Tříletá večer zkouší naší trpělivost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Althya
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 16.10.14 10:44
Trileta vecer zkousi nasi trpelivost

Ahoj maminky, prosim o radu, uz jsem s muzem bezradna. Mame holcicku (v zari mela 3 roky), vzdy vecer krasne sama usinala ve svem pokoji, po koupani a veceri pohadka, pusa, dobrou noc a spala. V cervenci manzel odjel na cele leto pracovne do zahranici a mala si zvykla spat se mnou v jeho posteli, bylo to i pro me prijemnejsi. Po manzelove navratu jsem se obavala, ze za nama bude v noci chodit a bude se budit, to se nastesti nestalo, ale zacala vecer hrozne vymyslet a uz je to neunosne, jelikoz se mi za mesic a neco narodi mimco a neumim si to takhle predstavit. Popisu vcerejsi vecer:
Bylo 19:50, mala vykoupana, najezena, zuby vycistene, takze jsme ji sli ulozit. Vetsinou zacneme ukladat oaz po osme, ale rano jeste pred skolkou jsem s ni chrela zajet do Lidlu koupit ji par zimnich veci, v pozdejsich hodinach je to uz prebrane, tak jsem na to dceru upozornovala, ze dnes musi jit spinkat drive. Jeste jsem se ji nekolikrat ptala, jestli nechce na zachod, tak at jde ted a ne tesne pred spanim, pry, ze se ji nechce…
Takze do pyzamka, ja si sla lehnout k telce a manzel cetl pohadku, mala asi po 2 minutach za mnou prisla, ze chce byt se mnou, tak jsem ji rekla, at se vrati do pokojicku a ja za ni pak prijdu. Manzel docetl, dali jsme ji pusu a ja tam s ni jeste chvilku zustala, jak jsem ji slibila. Po par minutach jsem ji pripomnela ranni nakup, ze uz je cas spat a rozloucila se, mala zacala kricet, ze chce curat. No nic, sla na nocnik a znovu pak na me, at tam s ni jeste zustanu, mala zacala, ze by chtela jeste papat. Rekla jsem, ze ne, ze se prece dost navecerela a dalsi jidlo bude az rano. Dalsi pusa a odesla jsem. Okamzite se ozval rev a tentokrat, ze bude kakat. To uz jsem v duchu zurila, no znova si sedla na nocnik a zacala si prohlizet knizky, ze me zavola, az bude, at ji muzu nad vanou osprchovat dupku. Tak jsem si sla zas lehnout, bylo uz skoro pul devate a zacinala jsem byt nastvana. Cca po 5 minutach volala, ze uz muzeme, tak tam jdeme a v nocniku jsen troska moci, ze to pry neslo…uz jsem byla nastvana a ze teda uz vazne musi jit spat. Myslela jsem, ze bude uz klid, ale omyl, mala se v pokoji opet zacala ozyvat. To uz tam sel manzel a dcerka nevinny hlaskem rika, ze vypila cely hrnek caje, co mela nachystany na noc a potrebuje nutne curat. Manzel uz se nastval, ze tohle teda ne, ze uz dostane na noc jen vodu, ja mela strach, ze se z trucu vycura do postele, tak mala si znova sedla no nocnik a vycurala par mililitru. Pak uz konecne sla spat a byl klid, ale bylo 20:45, takze temer hodina od oblekani pyzamka…a takhle v bledemodrem to mame uz 6 tydnu. Vecer uz byvam docela unavena, chci mit klid a tohle mi fakt vasi a s muzem nevime, jak ji to odnaucit. Mam strach, ze po narozeni mimca uz na to nervy nebudu mit vubec. Omlouvam se za roman, ale chtela jsem situaci nastinit co nejkonkretneji, snad nekdo poradi, jak na ni

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Run
Generální žvanilka 20654 příspěvků 16.10.14 10:52

Mě příjde, že prostě ještě není unavená, navíc děti jsou citlivé a vidí těhotenství a cítí, že to pro ní asi bude velká změna. Já malou nenutím, do postýlky může mít pití a k jídlu jablíčko. Když nechce spát, tak si čteme nebo povídáme případně když je něco normálního koukáme na televizi.

atominnka
Generální žvanilka 22016 příspěvků 16.10.14 10:53

@Althya taky jsme to měli. Loni když jsem vbyla těhotná. Malá asi cítila změny a tak vyváděla. Prostě jsem se jí věnovala i večer (i přes únavu), třeba jsme četli, koukali na obrázky, povídali, zpívali :nevim:

msonulka
Závislačka 3737 příspěvků 16.10.14 11:15

Tohle mi naše tříleťačka dělá odjakživa. Pár týdnů má zachvaty normálního spánku, ale jinak to máme v bleděmodrém. Akorát ta naše, zvládne takhle vymýšlet i 3 hodiny. :zed:

Čekatelka
Extra třída :D 14470 příspěvků 16.10.14 11:17

@Althya máme furt a pořád :nevim: jen s večerkou a pár hodin později, teď teda začala chodit do školky, tak usíná dříve, což u nás znamená ve 22:00 :nevim:

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 16.10.14 11:24

Já jsem vychytala všechny požadavky, takže po čištění zubů dostane napít preventivně, stejně tak se povinně vyčurá těsně před zalehnutím, dostane oblíbeného psa. A pak na požadavky už nereflektuju a i mu řeknu, že je vyčuraný, pití měl a jestli nebude ticho, tak půjde spát dolů se psem (malým voříškem, má ho rád, ale spát s ním nechce :jazyk: ).
A jsem opravdu hodně důsledná, aby dítě po večerce už nelezlo z postele a nedělalo ptákoviny. Poslední dobou už snad pochopil a ukládání bylo v pohodě, ale včera je ukládal ex a zřejmě jsme tam, kde jsme byli, protože ten skáče, jak tříleťák píská :zed:

Nicméně u nás se zase dochází v noci ke mně, to zas nedokážu odbourat, tříleťák přijde kolikrát už v 11, v noci se přidá dvouletý a když nad ránem dorazí i pětiletý, tak je v té posteli dost narváno :roll:

Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 16.10.14 11:27

Mne to sice dite zatim nedela, ale ja si fakt pamatuju moment, sotva jsem chodila do skolky, nejaky tri roky.. jak jsem taky lezla do kuchyne 5× za vecer s tim a s tim. Jenze jsem nepocitala s tim, ze tata vecer prijel z vojny na navstevu :lol: flaknul rukou do stolu a zarval jak pavian, ja zajela jak mys do nory a uz jsem nemela zizen ani jine potreby. Nikomu to neradim, nadskocili v te kuchyni vsichni a babicka ho chytla za ruku at se kroti, ale dokud by mi davali pit a nocnik a cist a co ja vim co, chodim snad do pulnoci. Ja to asi jsem pripravena resit ostreji, az to nastane. I kdyz jemneji, nez muj otec, to jo.

boball
Echt Kelišová 9363 příspěvků 16.10.14 11:31

To máte dobrý náš tříletej zkouší naší trpělivost celý den. Reaguji jen na nadpis, protože mne rozesmál :mrgreen:

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 16.10.14 11:32

@Agnesita :mrgreen: pěkný popis :lol: ale máš myslím pravdu, dokud se to neutne, dítě bude courat :nevim: já jsem maminku terorizovala, že mi třeba hodinu musela číst a pak držet další hodinu za ruku, nesměla odejít, myslím, že si tehdy mohla ušetřit spousty hodin klimbání u mé postele a být trochu ráznější

acimedaca
Nadpozemská drbna 26619 příspěvků 16.10.14 11:41

U nás stejný - akorát že chce „ti něco říct, přečíst ještě jednu pohádku, srovnat peřinu, slyší zvuky, tlačí jí polštář…“ COKOLIV - u každého vyleze z postele a jde za náma…ukládáme cca v 20:45 a usíná tak v 21:30…máme 2měsíční mimino, začalo to už předtím…pomůže asi jen vydržet a pořád vracet do postele, je to období. Když jsem byla těhotná na konci, bylo to neskutečně únavný - tak jsem si s ní lehla do její postele a držela jí za ruku, to jediné pomáhalo, aby se trošku zklidnila a usnula dřív - třeba po 20minutách „dohadování“

ospalámyš
Kelišová 5438 příspěvků 16.10.14 11:42

Naše skoro pětiletka taky chodí. Blbě usíná, nejde ji usnout, je větší nespavec než syn, který zalehne a spí. My to extra neřešíme, maximálně občas zvýšíme hlas a pak zajede do postele, ale pak zas třeba jí otrne a přijde zas do společnosti :D
Ona se dojde vyčůrat sama, jen se chodí ptát, aby řeč nestála :mrgreen: jestli si může vzít tu a tu hračku, napít se, co bude zítra k obědu a podobné veledůležité věci. My koukáme večer na telku, nebo jsme u kompu, mně to už nějak nerozhází, večer mám vcelku v klidu i tak.
Děti jsou spát někdy po 8 a dcera a někdy usne až v půl desáté.

Kdybych si s ní lehla, tak by někdy i usnula dřív, ale já už tak nějak uspávat odmítám, nauspávala jsem se dost. Někdy s ní chvíli ležím, někdy ne, podle nálady.

Asi bych to moc nehrotila, může si to vzít na starost tatínek a buď na ní bude drsnej anebo se smíříte s tím, že děti taková období mají. Přijde jí brzo sourozenec, to bude pro ni i pro vás náročné období, bude žárlit, tak aby to nějaké samotné nucené usínání nějak nezhoršilo a nežárlila o to víc, že mimino je s tebou a ona musí sama ležet :nevim:
asi bych pak angažovala tatínka.

Marbella
Kecalka 337 příspěvků 16.10.14 11:52

Také mi to mama připomíná do dnes, jak se mnou musela hodiny sedět u postýlky a držet me za ruku :mrgreen:. Jinak ja jsem také celkem razna. I když neni to zrovna ideální. Vlastne jí uz skoro každy vecer spis hubuju, protože nic nefunguje. Po osmé začínáme klidový režim, muze se dívat na pohádky, čteme, klidne si vypravime, ale nakonec stejne jak se zmínim i spánku, tak uz sebou začne vztekle třískat a vriskat. A je jedno jestli je vzhůru do desíti nebo půlnoci. Ověřené z prázdnin, kdyz od samého rana do pozdního večera fakt jen behala s detma a stejne vecer protestovala, ze nechce spat. Takže jsem většinou uz vybouchla a rázně rekla, ze uz dost, proste bude spat a jestli jeste bude křičet tak dostane pres zadek nebo přijdou bubáci, co si chodí pro deti co v noci nespí :oops: :zed:. Vcera jsem náhodně u sestry zjistila, ze ji deti taky dohnaly az na tuhle úroveň (a to ma měkčí výchovu nez ja). Je to posledni možnost, která nam zabírá. :roll:

BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 16.10.14 11:54

@Althya, no, jak na ni - to je spíš o tom, k čemu jsi ochotná Ty.

Ona se chová úplně normálně - ji nezajímá, že Ty jsi těhotná nebo že Ty chceš mít klid. Ona prostě nechce spát… jako každé dítě. I moje starší to občas zkouší. :nevim:

Je na Tobě, co sneseš a co jí projde - jestli se k tomu postavíš důsledně, tj. žádné lítání na záchod po pěti minutách… žádné pití před spaním (ten čaj na noc jí tam můžete postavit, až usne)… atd. atd… pohladit, pusu a pak prostě konec diskusí, zavřít dveře a důsledně (třeba stokrát) vracet dítě zpátky.

Osobně třeba nechápu, proč je např. nutné dítěti po kakání sprchovat zadek, to považuju přesně za ty zbytečné úkony, kterými se máma psychicky i fyzicky odrovnává a potom je nervní, ale to už je každého boj.

Althya
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 16.10.14 11:59

@Sibyla0 Ano, dobu ulozeni do postele prizpusobuju tomu, jak moc je dcera unavena. Vcera ale byla cely den ve skolce, nechavaji je tam spat od 12:30 do 14 hod., takze ukladani kolem 20 hod. mi prijde akorat. Maji ve skolkce hodne aktivit, pak jeste jsme s ni byli v hernicce, takze unavena byla. O vikendu, kdyz se odpoledni spanek posune na pozdejsi dobu, usina vecera treba az pred desatou. Samozrejme respektuju, ze mala vnima me tehotenstvi

Uživatel je onlinePipi 00
Závislačka 2806 příspěvků 16.10.14 12:21

@Althya Dcera to dělala taky, jako přes kopírák. A začlo to v mém těhotenství, skončilo tak v šesti měsících miminka. Holky jsou od sebe dva a půl roku. Teď to nedělá, ale nedělám si iluze, zas si vzpomene :-).
Jednu dobu fungovalo, že jsme se domluvili, že tam přijdu, ale jen dvakrát. Pak si začla vymýšlet třeba kakání, to jsem šla stejně. Nebo se polila vodou, to byl její nejfikanější kousek. Dávat spát později nepomohlo. Ani dřív, prostě nic, jen vydržet.
Teď usíná v pohodě, dokonce dřív než předtím. Chce otevřený dveře, ale nevím, jestli to zrovna tak pomohlo.
Neboj, zvládnete to, manžel se koukám dost stará, tak to půjde. My to teda měli tak, že prvních 5 měsíců jsem prostě nedokázala uložit děti sama. Mimino potřebovalo prso a klid, starší pozornost plus pak tyhle pochůzky. Když jsem byla sama, ječely nakonec obě. TeĎ je mladší 8 měsíců a už je to pohoda.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >