Třídnictví a zkrácený úvazek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cepcolatko
Kecalka 156 příspěvků 29.05.19 11:40
Třídnictví a zkrácený úvazek?

Holky učitelky, prosím poraďte. Uvažuji od dalšího školního roku, že bych si řekla o zkrácený úvazek (učím na ZŠ), pokud mi budou chtít dát třídnictví, což asi ano. Tento školní rok jsem nastoupila čerstvě po mateřské a to rovnou na plný. Měla jsem hodně paralelek, takže se to dalo, ale cítím, že to bylo maximum, co jsem časově schopna při dvou malých dětech zvládnout. Je hodně velký nesmysl říci si o např. 18 h (t. j., úvazek by to byl cca 80%, když 22 h je plný)?
Vy co máte třídnictví - je to velký rozdíl v objemu práce oproti učení bez třídnictví? Myslím tím takovou tu každodenní přípravu a papírování?
Finanční nevýhody jsou mi jasné, jde mi čistě o to se nezbláznit…

Reakce:
hanka.br.
Generální žvanilka 20156 příspěvků 29.05.19 11:53

Třídnictví je velký zápřah, záleží na tom, jak je u vás hodnocené a taky na tom, který ročník učíš. Nejhorší je to v 1., 5., 6. a 9. pak samozřejmě rodičáky, IVP, PLPP, jednání s rodiči, kontrola všech dokumentů, třídnice, absence, projekty… Kdybych chtěla pracovat na krátký úvazek, nemít moc práce a nevadilo by mi, že si moc nevydělám, třídnictví bych se vzdala.

09Veronika09
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 29.05.19 11:56

Proč by to bylo blbé? U nás si o zkrácený úvazek říkají často a problém to není, já jsem taky vždycky měla od 15 do 17 h, víc ne. Jednak to bylo dané tím, co jsem učila, ale také jsem chtěla mít více volna abych se mohla věnovat dceři. Naprosto mi to tak vyhovovalo a třídnictví jsem nechtěla když jsem viděla, jak jsou z toho kolegové vyřízení.

cepcolatko
Kecalka 156 příspěvků 29.05.19 12:00

Hanko, děkuju za reakci. Já ani nevím, zda je možné se třídnictví vzdát. Resp. zda ho můžu odmítnout za situace, kdy na škole není mnoho lidí, kterým by to mohli dát :-(. Jednalo by se pravděpodobně o 6. ročník.

Marakuja
Kecalka 283 příspěvků 29.05.19 12:06

Zkrácený úvazek ale často nepřinese časovou úsporu. Budeš mít rozvrh s okny a budeš v těch hodinách suplovat (pravděpodobně zadarmo). Pro tebe lepší by bylo mít ty hodiny v rozvrhu a mít je zaplacené.

Nemůžeš třídnictví odmítnout? Ukecat aspoň jeden rok a důvod uvést malé děti? Pokud mají možnost výběru, třeba by to zohlednili.

stazka
Kelišová 5522 příspěvků 29.05.19 12:12

Přesně jak píše Marakuja - zkrácený časově nepoznáš, budeš mít okna a suplovat, jen peněz míň. Další školní rok už bude lepší, uvidíš, už budeš z letoška zajetá.
Třídnictví bych se vzdala s odůvodněním, že mám malé děti a zatím ne, je to strašná byrokracie, fakt.

09Veronika09
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 29.05.19 12:16

Já jsem třeba v práci řekla, že chci volný pátek, takže časovou úsporu jsem poznala :-)

Marakuja
Kecalka 283 příspěvků 29.05.19 12:19
@09Veronika09 píše:
Já jsem třeba v práci řekla, že chci volný pátek, takže časovou úsporu jsem poznala :-)

Toto se u nás umožňuje jen těm, kteří studují a dojíždí do školy, jinak ne.

09Veronika09
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 29.05.19 12:23

@Marakuja My to právě máme tak, že si na konci června řekneme požadavky a kolegyně, co dělá rozvrhy, se snaží vyhovět. A když má někdo jen částečný úvazek, tak se snaží mu to nacpat jen do několika dní, aby pak mohl mít třeba pondělí nebo pátek volný. Ale asi záleží vždycky na tom, jak je škola velká. Ale i ty volné hodiny mi vyhovovaly, že jsem si udělala přípravu na další dny. A supl jsme měli tedy zadarmo, ale byla to jen dozorovaná hodina, takže děcka měly práci a já si mohla dělat tu svoji.

hanka.br.
Generální žvanilka 20156 příspěvků 29.05.19 17:24
@cepcolatko píše:
Hanko, děkuju za reakci. Já ani nevím, zda je možné se třídnictví vzdát. Resp. zda ho můžu odmítnout za situace, kdy na škole není mnoho lidí, kterým by to mohli dát :-(. Jednalo by se pravděpodobně o 6. ročník.

Záleží na vaší škole, jak ti vyjdou či mohou vyjít vstříc. Musíš se zeptat tam. Souhlasím s kolegyněmi, že zkrácený úvazek časovou úsporu moc nepřináší, ale vzdát se třídnictví by tě zbavilo mnohých povinností.

Váš příspěvek
Reklama