Tříleté dítě si pamatuje sebe jako novorozeně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sněženka25
Závislačka 3899 příspěvků 36 inzerátů 04.02.18 21:48
Tříleté dítě si pamatuje sebe jako novorozeně?

Dobrý večer,

jsem úplně v šoku. Dnes jsme si po třech letech pouštěli videa, kde náš synek ležel v inkubátoru. Bylo tam jenom vidět, jak máchá ručkama a nožkama a na jedný fotce ho krmím mlíčkem přes stříkačku..jinak nic.. A on najednou povídá, že si to pamatuje, že tam byl moc dlouho s mamkou a že mu svazovali ruce plínkou! Což je pravda, svazovali ho plínou, aby se nehemžil a nevyndal si hadičky z rukou… Říkala jsem si, že je to blbost a prohlídla všechny videa, ale nikde toto není natočené :think: :think:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

blumen
Hvězda diskuse 41371 příspěvků 04.02.18 21:50

@Sněženka25 asi mu to nekdo rekl, ne? Tatinek?

beruska9
Extra třída :D 10647 příspěvků 04.02.18 21:53

Hele nevim, muj bracha v tomhle veku velice presvedcive vykladal, ze kdysi ridil vrtulnik :think: Kdovi, co se jim v tech hlavinkach mele…nemohl videt jine miminko? Kdekoliv, treba na chvili v televizi, mozna o tom ani nevis, a mohlo se mu to v hlave spojit…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 21:55

Mam jednu knizku kde se pise ze deti si pamatuji mnohem vic nez jen tento zivot…

Tapa
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 04.02.18 21:58

Já to mu věřím. Náš syn, to mu bylo tak 4 roky, po shlédnutí videa, kde se koupal poprvé ve vaničce doma po příchodu z porodnice prohlásil…maminko mně byla zima a proto jsem tak brečel :nevim:

blumen
Hvězda diskuse 41371 příspěvků 04.02.18 22:01
@Tapa píše:
Já to mu věřím. Náš syn, to mu bylo tak 4 roky, po shlédnutí videa, kde se koupal poprvé ve vaničce doma po příchodu z porodnice prohlásil…maminko mně byla zima a proto jsem tak brečel :nevim:

No a tohle by si klidne vymyslela moje 3-leta :nevim: jako fakt

Ennny
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 04.02.18 22:01

Ja bych tomu taky věřila, podvědomí je silná věc, ja jsem taky mamce popisovala situaci co se mi stala a ona mi řekla ze je to nesmysl ze si to nemůžu pamatovat ze mi bylo tak půl roku ale ja to prostě cítila…

Vrba Jana
Povídálka 49 příspěvků 04.02.18 22:04

@Sněženka25 Rozhodně bych tomu věřila, všichni si pamatujeme více, než bychom kdy řekli..Na toto téma doporučuji knihu Fascinující mysl novorozeného dítěte od Chamberlaina ;)

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 04.02.18 22:11

Nevím, mamka mi taky říkala, že má vzpomínky, ve kterých ještě nefiguruje její brácha. jsou od sebe o rok a čtvrt a prakticky pořád byli spolu. Já mám zase pocit, že si pamatuju jedno focení s rodiči, ale na těch fotkách je napsáno, že mi bylo osm měsíců. Bůhví.

Kelsey
Hvězda diskuse 44500 příspěvků 04.02.18 22:11

Taky verim, ze si muze pamatovat.
Znamena to, ze i pidi miminka, ktere jsou brzo narozene vnimaji okoli. Je to hezke.

niki V
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 04.02.18 22:12

Já jsem rodičům jako malá taky vyprávěla že jsem kdysi žila jako muž, prý nechápali kde jsem to vzala -měla jsem kolem 4let.Taky jsem jako dítě měla často dežaví (omlouvám se nevim jak se to píše deja-vu?) Věřím že děti si pamatuji i minulé životy…

Uživatel je onlineAninaEli
Nadpozemská drbna 26692 příspěvků 04.02.18 22:12

Tady je o tom také zajímavá diskuze:

https://www.emimino.cz/…eloze-99951/

Sněženka25
Závislačka 3899 příspěvků 36 inzerátů 04.02.18 22:12

Holky, děkuju, že si nemyslíte hned, že jsem blázen :-D Netuším, jestli mohl vidět v televizi miminko svázané plínou v inkubátoru, to asi spíš ne, tady frčí jen animované pohádky a ani se moc o tomto jeho období nebavíme, nejsou to moc hezké vzpomínky..ale vyloučit to samozřejmě nemůžu :-D

Mimochodem, jestli někoho zajímají tyhle příběhy, tak jsem se právě začetla do diskuze: „Pamatuji si svůj pobyt v děloze“… Masakr…a asi to tedy možné je, aby si takové útržky dítko zapamatovalo! :)

Kelsey
Hvězda diskuse 44500 příspěvků 04.02.18 22:25

Mi na dusicky zlikvidoval muj syn. Kdyz jsme byli u hrobu meho dedy vecer. Syn rikal, ze dedu videl spadnout ze schodu, to se fakt stalo, ho tehdy skopl opily syn (to je moje vzpominka, kdyz mi bylo asi 4r. a deda umrel, kdyz mi bylo 6r.) a umrel, protoze se mu zlomil pri praci zebr a rozbil si hlavu. Byl malir pokoju. Muj syn nikdy a nikde neslysel o pradedovi tohle a na jeho hrobu mi 4,5r.kluk loni rekne, ze videl dedu spadnout. Ja odchazela, jak oparena, husinu vsude. Ted minuly tyden doletel v noci ze sveho pokoje dve noci po sobe, ze nemuze byt v pokoji, ze videl ducha.

cell
Echt Kelišová 8048 příspěvků 04.02.18 22:28

Mj syn, když mu bylo cca 3 roky, povídali jsme si o tom, že jsem ho měla v bříšku. On že si to pamatuje. A já cože tam v tom bříšku dělal. On že cáky cáky (to je naše synonymum, že tam plaval). Mluví o tom do teď (nyní je mu 6). Věřím :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >