Tříletý syn chodí hodně často na záchod

114
10.2.21 14:14

Tříletý syn chodí hodně často na záchod. Co může být přičina ?

Hezký den, můj 3 letý syn hodně často čurá. Má to tak od narození a mě to ani nepřišlo divné. Chodí ale od září do školky a už mi paní učitelka dvakrát říkala že jí to nepřijde normální. Pije stejně jako ostatní děti. Maji k dispozici cca 0,75 l a syn jde prý třeba 6 krát za dopoledne na záchod. Jiné děti jdou 1 nebo 2 krát. Doma taky často čůrá, průměrně tak jednou za hodinu. Za den vypije tak 1,5 litru, někdy ani to ne. Nic ho neboli ani nepálí. Učitelka mě nahlodala a nechám ho raději vyšetřit ale zajima mě čím by to mohlo být? Má někdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1935
10.2.21 14:24

Můj syn to má dodnes :lol: 8 let a chodí čůrat co 5 minut. Hlavně když lehce prochladne :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9624
10.2.21 14:27

Tak v tomto věku je to obvykle nezralou nervovou soustavou, vše se ještě vyvíjí, kapacita močových cest narůstá, vylepšuje se nervové spojení mezi měchýřem a mozkem, každé dítě to má jinak a co má některé ve třech letech, má jiné v sedmi…prostě se v tomto děti hodně liší…ono celkem dost i vypije, málo které dítě toho vypije tolik…já bych počkala až půjde čurat a odchytla bych moč do kelímku s změřila bych si kolik vyčurá v jedné porci moče…velikost močového měchýře ve třech letech by měla být asi 120ml, ale někdo může mít nutkání už při 60% náplni. Jinak klidně běžte k doktorovi, nic to není, pokud by měl menší močák, jsou léky, které ho uvolní a navýší kapacitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
10.2.21 14:28

No tak zavolejte jeho lékařce, jestli můžete donést moč ke kontrole. V lékárně kupte zkumavku ať se do ní doma ráno vyčůrá a doneste to tam. U nás to tak funguje, že nikam nemusím s dítětem a pak si jen zavolám na výsledky. Nemůže mít třeba dráždivý močový měchýř? Zánět to asi nebude, to by ho pálilo při čůrání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
10.2.21 14:33

@Petája zánět určitě ne, moč měl na vyšetření na 3 leté prohlídce v říjnu a bylo vše v pořádku. Spíš asi budeme muset jít na sono ledvin a močového měchýře ale nevím jestli vůbec doktorka vypíše žádanku když nemá vlastně žádný problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
10.2.21 14:39
@Aja646 píše:
@Petája zánět určitě ne, moč měl na vyšetření na 3 leté prohlídce v říjnu a bylo vše v pořádku. Spíš asi budeme muset jít na sono ledvin a močového měchýře ale nevím jestli vůbec doktorka vypíše žádanku když nemá vlastně žádný problém.

Tak si zavolejte rovnou na urologii, někde žádanku ani nepotřebujete…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12756
10.2.21 14:49

Nejstarsi dcera je taky „uchcavacka“, ale ona takova neurotictejsi. U ni je to spis o psychice rekla bych. Zase nejmladsi by klidne nesla 8 hodin, to take asi neni idealni. Ta mela zanet ledvin v 17m. Synovec taky takhle casto cura, kdyz je v nervu. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1600
10.2.21 14:57

Nech ho vysetrit, muze to byt hyperaktivni mocovy mechyr, a to neni uplne dobry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1600
10.2.21 15:32

@Aja646 tak on to problem je. Bohuzel ne kazdy pediatr to resi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
12.2.21 00:15

Tohleto se se mnou řešilo celé dětství, prostě furt každému vadilo, že potřebuju na záchod, až jsem nakonec začala chodit potají nebo jsem utíkala ven a taky mám vypěstovanou solidní návykovou zácpu. Odpíralo se mi pití a žila jsem ve strachu, že mne budou vláčet po doktorech.
Na záchod chodím pořád často, zácpu mám taky, akorát mi do toho už nikdo nekecá.
Paní učitelce je zřejmě tohle nepohodlné a má pocit, že syn zdržuje. Hlavně malého nestresujte, nesmí mít pocit, že jít čurat, je něco špatného a že mu to někdo počítá. Poradila bych se s pediatrem pro svůj klid, učitelce řekla, že promluvíš s lékařem, ale moc prosím, nedělejte před chlapcem z toho problém, opravdu nesmí slyšet, že chodí často čurat a že musí k doktorovi a že paní učitelka říkala atd… aby neměl z toho trauma a nezačal se pak počurávat v marné snaze to zadržet, aby na něj učitelka nehleděla. A celkově, to ta učitelka snad nedělá nic jiného, než že počítá, kolikrát jde které dítě na záchod a to zase připadá jako problém mně.
A přeju, aby byl malý v pořádku a doktor nic nezjistil. A ráda si přečtu, jak to dopadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2102
12.2.21 08:57

@Aja646 Tak náš malý chodil taky často, chodil po 20-ti minutách, pokud jsem to nestihla tak se počůral. Během 3,5 hodinové procházky byl 13×.Byla jsem z toho na nervy, chtěla to řešit s Dr ale než jsem se k tomu dokopala tak to postupně odeznělo samo. Prostě močová soustava potřebovala dozrát a syn taky.Syn už je velký a bez problémů. Bylo štěstí, že byl prvorozený, takže jsem měla na starosti jen jeho, jinak nevím jak bych to zvládala. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat