Tříletý nemluví, neposlouchá, je hyperaktivní

Anonymní
13.4.20 20:50

Tříletý nemluví, neposloucha, je hyperaktivní

Mám syna, kterému v červnu budou 3 roky.
A nemluví. Respektive mluví svoji řeči, ale i tak to není tak, ze by si udelal nějaké svoje slovo a to používal pravidelně na nějakou věc. Proste žbrblá, sice každým dnem víc a víc, ale to je všechno.
Zároveň také neposloucha. Odmítá chodit za ruku, jenom běhá, je velmi impulsivni, takže stále používáme kočár, protože bydlime ve velkomeste a představa cesty s nim u silnice, koleje tramvaji a tak mě přivádí do mdlob.
Ukazovat začal až ve dvou a čtvrt letech. Rozumět rozumí, sice člověk musí i ukázat, ale rozumí. Jenže je hyperaktivní a člověk na nej musí opravdu kolikrát zarvat, aby začal vnímat.
Absolvovali sme klasické kolečko - foniatrie, neurologie, psycholog.
Podle psycholozky je pomalejší a hodně hyperaktivní a tak nemá čas na nic. Na foniatrii také vše v pořádku, max možnost vývojové dysfazie, v červnu máme jít na kontrolu, jenže těžko říct, jak to bude v této době pandemie.
Mate někdo zkušenost s podobným ditetem? Jinak je moc šikovný, pohybove nadaný, rozvíjí se, baví ho spíše věci co dělám já - chce vařit, mýt nádobí, luxovat, vytírat…
Lepší se, vidím pokroky, ale i tak mě to už v jeho věku trápí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8359
13.4.20 20:52

Lepsiho psychologa najit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.20 20:52

Chodíme k nejvyhlasenejsi u nás ve městě.

• Citovat
  • Nahlásit
17397
13.4.20 21:08

Našemu nejmladsimu budou v září 3, a taky nemluvi :roll: a nechodi na nocnik. :roll: hyperaktivni je za 3 deti.. zatim cekam, co z toho bude pres léto :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.20 21:10

Zapomněla jsem říct, ze když jsem s nim sama, tak poslouchá o 100% lip, než když je s námi jeho táta, připadne babi, deda. Nechápu.
Nocnik u nás taky nefunguje, ale přitom třeba před koupanim běhá po bytě nahý a vydrží v klidu do vany. 💁🏽‍♀️

• Citovat
  • Nahlásit
8731
13.4.20 21:13

Vyhledat klinickeho logopeda a začít s ním pracovat..
Viděla bych to na tu dysfazii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.20 21:16

Máme v červnu kontrolu na foniatrii a tam se má řešit logoped. Jen jak sem psala už nahoře, těžko říct, jestli tu kontrolu nezruší… Což doufám ze ne.
Mate někdo zkušenost s dysfazii? Co sem jen zběžně četla, tak děti s dysfazii jsou normální, mají normální intelekt, jsou jako ostatní, jen potrebuju hodně pece, a je to s nimi na delší lokte, ne?

• Citovat
  • Nahlásit
dagmarkaa
13.4.20 21:17
@Anonymní píše:
Mám syna, kterému v červnu budou 3 roky.
A nemluví. Respektive mluví svoji řeči, ale i tak to není tak, ze by si udelal nějaké svoje slovo a to používal pravidelně na nějakou věc. Proste žbrblá, sice každým dnem víc a víc, ale to je všechno.
Zároveň také neposloucha. Odmítá chodit za ruku, jenom běhá, je velmi impulsivni, takže stále používáme kočár, protože bydlime ve velkomeste a představa cesty s nim u silnice, koleje tramvaji a tak mě přivádí do mdlob.
Ukazovat začal až ve dvou a čtvrt letech. Rozumět rozumí, sice člověk musí i ukázat, ale rozumí. Jenže je hyperaktivní a člověk na nej musí opravdu kolikrát zarvat, aby začal vnímat.
Absolvovali sme klasické kolečko - foniatrie, neurologie, psycholog.
Podle psycholozky je pomalejší a hodně hyperaktivní a tak nemá čas na nic. Na foniatrii také vše v pořádku, max možnost vývojové dysfazie, v červnu máme jít na kontrolu, jenže těžko říct, jak to bude v této době pandemie.
Mate někdo zkušenost s podobným ditetem? Jinak je moc šikovný, pohybove nadaný, rozvíjí se, baví ho spíše věci co dělám já - chce vařit, mýt nádobí, luxovat, vytírat…
Lepší se, vidím pokroky, ale i tak mě to už v jeho věku trápí.

Tipuju vývojovou dysfázii, navštěvujete se synem klinickou logopedku?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.20 21:25

Máme to za sebou, i když je už větší a od 4 let mluví. Včetně toho kočárku. Bojujeme pořád. Nikdo na něm vlastně nic moc neshledává. Už si připadám jak de*il, že na něm pořád něco vidím a hledám.
To, ze poslouchá jen s jednou osobou, je u nás taky. Jak se někdo připojí, tak to je hukot. Chlap to už jednou nevydychal a vyložil nás z auta :mrgreen:
Dneska se od rána asi 15× vztekal. Na jednu stranu je to zlaté dítě, ale silně impulsivní, vzteklý, náladový. Když není podle něj, tak klidně něco hodí.
Zatím má jen vývojovou dysfazii. Ale podle mě tam ještě něco je. On se ale v cizím prostředí chová naprosto vzorně, protože nenávidí změny a cizí prostředí, cizí lidi a tak.

• Citovat
  • Nahlásit
8359
13.4.20 21:38
@Anonymní píše:
Chodíme k nejvyhlasenejsi u nás ve městě.

To nemusi vubec nic znamenat. Obratila bych se na detskou psychologii v Thomayerce nebo Motole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9717
13.4.20 21:43
@Tarjei píše:
To nemusi vubec nic znamenat. Obratila bych se na detskou psychologii v Thomayerce nebo Motole.

Promin, ze se na tebe obracim, ale vypadas, ze tomu rozumis - v kolika bys to zacala resit? mam velmi podobny exemplar, ale jsou mu cerstve dva. Na jednu stranu mam tendence silet, z meho okoli zadne dite jeho veku nemluvi tak malo, na druhou jakz takz rozumi, i kdyz poslouchat nechce a obcas neco rekne (teda hlavne zvuky zvirat a mama, jinak opakuje obcas, trosicku, jedno slovo). Do prevence u doktorky jeste rok, tak dumam, zda to nechat byt, nebo neco resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8731
13.4.20 22:00
@Anonymní píše:
Máme v červnu kontrolu na foniatrii a tam se má řešit logoped. Jen jak sem psala už nahoře, těžko říct, jestli tu kontrolu nezruší… Což doufám ze ne.
Mate někdo zkušenost s dysfazii? Co sem jen zběžně četla, tak děti s dysfazii jsou normální, mají normální intelekt, jsou jako ostatní, jen potrebuju hodně pece, a je to s nimi na delší lokte, ne?

Mam dítě s vyvojou dys.
Teda uz je mu 10 a jsme za vodou, ale ve 3,5 uměl pouze zvířátka, dvouslabičná slova byla scifi.
Byl to běh na velmi dlouhou trať, speciál školka, stejně šel o rok později do školy, v době zápisu neuměl poslední 3 písmena a hlavně neskloňoval, nečasoval
Určitě bych uz dnes byla rychlejší…vždy se může ukázat, že je jen pomalejší nebo se mu nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.20 22:09

@Stevia my to řešíme od 2 let a je to k ničemu. Opakovaně jsem se setkala s tím, že lékaři bagatelizovali problémy, protože to je „jen kluk“ a kluci jsou prostě líní a pohodlní. Syn měl vždy velkou potřebu mluvit, ale nešlo to. Do toho syn neslyšel, protože měl vodu v uších a bylo mi řečeno, že to s tím souviset nebude… Souviselo.
Dodnes na 100% nerozumí a nedávno jsem se dozvěděla, že rozumí, ale je nevychovaný a nechce mě poslouchat.
Takže ani včasný snaha nemusí nic změnit.

• Citovat
  • Nahlásit
8359
13.4.20 22:20

@sakota v poho, rada se podelim o zkusenosti. Mam jedno dite zdravy, jedno tezkyho autistu a jednoho dysfatika lehce hyperaktivniho.
Hele nejvetsi prus.er je, kdyz dite ztrati nejakou uz nabytou socialni nebo recovou dovednost.
Jinak nejdriv je porozumeni, pak rec. Dite s dysfazii plasi ta rec ale socialne je ok. Dite s autismem ma potize v ty socialni oblasti hodne…
Moje jediny zdravy ditko ve dvou letech teprv zacinalo mluvit..nepripada mi ze bys mela plasit takhle z toho popisu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8359
13.4.20 22:22
@Anonymní píše:
@Stevia my to řešíme od 2 let a je to k ničemu. Opakovaně jsem se setkala s tím, že lékaři bagatelizovali problémy, protože to je „jen kluk“ a kluci jsou prostě líní a pohodlní. Syn měl vždy velkou potřebu mluvit, ale nešlo to. Do toho syn neslyšel, protože měl vodu v uších a bylo mi řečeno, že to s tím souviset nebude… Souviselo.
Dodnes na 100% nerozumí a nedávno jsem se dozvěděla, že rozumí, ale je nevychovaný a nechce mě poslouchat.
Takže ani včasný snaha nemusí nic změnit.

Vcasna snaha plus kompetentni odbornici. Zdaleka neni psycholog jako psycholog.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat