Tříletý syn má vysoké horečky - jsem v koncích!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Camino
Stálice 73 příspěvků 04.04.19 00:11
Tříletý syn má vysoké horečky - jsem v koncích!

Dobrý večer
Doufám, že mi tu ještě teď v noci pořadí, protože já už jsem v koncích.
Před asi třemi týdny dobral náš tříletý drobek antb na hodně ošklivé průdušky. Ve školce byl dva týdny a kašlat začal znovu. K tomu hnusnému kašli ale přibyly i horečky. A ne zrovna malý. 40 i 40,1 má denně už asi týden. Nejdříve se horečky vracely tak po dvou hodinách po sražení, ale teď se objevují jen když spí. Celý den je v pohodě, ale když si jde v noci, nebo odpoledne unavený lehnout, lup a má to zpatky. Takže si vlastně ani moc neodpocine. Je pořad unavený a vyčerpaný z tohoto hořečnatého maratonu. U doktora jsem byla 3×. A jednou na pohotovosti. Vyfasoval zase antb, ale není to nic platný. Teď mi tu zase leží celý horký, dýchá jak lokomotiva a srdíčko mu jede o sto šest. Už nevím, co mám dělat. Začala se mu spouštět krev z nosu (asi z těch horeček) a průjem. Dávám mu paralen, brufen, ibalgin, a ty antb. Bere to přesně tak, jak nám řekl doktor, ale ty horečky ho tak strašně vyčerpávají, ještě, když se kvůli nim nemůže ani vyspat. :,(
Nejsem velký uživatel diskuznich fór, ale já už fakt nevím :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Lo
Kelišová 6081 příspěvků 04.04.19 00:19

Tak to já bych už byla v nemocnici. Bála bych se kombinace horečka plus průjem. Byla jsem tehdy s mým synem, když měl průjmy a teploty, nakonec měl hraniční dehydrataci a hned ho šupli na kapacky. Já jsem přehnaně asi bojácná, ale já bych už byla v nemocnici.

lilithlilith
Kecalka 495 příspěvků 04.04.19 00:20

@Camino nejsme doktoři :( osobně bych měla hodně velký strach. Moji dceru z pohotovosti rovnou hospitalizovali, a to byla starší a čtyřicítky neměla. Já tě nechci nervovat ani strašit, ale jela bych do nemocnice a trvala na tom ať si nás tam nechají, je maličký 8o
Drž se :hug:

AnastazieB
Echt Kelišová 8661 příspěvků 04.04.19 00:21

Dávala bych léky proti horečce už preventivně vpodvečer, ještě předtím, než začnou. Každopádně bych si ale u lékaře vynutila nějaké větší vyšetření.

lilithlilith
Kecalka 495 příspěvků 04.04.19 00:21

tak tak přesně jak píše @Lo

semisova
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 04.04.19 00:24

Jela bych taky na pohotovost, je maličký, už to trvá dlouho, k tomu ještě navíc ten průjem a i krev z nosu. Ať je malý brzy fit :srdce:

Petája
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 04.04.19 00:26

Já bych se sbalila a jela znovu na pohotovost. Syn měl nedávno také pře 40, doktorka mi poradila napustit vanu vlažnou vodou ( ne studenou) a dát nožičkama, ať si pomalu sedne a připouštět postupně studenější, šlo to pomalu, pofňukával, ale sedl si a viditelně se mu ulevilo, samozřejmě jsem mu slíbila modré z nebe, když vydrží. ale zase aby v té vodě nebyl moc dlouho. Sama doktorka mi říkala, že pokud teplota neklesne, máme jet na pohotovost, že je možné, že si nás tam i nechají.
Nevím no, já s mojí povahou, už bych frčela, má ty teploty fakt dlouho, musí být vyčerpaný, do toho průjem atd., jela bych…

Uživatel je onlinetininas
Ukecaná baba ;) 1869 příspěvků 04.04.19 00:28
@Camino píše:
Dobrý večer
Doufám, že mi tu ještě teď v noci pořadí, protože já už jsem v koncích.
Před asi třemi týdny dobral náš tříletý drobek antb na hodně ošklivé průdušky. Ve školce byl dva týdny a kašlat začal znovu. K tomu hnusnému kašli ale přibyly i horečky. A ne zrovna malý. 40 i 40,1 má denně už asi týden. Nejdříve se horečky vracely tak po dvou hodinách po sražení, ale teď se objevují jen když spí. Celý den je v pohodě, ale když si jde v noci, nebo odpoledne unavený lehnout, lup a má to zpatky. Takže si vlastně ani moc neodpocine. Je pořad unavený a vyčerpaný z tohoto hořečnatého maratonu. U doktora jsem byla 3×. A jednou na pohotovosti. Vyfasoval zase antb, ale není to nic platný. Teď mi tu zase leží celý horký, dýchá jak lokomotiva a srdíčko mu jede o sto šest. Už nevím, co mám dělat. Začala se mu spouštět krev z nosu (asi z těch horeček) a průjem. Dávám mu paralen, brufen, ibalgin, a ty antb. Bere to přesně tak, jak nám řekl doktor, ale ty horečky ho tak strašně vyčerpávají, ještě, když se kvůli nim nemůže ani vyspat. :,(
Nejsem velký uživatel diskuznich fór, ale já už fakt nevím :nevim:

Dle popisu nemocnice, ale švihem.

Camino
Stálice 73 příspěvků 04.04.19 00:29

Díky za rady. Včera mu doktor bral krev, že mu udělá testy, tak si máme zítra (teda dnes) zavolat o výsledky. Z pohotovosti nás poslali domů. Jestli se to bude zitra zase opakovat, asi pojedeme znovu.

Camino
Stálice 73 příspěvků 04.04.19 00:31

@Petája my mu ty teploty vždycky srazime. V tom problém není. I jsme ho sprchovali a dávali zabaly. Ale problém je v tom, ze nesmí jít spat. Když nespí, tak je mu dobre.

Camino
Stálice 73 příspěvků 04.04.19 00:34

Teď jsem u něj byla ho přeměřit a už má zase 36. Jsem zvědavá, jestli to takhle zůstane i do rána. Včera byl první noc, co spal nonstop, jinak se každou noc budil v hroznech horeckach

Petája
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 04.04.19 00:37

@Camino No normální to není, pátrala bych určitě po příčině a zeptejte se doktorky, čím celkové posílit jeho organismus, musí být chudáček strašně vyčerpaný…

Pam12
Echt Kelišová 8808 příspěvků 04.04.19 00:39
@Camino píše:
Teď jsem u něj byla ho přeměřit a už má zase 36. Jsem zvědavá, jestli to takhle zůstane i do rána. Včera byl první noc, co spal nonstop, jinak se každou noc budil v hroznech horeckach

Máme 2,5 a jakmile má teploty je to ocistec. Rovnou 40, sráží se to blbě, jde to dolu děsně pomalu. Spat jde a má 37, do půl hodiny 40. Je to peklo, ale tak jak starší trpí na kašle, mladší na teploty. Teď jsme se 10 dni placali v tehlech horeckach po novém roce. Jak přesně mu davkujes ty leky?

hanulinkaC
Povídálka 34 příspěvků 04.04.19 00:42

Naše malá 2,5 let skončila v nemocnici. Měla teploty a kašel, nejdřív si dr.myslela,ze chřipka, průdušky čistý, teploty přes týden, tak nasadila antibiotika. Byla jsem tam celkem 3×. Antibiotika nezabraly, takže znova dr., CRP 170, takže jsme jeli rovnou do nemocnice. Nakonec z toho byl oboustranný zánět středního ucha, přitom si na ouška nikdy nestěžovala… Takže hospitalizace, antibiotika do žíly…

Camino
Stálice 73 příspěvků 04.04.19 00:43

@Pam12 antibiotika má po 12 hodinách a paralen s ibalginem střídavě. Když má horečku tak po třech hodinách a když preventivně, tak po šesti. A davkujeme podle pribsloveho letáku

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama