Tříleté dítě a sociální izolace

235
12.4.20 14:16

Tříleté dítě a sociální izolace

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jesti je tu nějaká maminka sama s dítětem a jak řeší v době koronaviru kontakt s lidmi, jestli chodíte ven nebo jak.
Mám tříletého klučinu, doma psa, tak chodíme dvakrát denně se psem nebo když je potřeba, tak ještě do krámu, ale vzhledem k tomu, že jsou tady skoro všichni doma, tak moc lidí nepotkavame. Lidi a děti mu chybí, doma je většinou vzteklý až agresivní vůči mě, pak se omlouvá, nic ho nebaví, jedině koukat na televizi a to zas nechci já, aby pořád koukal na televizi. Když se snažím ho nějak zabavit, nemá zájem.
Bydlíme ve městě v bytě, dřív jsme chodili ven na celé dopoledne i odpoledne, ale teď to nejde.
Jak to řešíte?
Předem diky za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1805
12.4.20 14:23

Tak jestli máš možnost vyject někam do přírody nebo do lesa, tak bych určitě každý den vyrazila klidně na x hodin. S dětmi se ted nestýkáme, ale ven chodíme každý den tam, kde neni moc lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17920
12.4.20 14:30

No choďte víc ven a teda pokud nežijete s nikým s rizikové skupiny a jinak izolaci dodržujete, tak se zkuste domluvit s jinou rodinou v podobné situaci, že se případně děcka budou potkávat společně. Venku.

Jinak náměty na to, co dělat s dětmi venku v přírodě jsou třeba tady

https://lenkavostova.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
12.4.20 14:32

@zuzukobylka
Jsem bez auta, takže když je něco dal, jsme závislí na buse. Kousek od baráku máme hřiště, nikdo tam nebyl, tak jsme tam na chvíli byli, ale je vidět, že mu jiní lidé chybí. Spolu jsme pořád, takže mě má nejspíš už plné zuby :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35499
12.4.20 14:37
@Ou píše:
No choďte víc ven a teda pokud nežijete s nikým s rizikové skupiny a jinak izolaci dodržujete, tak se zkuste domluvit s jinou rodinou v podobné situaci, že se případně děcka budou potkávat společně. Venku.

Jinak náměty na to, co dělat s dětmi venku v přírodě jsou třeba tady

https://lenkavostova.cz/

Karantena znamena, že mají být lidé v izolaci a zatím platí zakaz sdružovat se venku ve více než dvou lidech, pokud nejsou členové jedné domácnosti nebo pracovní kolektiv. Zákaz se vztahuje i na děti a pobyt v přírodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68940
12.4.20 14:42

Mam 5-letou a 6 mesicniho a proste se s nikym nestykame, jde to. Muzete vyrabet, hrat si, jit do lesa ven. Tak 2-3 mesice se to prezit dle me v pohode da.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21820
12.4.20 14:49

Prostě se domluvte s kámoškou, co má taky dítě a vyražte spolu ven, někam do lesa. Nebo ať přijde k vám, ať si děti můžou pohrát. Virus nezmizí ani za ty 2-3 měsíce a být zavrení doma rok nebo dva je jaksi nereálné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
944
12.4.20 14:53

Zatím jsme se drzeli, mám děti pet a dva roky.ale od příštího týdne se také už budem normálně stýkat s kamarádkou a jejími dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19989
12.4.20 14:55

My máme velmi společenské tříleté dítě, děti mu také chybí. Ale nahradilo si je fiktivní. I kamarády z tlakové patroly, dítě si začalo takto samo pěkně hrát. A tak, jak u nás mimo karantena nějaký tablet nebo televize neexistuje, tak teď jede hodinu až dvě denně. A výčitky z toho nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21569
12.4.20 14:57

Já bych se teda nedružila s nikým dalším. Ale nevidím důvod proč nejít ven klidně dvě hodiny dopoledne, dvě odpoledne, pokud máte kam. My taky chodíme na procházky a nejen na nákup a domů.

Jinak já mám doma třeťačku a ta si s jednou kamarádkou posílá dopisy - předávaj si je holky přímo přes schránku, ne poštou :lol: A zatím to obě dost baví. A ještě se venku projdem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 15:20

Mě se druží syn se sousedovou dcerou přes plot, kdykoliv má prilezitost, jen je teda oba odhanime od plotu, takže konverzuji na vzdálenost 2 metrů… :lol:

Já chápu, že po měsíci bez dětí je každé dítě protivné…
Jo ještě třeba jestli máte známé s podobně starými dětmi, tak třeba občas se můžou pozdravit přes videocall…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 15:21

Je to pro ty deti tezke, obzvlášť pro ty společenské a v tomto veku. Mam dceru 2,5 let a karantenu jsme poctive dodrzovaly do teď. Dcera doma znudena, venku v přírodě a v lese ji to nebaví, je ten typ, ze potřebuje kontakt s dětmi venku, na hřištích, v kroužcích. Pred karantenou jsme chodily spolu nakupovat, 2× tydne s detmi ve tvorive skupince, každý den s detmi venku na hřišti. O víkendu u babicek na zahradě. Ted převážně doma nebo nekde v lese mimo deti. Dcera si začala tvorit imaginarni kamarády z televize, peppu binga, krtka uz zna zpaměti. To neni řešení. Domluvily jsme se s kamoskou, vcera s detmi jsme byli vsichni hodinu na našem panelakovem hristi - je nase, tutiz neni zavřené, dnes jsme u tchýně na zahradě. Jinak bychom se doma v byte uz zbláznily, opravdu. Klidně si me tu ukamenujte. U nas ve městě jsou parky plne lidi s detmi, cyklostezky také a vetsinou bez Rousek. My s kamaradkou roušky máme a deti také. Takze i zitra jdeme spolu na hodinu vsichni ven na hřiště. Takze být zakladatelkou, domluvim se s kamoskou a jdu s detmi spolu ven

• Citovat
  • Nahlásit
21569
12.4.20 15:27

U nás jsou třeba zákaz využívat veškerý hřiště a herní prvky, pod pokutou tušim až 10 tisíc. Ale stejně na těch hřištích sem tam někoho s dětma vídám. Tak nevím, jestli jsou hřiště oficiálně zavřený všude, nebo jen u nás? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9422
12.4.20 15:43
@krtek93 píše:
U nás jsou třeba zákaz využívat veškerý hřiště a herní prvky, pod pokutou tušim až 10 tisíc. Ale stejně na těch hřištích sem tam někoho s dětma vídám. Tak nevím, jestli jsou hřiště oficiálně zavřený všude, nebo jen u nás? :think:

já viděla partu asi pěti desetiletých kluků u hřiště. Paterčata se tady nikomu nenarodila, takže nepředpokládám, že jsou blízká rodina. Lidé už na to dlabou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21569
12.4.20 15:46

@PaníBovaryová Já právě ještě chápu, když jsou ty děti venku samy, že jim to prostě nedá. Ale já vídávám spíš rodiče s menšíma dětma :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat