Tříleták - změna školky po měsíci docházky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 10:22
Tříleták - změna školky po měsíci docházky

Ahoj, byla bych ráda kdyby toto téma mohlo být anonymní, nechci aby švagrovka nebo moje máti věděly co chystám, i tak budou mít plno keců, tak proč to poslouchat už měsíc předem.

Dala jsem syna - 3r v listopadu do dětské skupinky, skupina funguje 3 dny v týdnu dopoledne, ted se mi bohužel komplikuje práce a zákon schválnosti je, že nejčastěji musím být v práci nebo na cestách v dny kdy DS nefunguje. (jinak pracuji z domu pro svého zaměstnavatele). Ted se uvolnilo místo v jiné dětské skupině, která funguje v podstatě už jako normální školka, všechny dny, od 6,30 do 17 hod. Učitelky jsou tam prý moc fajn, ale dětí samozřejmě víc než je syn doted zvyklý. Pro mě by to znamenalo vyřešení téměř všeho. Jen nevím, jestli mu tohle můžu udělat, že ho po měsíci a něco vytrhnu z něčeho co pro něj bylo nové, i tak jsme se prořvali a občas ještě prořváváme ránama, ale ted už to vypadá že to jakž takž pobral a trochu se to urovnalo..
Co byste dělaly? Manžel mi říká, že si prostě jen pořve znovu a za pár měsíců to bude ok, ale já nevím :nevim:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 10:23

Koukám že jsem to napsala jak tatar - syna jsem dala do školky v půlce září, v listopadu mu budou 3 roky.

carola
Kelišová 7393 příspěvků 16.10.14 10:25
@Anonymní píše:
Ahoj, byla bych ráda kdyby toto téma mohlo být anonymní, nechci aby švagrovka nebo moje máti věděly co chystám, i tak budou mít plno keců, tak proč to poslouchat už měsíc předem.Dala jsem syna - 3r v listopadu do dětské skupinky, skupina funguje 3 dny v týdnu dopoledne, ted se mi bohužel komplikuje práce a zákon schválnosti je, že nejčastěji musím být v práci nebo na cestách v dny kdy DS nefunguje. (jinak pracuji z domu pro svého zaměstnavatele). Ted se uvolnilo místo v jiné dětské skupině, která funguje v podstatě už jako normální školka, všechny dny, od 6,30 do 17 hod. Učitelky jsou tam prý moc fajn, ale dětí samozřejmě víc než je syn doted zvyklý. Pro mě by to znamenalo vyřešení téměř všeho. Jen nevím, jestli mu tohle můžu udělat, že ho po měsíci a něco vytrhnu z něčeho co pro něj bylo nové, i tak jsme se prořvali a občas ještě prořváváme ránama, ale ted už to vypadá že to jakž takž pobral a trochu se to urovnalo..
Co byste dělaly? Manžel mi říká, že si prostě jen pořve znovu a za pár měsíců to bude ok, ale já nevím :nevim:

Prosím tě, ať si „kecají“,jak chtějí, nebo když jsou tak chytré, tak ať ti malého hlídají, chodíš do práce, nechodíš do báru a ony vás zřejmě neživí, však malej si zvykne, nedělej si s tím hlavu.

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 16.10.14 10:26

A na co se ptáš? Pokud ho nedáš do jiné skupiny, bude se mít o něj kdo postarat po tu dobu, co budeš v práci? Pokud ano, tak to neřeš. Pokud ne, tak opět není co řešit, prostě ho tam budeš muset dát :nevim:

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 16.10.14 10:27

Jestli je ta nová školka fajn, učitelky vstřícné, a jestli momentálně syn nemá s pobytem ve skupině problémy, tak myslím, že si zvykne celkem snadno. Zas líp ho dát do nové teď, dokud nemá k té staré moc pevná pouta, kamarády…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 10:28
@carola píše:
Prosím tě, ať si „kecají“,jak chtějí, nebo když jsou tak chytré, tak ať ti malého hlídají, chodíš do práce, nechodíš do báru a ony vás zřejmě neživí, však malej si zvykne, nedělej si s tím hlavu.

Dík, no mne jde teď hlavně o syna.. jestli mu tím neudělám velký zmatek :(

Run
Generální žvanilka 20654 příspěvků 16.10.14 10:31

Malá chodí dvakrát týdně do skupinky a teď začne do státní.. Nevidím v tom problém, ale ona se hrozně těší.. Jinak některé děti prý lépe snašejí denní a pravidelnou docházku než nárazovou, tak třeba to tak bude i u vás :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 10:32
@ynax píše:
A na co se ptáš? Pokud ho nedáš do jiné skupiny, bude se mít o něj kdo postarat po tu dobu, co budeš v prci? Pokud ano, tak to neřeš. Pokud ne, tak opět není co řešit, prostě ho tam budeš muset dát :nevim:

Tak zatím jsem to vždycky nějak udělala, sice strašné komplikovane, neefektivne a s jazykem na vestě.. ale dalo se to nějak. S tou novou školkou bych měla vše v klidu.

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 16.10.14 10:48

Tak v tom případě prostě nemáš jinou šanci. Udělala bych to co nejdřív, aby si tam nezvykl ještě víc. A před tím bych mu o tom řekla - že bude chodit do jiné školky, že tam bude mít jiné kamarády a že se mu tam bude moc líbit…

Run
Generální žvanilka 20654 příspěvků 16.10.14 10:54

Jo trošku ho zblbni, že tam bude mít víc kámošů, lepší „tety“ víc hraček, víc zábavy atd…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 11:01

@Sibyla0 @ynax dík za podporu, aby toho nebylo málo tak ta nová školka je ve stejne budově jako ta současná.. už vidím jak ho každé ráno odtrhavam od jedněch dveří a rvu ho vedle :oops:

Aishenka
Ukecaná baba ;) 2078 příspěvků 16.10.14 11:48

Já „miluju“ ty švagrové co se pletou po čem je jim víš co, taky to znám :cert: Malého bych tam dala, zvykne si, třeba se mu tam ve finále bude líbit víc ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >