Tříleté dítě chce jen suchou stravu

98
10.7.20 16:06

Tříleté dítě chce jen suchou stravu

Ahoj všem, mám téměř 3,5leté dítě, ale poslední dobou když mu dávám namazané pečivo, tak ho odmítá s tím, že chce jen suché. K obědu chce jen suché brambory nebo těstoviny, ale sladkosti by chtěl pořád, což se mi nelíbí a nedávám, pokud nechce jist i jiné běžné věci. Jinak ovoce jí, jogurty taky. Ale zaráží mě to pečivo. Nikdy mu nevadilo namazané i obědy jedl normálně celé, tak nevím proč tak najednou obrátil. Jestli je to období, které přejde nebo si vymýšlý nebo za tím může být něco jiného. Máte to někdo taky tak? Každopádně pokud nejí alespoň to suché, nic jiného nedostane. Pokud ano, povolují 1 nebo 2 sladkosti za den. Tak přemýšlím jestli to není moc a nebo zas málo :oops: :)
Chtěla bych se zeptat, jestli to tak někdo taky má a jak jste reagovali. Díky za vaše zkušenosti :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12763
10.7.20 16:18

@Kitia1 jojo, obe moje deti mely obdobi, kdy namazane cokoli odmitaly, myslim, ze je to normalni. Nekdy vzaly na milost treba zerve na lzicku bokem, nebo syr na kosticky, sunku na snecka, ale nesmelo to byt na chlebu/rohliku. Tak jsem to tolerovala, my stejne moc peciva nejime, snazim se vymyslrt lepsi svacinky. Ale vim, ze ve skolce to detem nedovoluji, tak bacha na to v zari. Vetsinou zastavaji nazor, ze jak daji suche pecivo jednomu diteti, bude to tak chtit kazde, i kdyz nema duvod. A sladkosti, no to je dost individualni, my ted v lete mame taky kazdy den zmrzku a deti treba i sladkou snidani, ale vyhnula bych se tomu „bombonek za snezeny chleba“ - to by pak mohl zacit povazovat ten chleba jako neco hnusneho, kdyz za to ma mit odmenu :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1960
10.7.20 16:19

11letý syn jí taky jen suché pečivo (sýr, šunku apod. chce vedle), těstoviny, brambory, rýži a pod. taky bokem, aby se nedotýkala omáčka apod. Nevidím v tom žádný problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1110
10.7.20 16:20

Zkuste to dat oddelene. Na jednu stranu prilohu a na druhou omacku a kdyz chce, at si namoci. Pecivo, at si maze sam. Treba ho to bude vic bavit. Jo s jidlem se stridaji ruzna obdobi. Mozna nejlepsi z toho nedelat moc vedu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
10.7.20 16:38

@unuděná
Bombonek nemá za snězený chleba, spíš je to tak, když od rána do večera žebrá něco sladkého a jinak odmítá všechny normální jídla, tak prostě nedostsne žádnou sladkost. Navíc nejí nic zeleného, vybíral i pažitku nebo milimetrový list petržele z polévky :zed:, a pak nechtěl už ani polévku, takže teď dočasně jsem přestala dělat i polévky, jinak bych je musela stejná vyhodit. Takže teď je to např. tak, ze k snídani má suchy rohlík, ke svačině ovoce, paka suché brambory, k druhé svačině ovoce a večeře zase suchý rohlík, protože včera odmítl i suchý chleba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
10.7.20 16:51

@Oriseka
Nechci z toho dělat vědu, jen jsem si říkala, že to není moc vyvážená strava. Nutit ho do toho nechci, tak tomu nechávám svým způsobem volný průběh. Spíš mě zajímalo, jestli to tak má víc děti nebo jestli je to jen zas nějaký jeho výmysl, protože je sakra chytrý :lol:
Kdybych mu dala na talíř omáčku nebo přílohu zvlášť, tak by jecel, že to jist nebude vůbec :grinning:
A s tím mazání pečiva by to bylo tak, že by s tím dělal blbosti, kolikrát i ten suchý rohlík rozdroli a pak už to nechce :zed: nebo když jsem mu k tomu dala vedle do misky řepu, tak zas předával baambory z talíře do té misky nebo rohlík nadroli do jogurtu a pak to nejí s tím, že si vezme jedno sousto a řekne že má dost, takze obojí dohromady už nedávám, přestože chce. Zřejmě si z jídla dělá pokusnou
laboratoř, když má možnost :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1804
10.7.20 16:54

Můj muž nejí nic namazaného dodnes - ať už je to máslo, sýry, pomazánky. Nikdy by to nepozřel :mrgreen:. Vše max. v tuhé podobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12763
10.7.20 16:54

@Kitia1 no, tak jen bacha na to, at to neprekroci nejakou miru, kdy uz ani nejde o to, co mu chutna nebo ne, ale spis o ti, kam az jsi schopna ustoupit ;) U me uz by ty polevky byly za hranou-protoze my jsme dost polevkovi-kdyz polevku mam, tak deti musi alespon ochutnat (protoze pak z 99% zjisti, ze se jim to jen nezda od pohledu, ale je to dobre a snedi vse. Coz plati nejen u polevek).
Ve tvem jidelnicku hrozne postradam zeleninu-nedal by si alespon k tomu rohliku rano rajcatka nebo papriku? Ovoce jsou jen same sacharidy, totez ty prilohy. A maso-co alespon nejaky platek masicka k tem bramborum? Ryba? Nebo sunka jen tak, do ruky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1804
10.7.20 16:56

A já zas nesnáším omáčky a podobné věci. Jak to v tom plave, no brrr. Když už musím něco takovéto konzistence, tak leda v hodně malém množství (aby to tam hlavně neplavalo) a nejlíp ještě vedle. :nevim: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12763
10.7.20 16:58

Me prijde, ze ty deti dobrovolne blby jidelnicek nechteji, spis jde o to, jak jim dodat to potrebne ve forme, ktera jim chutna. Moje deti meli i obdobi nejezeni masa (dcera ma dodnes-5let), jako mensim jsem jim alespon vzdy mixla kousek do omacky, delala vyvary atd. Ted uz vim, co komu vadi a delam to proste jinak. Kdyz syn nechtel jogurty ani moc jinych mlecnych vyrobku, tak jsme objevili Paloucek. Jen tak, na lzicku, se zeleninou. Nevzdavej se ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
10.7.20 17:00

@unuděná
Rajče někdy, okurku taky sní, odmítá hrášek, fazolky, zelí, salát, kapustu ani papriku nechce. Rajče nabízím okurku, někdy si dá, někdy ne. V září jde do školky, tak doufám, že až uvidí ostatní že to jedí, tak taky začne. Jinak nejí ani parky a za to jsem hrozně ráda, protože ani já je nemusím :mrgreen:
Jinak polévky zas zkusím po víkendu až se vrátí od otce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
10.7.20 17:04

@unuděná
Jinak tu zeleninu jsem začala mixovat taky, stále zkouším, snažím se nabízet, ale je tvrdá hlava :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12763
10.7.20 17:08
@Kitia1 píše:
@unuděná
Jinak tu zeleninu jsem začala mixovat taky, stále zkouším, snažím se nabízet, ale je tvrdá hlava :D

Ony jsou to vetsinou fakt jen obdobicka, jedno skonci, jine zacne ;) snaz se rozklickovat, jestli neco odmita vazne proto, ze mu to nechutna, navaluje se mu, dusi se tim. Nebo se mu to od pohledu nelibi. Nebo to na tebe jen zkousi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8626
10.7.20 17:20

@yocheved mám to úplně stejně, důvod, proč nesnáším houskové knedlíky. Miluju suché přílohy s minimem omáčky. Pamatuji si i jako dítě jsem měla období, kdy jsem jedla jen suchou rýži a brambory. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6587
10.7.20 17:20

Muzu se zeptat co konkretne si mam u trileteho ditete predstavit pod pojmeme dve sladkosti denne?
To by me docela zajimalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama