Tříměsíční miminko je čím dál unavenější

462
1.1.21 16:00

Tříměsíční miminko je čím dál unavenější

Zdravím, jdu si pro radu zkušených maminek. Mám tříměsíční holčičku. Když se narodila, nás režim fungoval v jasných intervalech, které si sama vytvořila - 3 hodiny spánku a pak cca 2-2,5 hodiny vzhůru. Kromě noci, to hned po kojení usla. Okolí mi vždycky říkalo, že je divné, že tak malé miminko vydrží tak dlouho vzhůru (úplně v klidu bez pláče), ale prostě to tak měla. Kolem druhého měsíce začala samozřejmě spát kratší dobu v kuse a vydržela vzhůru hodinu a půl, když se tahle doba přetáhla, byla protivná. Teď jí budou za pár dní 3 měsíce a vydrží mi vzhůru hodinu a pak už je okňouraná a usíná. Spí doma tak trictvrte hodiny v kuse, v kočáru i 2,5 hodiny.. Ale je to jedno jak dlouho spí, stejně dá vzhůru max tu hodinu. V noci má jak kdy, 3-6 hodinové intervaly. Moje otázka zní, zda je v pořádku, že mi vydrží čím dál kratší čas vzhůru? Nebo jí něco chybí? Je první, tak nevím, jestli je to normální, jestli třeba jak už vnímá víc podnětů a víc se hýbe, tak jí to unavuje.. Jí dobře, přibírá, je veselá, jen prostě nevydrží už vzhůru. Díky za reakce. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20116
1.1.21 16:03

V poradku, je malicka a detem se ty spankove intervaly meni dost casto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4138
1.1.21 16:12

Tak intenzivněji se učí, nové vjemy atd unavují. Jestli ji příliš nestimuluješ tak bych to neřešila. Není se ten spánek hodně často

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
595
1.1.21 16:41

Máme to úplně stejně. Myslím, že je to tím, že teď už více vnímají, mají spoustu vjemů okolo a to je dost vyčerpává. Malá mi taky vydrží tak hodinu až hodinu a půl vzhůru a pak začne pobrekávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5895
1.1.21 17:00

U nás to stejné. Vydrží max. hodinu až hodinu a půl vzhůru, pak brečí, že je unavená. Má 3 měsíce a 5 dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
1.1.21 17:05

Že bych jí podnětama prepinala, to si nemyslím. Tak jsem ráda, že je to tak běžné, hned jsem klidnější :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 23:11

Moje malá první 2mesice skoro prospala… Má nemocné srdce, ve2mesicich po operaci konečně nespala celý den ale intervaly co byla vzhůru se teda prouzuji…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat