Tříleťák a půlroční holčička - co s nimi společně?

1278
3.6.16 00:12

Triletak a pulrocni holcicka - co s nimi spolecne?

Ahoj, vy, co mate dve deti cca tri roky od sebe (ja mam 3,5 a 0,5) jake hry hrajete dohromady? Maleho mi jeste nevzali do skolky a tak travime v podstate vsechen cas pohromade a pokud nejdem ven tak uz mi dochazi fantazie, co s nimi. Starsi je hrozne akcni, takze pokud fakt neco nevymyslim, co ho zaujme tak neposedi a lita od jednoho k druhymu a mala uz leze, takze se porad sune za nim a jen ojida hracky, ktere starsi odhodi :) Rada bych delala i neco duchaplnejsiho, ale moc mi nenapada, do ceho je zapijit dohromady. Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7566
3.6.16 00:54

@mattez mám takhle dva kluky…
vlastně primárně jsem byla s tím starším, dělala aktivity, které chtěl on a menší se k nám přikutálel, takže byl třeba u nás, ale hrál si se svými hračkami
v tomhle věku to moc společně nejde… :?
asi jako na té fotce :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9278
3.6.16 06:27

Souhlas s Lenkou :palec: věnovat se spíše staršímu, hrát si s ním a mladší mít na očích (stejně, jaké hry chceš hrát s 6m dítětem?). Ono občas přileze, koukne a zase leze dál ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
3.6.16 08:10

Taky myslim, ze „her“ pro pulrocni mimino moc nebude…

napada me - ty nekam schovas mimino a kluk ho musi najit :mrgreen: ale mimino to asi bude sabotovat placem :mrgreen:

ne, fakt ja mam deti jen 15m od sebe a spolecne aktivity si moc neuziji doted. vetsinou to probiha stylem - starsi stavi, mladsi bori, starsimu rupnou nervy, zduchne mladsi, ta zacne rvat, ja priletim, starsi zacne rvat a rveme vsichni spolecne :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
3.6.16 09:44

Mám stejný problém 0,5 + 3,5 a bez školky :(. Hraju si se starším a malý nás sleduje a třeba knížku čte s náma. Malýmu vpodstatě úplně stačí sledovat staršího, stejně z něj nespustí oči. Někdy si oba dva spolu vlezou pod miminkovskou hrazdičku a to se oběma líbí. Malý si zkoumá staršího (i ocumlává) a větší si hraje s hračkami na miminko. Vydrží tak půl hodiny i beze mne :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20742
3.6.16 11:59

@mattez Mám děti 22 měsíců od sebe. Hraje se se starším a mladší se tak nějak vezla a přicmrndávala a přicmrndává - podávat kostičky, vzala si pastelku a čárala popapíře. V půl roce teda ještě nelezla, tak jen ležela na břiše vedle mě a pozorovala, co děláme.
Aktivity prostě řídíme zájmy staršího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1278
3.6.16 17:55

U nas je to ale horsi ze starsi chxe bud sazet kytky nebo pect v kuchyni nebo neco takovyho u ceho mala musi byt v sedacce a tam sr ji libi tak pet minut a pak knuci..on si starsi moc nehraje v pokojicku jako ze by si vzal stavebnici a treba deset minut stavel..to skoro ne. potrebuje nejakou izenou cinnost jinak jen skace a beha od jednoho k druhymu takze je to u nas takovy vselijaky :-D mala ma vysypany hracky po zemi svoje a malej mezizim skace a rozsypava svoje. jennze ty sou pidi malicky takze furt beham a uklizim at mala nic nespolkne.on ma uzpusobenej pokoj aby na vse dosahl ze jo, nez sem otehotnela tak jsme se stehovali takze jemu jsme to zaridili presne lodle potreb :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama