Tříletý syn neřekne ani slovo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jana Vajnerová
Ukecaná baba ;) 2195 příspěvků 1 inzerát 12.03.18 13:09
Tříletý syn neřekne ani slovo

Milé maminky, prosím poraďte mi, nebo uklidněte jelikož já už jsem v koncích. Dnes už mne situace dohnala k pláči..
Celé okolí na mne jen tlačí že vše dělám špatně ale já už nevím co udělat víc. Každý má jen silné řeči ale když jde o radu tak je ticho po pěšině..

Našemu synovi budou v dubnu tři roky a potíž je v tom že neřekne ani slovo. Někdy se utěšuji tím že adaptuje mladšího ročního syna ale vím že tím to asi nebude.
On je jinak hrozně šikovný, všemu rozumí, na slovo poslechne ale nemluví. Já se snažim maximálně, nutím mu slova horem spodem, čtu pohádky, povídám si s ním. Nic :,(

Už jsme podstoupili vyšetření sluchu, neurologii, psychologii, vše špatné je vyvráceno. Adhd, autismus nic.
Všichni říkají to přijde. Ale já už nechci čekat. Jak mám malého učit mluvit? Jak postupovat abych se dočkala aspoň jednoho slova?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Reakce:

Anys29
Ukecaná baba ;) 1822 příspěvků 12.03.18 13:12

@Jana Vajnerová Ahoj Jani, já tuhle zkušenost nemám, mám doma ukecánka, ale švagrové chlapeček začal sám mluvit ve čtyřech letech, do té doby nic. Taky je honili všude možně a nic se neprokázalo. Dneska je mu osm a až na závislost na tabletu je to úplně normální kluk. Bude to dobré, jen si dává na čas a pak tě překvapí, uvidíš ;)

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 12.03.18 13:13

@Jana Vajnerová nešílela bych. Příbuzní měli kluka, který do 4 let ani nepípl, vrcholem bylo máma, táta.. rozmluvil se ve školce, když musel :D Jinak je důležité, že rozumí. A mmchdm, možná na něj fakt moc tlačíš, tak se seknul :think:

Keyllah
Echt Kelišová 8305 příspěvků 12.03.18 13:14

@Jana Vajnerová a neřekne ani slov, tedy ani zvuky nevydává? Nebo něco vyluzuje, ale nejsou to jasná „slova“? Pokud je všechno jinak ok a vyšetření máte v pořádku, evidentně k tomu sám časem dospěje. Ale pokud to chceš začít nějak řešit, na logopedii ho od těch tří let vezmou, ale je otázkou, zda to nebude jen trápení ;) pokud tě to uklidní, tak tam s ním běž a uvidíš :kytka:

valina1
Kelišová 5131 příspěvků 12.03.18 13:15

Zkousela jsi logopedii? Do skolky chodi? Nemluvi s nikym mebo jen s tebou? Jak si rekne, ze ma hlad, cura ni, zima…?

MyDestinka
Kecalka 339 příspěvků 12.03.18 13:20

V dubnu budou synovi také tři roky. Umí pár slov a jinak si jede v citoslovcích. Rozumí všemu, domluví se rukama. Barvy rozpoznává. Stále na něj mluvíme, ukazujeme v knížkách. Zvířátka pozná a podle citoslovci pojmenuje. Kráva je buuu, pejsek haf, kočka čiči. Tma je bubu, auto brrm brrrrm. Řekne i zkráceninu svého jména… Ale že by dal dohromady větu? Ani omylem. A to ani o třech slovech… Uklidňuji se tím, že rozumí a že má prostě svůj čas. Také je na mě vyvíjen tlak okolí, jestli je s ním všechno v pořádku :roll: na tříleté kontrole básničku asi neřekne, ale co. Já ho kvůli tomu vracet nebudu :D :srdce:

Doe_Jane  12.03.18 13:21

No tak to já bych se hroutila, tohle normální není ani náhodou, nechceš radši jít k jinému odborníkovi? třeba něco najde..
nebo nemá stresy z toho?

chaela
Zasloužilá kecalka 840 příspěvků 12.03.18 13:22

Ahoj, pokud má všechna vyšetření v pořádku, tak je asi fakt jen otázka času, kdy se rozmluví. Testovali vám i dysfázii? Vím, že jsou dvě formy a jedna je právě taková, že díte rozumí, ale nemluví. Tou teď straší mě.
Starší se rozmluvil ve 2 a půl letech, a i to bylo na všechny v okolí pozdě. Teď má 3 a čtvrt, mele pořád, ale strašně špatně artikuluje, nikdo mu nerozumí, neumí spoustu písmen…takže taky není o co stát. Chápu, že to čekání je strašný, zažívám to právě teď u mladšího, to je ještě prcek, ale nějaké budoucí problémy s řečí téměř jistě řešit budeme. Čekání mě strašně zmáhá a nedovedu si představit, že bych stejně čekala ještě ve 3 letech.
Omlouvám se, nic jsem neporadila, další čekání t asi nepotěší, jen v případě kladných výsledků všech možných testů ti asi nic moc jiného nezbývá. Do školky asi ještě nechodí, že? To by taky mohlo pomoct, tam se rozmluvila spousta dětí.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1914 příspěvků 12.03.18 13:22

@Jana Vajnerová syn měl začátkem února 3 roky a taky nic. Resp on kecá, ale jen mamí, táta, toto, ham, bum, auto, voda, tam, toto, bafbaf, čiči. Ve školce byl dnes po páté, snad se tam rozmluví. Má o 16,5m mladší sestru a je fakt, že když ona řekne nový slovo, tak on se ho ještě ten den naučí, takže se jí asi snaží dohánět i když by to mělo být naopak :roll: sice ho zatím naučila jen mimi, pití a hajej, ale i to považuju za úspěch. Manžel a jeho bratři začali podle tchýně mluvit až mezi 3. a 4. rokem, takže ještě vyčkávám.

kuchle
Zasloužilá kecalka 904 příspěvků 50 inzerátů 12.03.18 13:26

@Jana Vajnerová náš malý také začal mluvit pozdě. Trvalo mu to dlouho, ale pak ze dne začal a hned pěkně čistě, žádné šišlání ani patvary. Pusu teď nezavře. Co bych dala za to, kdyby chvilku mlčel :lol: Řešili jsme to s pediatričkou, ptali se na logopedii, rozmluvila nám to. U nás v rodině všichni kluci začali mluvit až po třetím roce, spíš ke čtvrtému, tak je náš malý ještě trumfnul. Důležité je, že rozumí. A jinak náš malý začal mluvit, jak píše někdo výše, ve školce

Jana Vajnerová
Ukecaná baba ;) 2195 příspěvků 1 inzerát 12.03.18 13:27

Děkuji maminky za reakce. Možná asi na něj moc tlačím. My chodíme k logopedovi ale ten nám taky říká že na něj moc nechce tlačit že by v něm mohl vyvolat blok.
On různě píská, vřeští, sem tam řekne ba nebo ma. Na záchod si řekne tak že se na vás upřeně zadívá, co chce na to si ukáže, když se ho snažím účelově učit mluvit tak se vzteká.
Do školky zatím nechodí. Bydlíme na vesnici a vedle ve vesnici školka má málo míst tak upřednostňují maminky které potřebují jít do práce což plně chápu.
Všude vidím jak jiné děti mluví a je mi z toho na nic. Roční synek nám povídá máma, táta, bába apod. Ale starší nic :,(

luci.no
Kecalka 305 příspěvků 12.03.18 13:34

@Jana Vajnerová a není to třeba tím, že dokud si není 100% jistý, že slovo vysloví správně, tak jej raděj neřekne? Takový exemplář mám doma a slova si chodil trénovat do pokojíku, aby ho nikdo neslyšel.

Ou
Závislačka 4515 příspěvků 12.03.18 13:34

Nemluvící tříletý kluk, který ale řeči rozumí je pořád zcela v normě.

Stejně není nic, co byste mohla dělat, tak jako tak jen potřebujete počkat, až mozek dozraje a maximálně nepřekážet tomu vývoji.

To klíčové co se potřebujete naučit je nevyšilovat z toho, co po vás chce okolí.

Nenaučíte ho mluvit. Nemůžete dělat nic, jen se učit trpělivosti a tomu, že váš je samostatná bytost se samostatným vývojem a to že nenaplňuje vaše představy není jeho selhání, ale to že naprosto nesmyslně lpíte na tom, že věci musí být tak, jak je chcete vy.

Ćím dříve se toho vzdáte, tím snáze budete zvládat to že děti rostou a jsou čím dál tím samostatnější.

Romilda
Kecalka 389 příspěvků 12.03.18 13:35

Některé děti prostě potřebují víc času než se rozmluví. Moje švagrová začala mluvit až ve čtyřech letech…no, dodneška toho moc nenamluví, ale psychicky je naprosto v pořádku. To bude dobré, neboj.

Ou
Závislačka 4515 příspěvků 12.03.18 13:36
@luci.no píše:
@Jana Vajnerová a není to třeba tím, že dokud si není 100% jistý, že slovo vysloví správně, tak jej raděj neřekne? Takový exemplář mám doma a slova si chodil trénovat do pokojíku, aby ho nikdo neslyšel.

gratuluju, že dokážete zneurotizovat svoje dítě, že se bojí promluvit. To už je velmi hodnotný výkon.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Andor Šándor: Erdogana nebrat, víc takových Kurzů, Macron ať zpytuje svědomí

Bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a generál v záloze Andor Šándor... číst dále >

Galerie plná vězňů: 12 slavných celebrit, které skončily za mřížemi

Ne všechny celebrity se chovají jako andílci. Některé hvězdy občas řádí tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama