Tříleťák- bojím se, že mu zjistí nějakou diagnózu

Anonymní
6.1.20 13:40

Tříleťák- jsem naprosto zoufalá a strašně se bojím

Ahoj všem.

Dnes už se potřebuju vypovídat, protože už to prostě nedávám.

Synovi budou za necelé tři týdny 3 roky a VŮBEC NIC NEUMÍ :,( :,( :,(. Nemluví, nechodí na nočník, neoblekne se ani nesvlékne. A fakt to není proto, že bychom se nesnažili. Třeba ten nočník jsem se za poslední rok snažila naučit snad 10× krát a NIC! Dám mu slipy, pravidelně ho vysazuju, ale on to hodiny a hodiny zadržuje. Dneska to vydržel skoro pět hodin. No a pak vyskočí ze (suchého) nočníku, doběhne na gauč a durch ho prochčije!!!

Nebo to mluvení? Na procházkách jedu jak kolovrátek (hele auto, hele pejsek,…), má hromadu knížek, pořád něco ukazuji a NIC! Neříká ani máma :,( :,( :,(. Jenom si drmolí a ukazuje a neřekne nic.

Doktorce už jsem to říkala, mám slíbeno, že se to bude řešit teď na tříleté prohlídce, ale já už prostě nemůžu… strašně se bojím, že mu zjistí nějakou diagnózu. Vůbec nevím, co bych dělala, už teď to nezvládám a je mi do breku :,( :,( :,(

Holky, potěšte mě nějak…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2169
6.1.20 13:44

No co na to říct..něco tam být můžu, z toho popisu to tak vypadá, ale my ho neznáme..a pokud ano, zvládneš to, protože budeš muset..třeba to nebude nic vážného. Držím palce a hlavně, neotalet a vyběhat si všechna vyšetření včas, trvá to..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1603
6.1.20 13:48

To mě mrzí. A rozumí ti? Když řekneš, ukaž autíčko, udělá to? A jak je na tom s pohybem- hyperaktivní šílenec nebo kliďas???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 13:54

Nevím co je teď na tři leté prohlídce. Jestli tento týden ok, jestli za měsíc, tak bych chtěla řešit dřív. Mně třeba strašně vytočilo, že naše pediatra věděla, že dcera má valgozitu kotníků a prý se to řeší na 3 leté prohlídce. Já ji na to upozorňovala tak v roce a půl dcery a stále dokola, nebyl to hezky pohled, když byla bosa. To už mi ortoped i specializovaná prodejna řekla, co chci řešit? Dítě už má ze šlach téměř hotovou kost. Takže jakási korekce proběhla ale mohlo to být mnohem, mnohem lepší… Takže čas je v tomto ohledu nesmírně důležitý. Když si zavolám na imuno dnes a zítra, tak termín objednání klidně bude v rozdílu 3 měsíců. Odborníků je málo a mají natřískané kalendáře, takže si hlídej čas.

Příspěvek upraven 06.01.20 v 13:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 13:54

@123Soňa Jednodušší věci (třeba: Jdeme ven. Kde máš bačkory.) ano. Ukazuje v knížce když se mu chce a jedině auta a vlaky. To samé venku, ukazuje mi letadla, traktory… Jinak umi si hrát sám a v klidu, ale má takový blbý zvyk běhat. Najde si jeden bod (třeba vázu na stole), fixuje ho očima a běhá z jedné strany stolu na druhou klidně desítky minut…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.1.20 13:59

Tak každé dítě má své tempo.. Každopádně trvej na vyšetření ihned. Tohle už moc normální není :( to pocuravani by snad ještě šlo…ale to nemluveni a zbytek je divný… Chodí do školky?

• Nahlásit
  • Citovat
4839
6.1.20 13:59
@Anonymní píše:
Ahoj všem.

Dnes už se potřebuju vypovídat, protože už to prostě nedávám.

Synovi budou za necelé tři týdny 3 roky a VŮBEC NIC NEUMÍ :,( :,( :,(. Nemluví, nechodí na nočník, neoblekne se ani nesvlékne. A fakt to není proto, že bychom se nesnažili. Třeba ten nočník jsem se za poslední rok snažila naučit snad 10× krát a NIC! Dám mu slipy, pravidelně ho vysazuju, ale on to hodiny a hodiny zadržuje. Dneska to vydržel skoro pět hodin. No a pak vyskočí ze (suchého) nočníku, doběhne na gauč a durch ho prochčije!!!

Nebo to mluvení? Na procházkách jedu jak kolovrátek (hele auto, hele pejsek,…), má hromadu knížek, pořád něco ukazuji a NIC! Neříká ani máma :,( :,( :,(. Jenom si drmolí a ukazuje a neřekne nic.

Doktorce už jsem to říkala, mám slíbeno, že se to bude řešit teď na tříleté prohlídce, ale já už prostě nemůžu… strašně se bojím, že mu zjistí nějakou diagnózu. Vůbec nevím, co bych dělala, už teď to nezvládám a je mi do breku :,( :,( :,(

Holky, potěšte mě nějak…

Nezoufej. Když budeš vědět, co mu je, budeš s ním moci nastavit výchovu správným způsobem. Možná si budeš myslet, že ti dám hloupou odpověď, ale nestresovat a kloučka milovat pomáhá na každou diagnózu. A to už se snažíš dělat. Vím, o čem mluvím. Mám dvě postižené děti. Láska dělá divy. Drž se. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1832
6.1.20 14:01

Ahoj, neresi tu rec treba logoped? Ale u tak maleho ditete nevim. Zkus ho treba vzit vlakem na vylet treba se mu to bude libit a neco ti i rekne. Nevim, asi ti moc neporadim. Kazde dite je jine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 14:03
@Anonymní píše:
Tak každé dítě má své tempo.. Každopádně trvej na vyšetření ihned. Tohle už moc normální není :( to pocuravani by snad ještě šlo…ale to nemluveni a zbytek je divný… Chodí do školky?

Do školky ještě nechodí. Teď máme vyhlídlou jednu soukromou, kam by ho snad i nemluvícího a na plínkách vzali.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.1.20 14:04

@Enmamma Tebe si pamatuju h jiných diskusí a hluboce tě obdivuju. Díky za hezká slova.

• Nahlásit
  • Citovat
3466
6.1.20 14:04

Tak, nejsem odbornik, takze diagnozy prenecham jinym, treba tam nic nebude a syn proste resi jine veci a tohle treba prijde samo za mesic, drzim moc pesti. :kytka: Ale muzu te potesit, jak aktualne ucim na nocnik ja, treba ti to aspon zvedne naladu. :mrgreen: Nase nejmladsi (za cca mesic 2 roky), poznam na ni, kdy se ji chce curat, ale na nocnik si za boha nechce sednout. Kluci touhle dobou uz bez plen, holky pry jsou rychlejsi, sikovnejsi (jo, zlaty voci). :jazyk: Tak se ji ptam, chces curat? Pojd si sednout na nocnicek… :lol: Vzdycky se tomu hrozne smeje, rekne mi “nene” a pocura se. :roll: :lol: :mrgreen: Ale tak, doufam, ze to proste prijde, ma cas. Drzim pesti! :palec: :pankac: :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
6.1.20 14:05

Nevidíš to všechno jenom moc černě? To si ani nijak nehraje- nestaví třeba kostky, puzzle, cokoli?
Můj je taky skoro tříletý a taky nechce chodit na nočník, mluví trochu, ale taky je to bída. Jinak si ale hezky hraje, rozumí všemu, snaží se uklízet, je pohodář. Vidím na něm, že hodně věcí se mu prostě dělat nechce. Takže to i u vás může být tím, že né že by to neuměl, ale prostě to všechno zatím nemá potřebu dělat a časem na všechno přijde a dozene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1832
6.1.20 14:09

Pomaha hodne kolektiv stejne starych deti, chodite treba nekam do hernicky? Nebo dilnicky? Treba citi jak na neho s tim mluvenim tlacis. Taky si myslim ze neni dobre mu vsechno pojmenovavat jak pises hele auto, hele pes. Nechat ho spis at se sam vyjadri co vidi. Proc by to delal kdyz to reknes ty. Jinak nase ma teda 2ale s nocnikem to mame stejny. Ted ji zkousim posazovat na zachod a vypada to ze ji to i vic bavi. Jde videt zetlaci ze se snazi. To na nocniku sedela jen tak i ctvrt hodiny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26181
6.1.20 14:12
@Anonymní píše:
@123Soňa Jednodušší věci (třeba: Jdeme ven. Kde máš bačkory.) ano. Ukazuje v knížce když se mu chce a jedině auta a vlaky. To samé venku, ukazuje mi letadla, traktory… Jinak umi si hrát sám a v klidu, ale má takový blbý zvyk běhat. Najde si jeden bod (třeba vázu na stole), fixuje ho očima a běhá z jedné strany stolu na druhou klidně desítky minut…

No… I kdyby tam nějaká diagnóza byla, nebude to taková katastrofa. Jakože asi (!!! ) existuje pravděpodobnost, že bude. Ale! Takové diagnózy se dřív vůbec neřešily. Tím neříkám, ti bylo dobře. Je. Té chci uklidnit, že dřív se takové dítě, zvláště kluk, bralo za možná složité, ale zdravé

Pokud ve trech letech rozumí, ukazuje, sdílí pozornost, nebude to žádný nfa z děti úplňku, cehoz se asi bojíš. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 14:15
@Sarael píše:
Nevidíš to všechno jenom moc černě? To si ani nijak nehraje- nestaví třeba kostky, puzzle, cokoli?
Můj je taky skoro tříletý a taky nechce chodit na nočník, mluví trochu, ale taky je to bída. Jinak si ale hezky hraje, rozumí všemu, snaží se uklízet, je pohodář. Vidím na něm, že hodně věcí se mu prostě dělat nechce. Takže to i u vás může být tím, že né že by to neuměl, ale prostě to všechno zatím nemá potřebu dělat a časem na všechno přijde a dozene.

Vidím to černočerně. Taky si umí moc hezky hrát s autíčkama a kostkama, chodíme koukat na vlaky a krmit kachny, chodí se tulit a blbne s námi, má oblíbené pohádky a emoce pozná a prožívá i s kreslenými postavičkami. Taky doufám, že je to prostě jenom svéráz a do všeho doroste. Já prý byla taky hodně svérázné dítě. Ale dneska to na mě hrozně padlo…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama