jejich práce mě nezajímají a na výsledky cizích ejakulací (rozumej děti) taky nejsem zvědavej. Tohle je pro mě zbytečně organizovaná zábava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16004
12.1.20 07:37

Nechodím na sraz se základnou ani střední. Jsou mi úplně ukradení a výčitky nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
928
12.1.20 08:11

Nechodím, z gymplu mám 2 kamarádky, se kterýma se stýkáme, co dělají ostatní mě nezajímá. Nemám chuť nikomu vykládat, jaký mám život, jaká je moje práce a kolik mám dětí. Teď budeme mít 10 let od maturity a vím, že na žádný sraz určitě nepůjdu, výčitky mít taky nebudu 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20680
12.1.20 08:48

Párkrát jsem byla a už na to kašlu. Na střední jsem bydlela ze všech nejdál, kodrcam se tam, zajišťuju ubytování a pak třeba ta, co bydlí hned vedle nepřijde, další taky ne, protože má rýmu, další jde v deset domů, protože prý přijde přítelkyně z práce 8o… To radši pojedu na výlet s manželem. Stejně mě ty lidi už nezajímají. Na základku jsem se těšila, že si pokecáme, ovšem bylo to úplně o ničem. Žádné výčitky mít nebudu, k životu je nepotřebuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat