Reklama

Tříleťák si myslí, že je táta mrtvej

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.16 22:13
tříleťák si myslí,že je táta mrtvej

Maminky, už víc jak hodinu tu sedím a brečím :,(
S chlapem jsme od sebe necelý rok, ale za synem chodil více méně pravidelně, bral ho na výlety, hrál si s ním, koupal ho, byl u nás…
Syn se skoro každý večer ptá, jestli táta přijde. Teď za ním už tři dny nepřišel, ač přijít měl, tel. nezvedá a nijak nereaguje. Když se po něm malej dneska ptal, řekla jsem mu, že nevím, že má táta asi hodně práce a musí dlouho pracovat.
Večer když jsem syna uspávala, mě chytil za ruku a povídá„Mami, táta je mrtvej“.Nevím jestli to byla věta tázací nebo oznamovací, ale úplně jsem se zděsila. Říkám mu, že ne, že musel zůstat jen dlouho v práci a on mi zase povídá„On má už jinej byt? On bydlí v práci?“Asi proto, že na tu jeho práci se často vymlouvám, když nevím co říct. Syn si dál vedl vou a řek mi, že je táta mrtvej, protože k nám nechodí a nezvedá mi telefon :oops: Maminky, jak to mám malýmu vyvětlit? Bohužel bejvalej je dost nezodpovědnej, ale dřív to malej nikdy takhle nevnímal. Sama nevím, kde je, co s ním je, proč nepřišel a je mi malýho neuvěřitelně líto. Jak mu to vyvětlit? Co takhle malýmu dítěti říct? :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.16 22:19

Nezávidím, ale připojím se k Tobě. Po Vánocích se chystám odejít od chlapa(hodně důvodů, jen nechci celé rodině zkazit Vánoce)s tříletou dcerou a už teď se děsím toho, co bude, protože dcera tátu miluje. :( Anonym. 2

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 16.12.16 22:21

Hrozný. Je mi děsně líto těch prcků z neúplných nebo nefunkčních rodin. :(

Co zkusit zjistit, proč se neozývá, přes jeho rodiče či jiné příbuzné? Aby mu přetlumočili, že se dítě po něm takhle shání. Tak ať se kvůli němu kouká ozvat.

Příspěvek upraven 16.12.16 v 22:23

yweta
Závislačka 4157 příspěvků 16.12.16 22:22

Není na čase mu vysvětlit (teda pokud to již neproběhlo) jak se věci mají. Tatínek bydlí jinde, ale to neznamená, že tě nemám rád. A chlapa poprosit, aby dodržoval co slíbí…já kvůli tomu „buzeruju“ i babičky…ať si 3×rozmyslí, než něco plácnou…že si to děti pamatujou a pak jsou smutné…a jednoho dne babičkám sami řeknou, že jim nevěří…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.16 22:27

Ja rikam pravdu, adekvatni veku, u nas 3,5.tedy to, ze tata s mamou uz spolu nejsou proto, ze se neumeli domluvit, ale ze ona za to nemuze a oba ji milujeme a tak vida nas oba.ale i tak je to pro ni tezke.ve Vasem pripade bych rekla, ze tatinek se ozve, az to pujde a hl. mu nevolala a nehystercila pred nim. pokud by ex delal ttakovehle neprimemnosti casto, pak domluva s psychologem a striktni uprava styku na minimum.

Lenka512
Echt Kelišová 7557 příspěvků 16.12.16 22:37

Nemám zkušenost, ale jen se zeptám:

Je správné takto „obhajovat“ otce řečmi, že je v práci, i když vím, že je to nezodpovědný lempl, který na kluka kašle?
:think: :nevim: :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.16 22:38
@Svistice píše:
Hrozný. Je mi děsně líto těch prcků z neúplných nebo nefunkčních rodin. :(

Mě taky, ale někdy to prostě jinak nejde. U nás jde hlavně o jeho sebestřednost a časté urážky. Nechci, aby si dcera jednou myslela, že takové chování je normální, tak proto jsem se rozhodla odejít, než z toho bude mít „rozum“. Říkám si, že čím je menší, tím líp se s danou situací sžije. A opravdu beru jako svoje osobní selhání, že jsem dopustila, že bude mít neúplnou rodinu. :zed: Anonym 2

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 16.12.16 22:45
@Anonymní píše:
Mě taky, ale někdy to prostě jinak nejde. U nás jde hlavně o jeho sebestřednost a časté urážky. Nechci, aby si dcera jednou myslela, že takové chování je normální, tak proto jsem se rozhodla odejít, než z toho bude mít „rozum“. Říkám si, že čím je menší, tím líp se s danou situací sžije. A opravdu beru jako svoje osobní selhání, že jsem dopustila, že bude mít neúplnou rodinu. :zed: Anonym 2

Já vím, že někdy je lepší, když jdou dva od sebe, než aby dítě žilo v nefungující rodině. Na druhou stranu si říkám, že v dobách mého dětství nebylo, že by bylo tolik matek opuštěných v těhotenství nebo těch, co od sebe šli ještě v tak ranném věku dětí. Samozřejmě je otázkou, kolik ženských by tenkrát třeba i rádo šlo, ale nebyly ty možnosti. Ale i přes to mi přijde společnost v tomhle ohledu nějak nemocná.

Ostružka
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 5 inzerátů 16.12.16 22:48

Mám o rok mladšího syna, tak nevím…tříleté dítě ví, co to znamená být mrtvý? Nějak jste o tom mluvili, nebo nějaká zkušenost v rodině?

veria
Generální žvanilka 23234 příspěvků 1 inzerát 16.12.16 22:54

Proc se pta jestli ma novy byt, jestli bydli v praci? Vy jste mu neřekli, ze uz s vama nebydlí? Pak je tohle ale důsledek.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.16 22:57
@Svistice píše:
Já vím, že někdy je lepší, když jdou dva od sebe, než aby dítě žilo v nefungující rodině. Na druhou stranu si říkám, že v dobách mého dětství nebylo, že by bylo tolik matek opuštěných v těhotenství nebo těch, co od sebe šli ještě v tak ranném věku dětí. Samozřejmě je otázkou, kolik ženských by tenkrát třeba i rádo šlo, ale nebyly ty možnosti. Ale i přes to mi přijde společnost v tomhle ohledu nějak nemocná.

V tom máš bohužel pravdu.Jsem typ člověka, co dává jednu šanci za druhou a dokáže odpustit téměř cokoliv, ale jen určitou dobu. Pokud sama několikrát podám ruku ke smíření a dotyčný do mě opakovaně kopne a ještě se vysmívá, jaká jsem chudinka, tak tam bohužel ve šťastný konec už nevěřím, :nevim: Aneb, šťastný pár je vždy o dvou lidech a ne o jednom. ;) Anonym 2

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 16.12.16 23:01
@Ostružka píše:
Mám o rok mladšího syna, tak nevím…tříleté dítě ví, co to znamená být mrtvý? Nějak jste o tom mluvili, nebo nějaká zkušenost v rodině?

Tříleté dítě už si třeba prohlíží fotky, takže pokud tam narazí na již nežijícího člena rodiny, tak se k tomu tématu člověk dostane.
Taky třeba chápe, že maso v obchodě je ze zvířátek, takže k pojmu mrtvý se člověk přes sérii dotazů proč a jak dostane velmi rychle. Nebo při návštěve hradu „Kdo tu bydlel a kde je teď“.
Neuvědomuje si ale úplně 100%, pokud nemá přímou zkušenost s úmrtím, tak mrtvej je pro tříleté děti spíš ekvivalentem slova „není“.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.16 23:02
@Lenka512 píše:
Nemám zkušenost, ale jen se zeptám:Je správné takto „obhajovat“ otce řečmi, že je v práci, i když vím, že je to nezodpovědný lempl, který na kluka kašle? :think: :nevim: :think:

Tohle ale přece nemůžu říct malýmu klukovi.Na to si jednou bude muset udělat názor a obrázek sám :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.16 23:05
@Svistice píše:
Tříleté dítě už si třeba prohlíží fotky, takže pokud tam narazí na již nežijícího člena rodiny, tak se k tomu tématu člověk dostane.
Taky třeba chápe, že maso v obchodě je ze zvířátek, takže k pojmu mrtvý se člověk přes sérii dotazů proč a jak dostane velmi rychle. Nebo při návštěve hradu „Kdo tu bydlel a kde je teď“.
Neuvědomuje si ale úplně 100%, pokud nemá přímou zkušenost s úmrtím, tak mrtvej je pro tříleté děti spíš ekvivalentem slova „není“.

Přesně tak, není, nevidím ho, je mrtvej. Polední dobou to často používá. Sousedům umřel pes, ví že ho už nikdy neuvidí, protože je mrtvej.Ale to jsem mu musela vysvětlit, protože se mě hned druhý den ptal, kdy Bleka zase uvidíme. Taky to má možná z pohádky, ale podle mě úplně neví co to znamená

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.16 23:11

Jinak jsme teda synovi zatím neřekli, že už jsme od sebe a táta s náma nebydlí :oops: Když nebyl doma, řekla jsem mu že je v práci :nevim: Chlap se ani neobtěžoval přijít k soudu, jen říká, že jsem mu syna vzala. Mám ho v péči a on soudem návštěvy daný nemá :nevim: Jak tříleťákovi šetrně oznámit, že už s náma tatínek nebude? :think: Syn je hodně citlivej. Jinak jsem zjistila, že synovi blbne hlavu a povídá mu, jestli by s ním šel bydlet do Budějic :zed: Malej se mi pak v noci budil a povídal, že chce bydlet s maminkou doma, že nechce do Budějc 8o Chlap mi to zapřel, ale myslím že ho bulíkuje :cert:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama