Reklama

Tříměsíční miminko málo přibírá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Patie
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 3 inzeráty 30.12.17 12:36
Tříměsíční miminko málo přibírá

Ahoj holky,
jdu si pro radu. Malé je 14 týdnů. Do asi 8. týdne přibírala nadstandartně - cca 250-300g týdně. Pak se něco zlomilo a začala přibírat cca 50-100g, což trvá doteď. Váhu ku věku má dobrou, kolem 5,5 kg řekla bych, ale je to tím, jak ze začátku přibírala hodně (porodní váha byla 3100g). Spíš se mi zdá, že jde hodně do délky, ale v domácích podmínkách se to měří špatně (při narození 48 cm, teď cca kolem 62-63 cm).
Doktorka už na poslední kontrole naznačovala, že uvidíme, jak bude přibírat dál, ale od té doby je to ještě horší, takže předpokládám, že se mi bude snažit vecpat dokrm UM, což nechci. Zas mám ale strach, jestli jí netrápim hlady? Čurá v pohodě, stolice je méně častá (tak 1-2× za týden) a taková žluto-zelená. Přijde mi docela spokojená, jen večer před spaním mi přijde nedojezená (mám horší spouštěcí reflex, takže když jí to neteče, začne se vztekat). Spí pěkně, ale nevím, jestli to právě nemůže být tím, že šetří energii? Usíná kolem 21h a spí většinou do 7-8h s jednou pauzou na jídlo kolem 4h. Včera třeba jedla naposledy v 20h a pak jsem jí musela v 6:30 budit :(
Pořád si říkám, že dokud váha nestagnuje nebo nehubne a je vcelku spokojená, že nemá význam to řešit, ale vážně bych jí nerada trápila hlady.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Vicky1
Ukecaná baba ;) 2239 příspěvků 30.12.17 12:41

@Patie ve tretim mesici rostou, tak muze byt ve vyvoji a spotrebovava, kdyz bude plakat u prsa, tak potrebuje vic, ale roztaha si to, ale za dele. Muzes zkusit spis v noci o jedno krmeni dat vice a pres den taky po kratsich intervalech, kdyz bude vzhuru, to prazdno pred spanim taky znam a vylucne jsem kojila 6mes a pak do 15 mes… vydrz nahrivej pred kojenim a zkus pres den casteji a v noci jeste jednou treba navic… vic pij. Drzim palce.

Vicky1
Ukecaná baba ;) 2239 příspěvků 30.12.17 12:42

@Patie a kakani bych neresila, malej taky jak byl kojenej sel jednou za x dni, proste to vse spotreboval.

Patie
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 3 inzeráty 30.12.17 12:47

@Vicky1 Díky, přes den kojím pokud nespí po 2h cca, momentálně se snažím z obou prsou, tak uvidíme příští týden na kontrole, jestli to pomůže :)

Vicky1
Ukecaná baba ;) 2239 příspěvků 30.12.17 12:49

@Patie ale kdyz to tak budes citit rekni ze prikrmis ale neprikrmuj koj jak si psala a zkus si ji i vzbudit. Neboj vahu ma peknou a za par mesicu bude bastit i neco dobreho :hug:

Patie
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 3 inzeráty 30.12.17 13:45

@Vicky1 No, to mě napadlo taky, ale nevim, jestli to není blbost - že kdyby to dál pokračovalo takhle, jestli bych mohla zavést nějaký příkm už od ukončeného 4. měsíce místo dokrmu UM?

Vicky1
Ukecaná baba ;) 2239 příspěvků 30.12.17 13:48

@Patie uvidis jak se to vyvine, vaz se s ni a pak bez ni a sleduj tydenni prirustky. Kdyz to pujde nahoru tak delas vse spravne. A je pravda na konci 4 uz muzes

Patie
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 3 inzeráty 30.12.17 14:01

@Vicky1 Já mám přímo kojeneckou váhu, takže vážím na té :) I když zpětně bych jí asi nekupovala, stejně mi přijde, že si váží pokaždý jinak :)

Vicky1
Ukecaná baba ;) 2239 příspěvků 30.12.17 14:04

@Patie taky jsem vazila ale staci ze kopne nozickou a je vaha jinde

Emisis
Ukecaná baba ;) 1669 příspěvků 01.01.18 08:46

Moje mala skoro stejne miry jako tvoje. Narodila se s 3300 g/49 Cm a teď vazi 5800/62 Cm. Plne kojim a dr byla na poslední kontrole max spokojena. A to v 5 tydnech měla 4800 takže za 10tydnu přibrala kilo což je 100 g tydne. Po 3.mesici se pribirani hodně zpomalí takže tvou dr nechapu, UM vážně nehodlám dávat, mala kaka i cura dostatečně, je spokojena.

Patie
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 3 inzeráty 01.01.18 18:10

@Emisis Já doufám, že bude přibírat aspoň teda to něco málo, protože za posledních 14 dní váha stagnovala a teď šla dokonce trochu dolů :/ Podle domácí váhy má 5570 g, ale vím, že u doktorky má vždycky tak o cca 200 g méně… Uvidíme :)

eviknufik
Stálice 53 příspěvků 18.03.18 15:37

Ahoj holky, mam take problem s pribiranim. Malý se narodil o tři týdny dříve s váhou 2860g a 47 cm. Na poslední kontrole ve 3 a půl měsících měl 5950g(62 cm), po třech týdnech přibral na 6400 (7.3, 62.5 cm) A včera po poslední kontrole měl jen 6460( váženo doma). Tzn ze za 10 dní od poslední kontroly jen 60g. Mam strach ze přicházím o MLÍKO, kojim az 12 denně. Prvního jsem mohla do 22 měsíců. Piji kojící čaje. Meli. Co dál poraďte

Patie
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 3 inzeráty 18.03.18 16:13

@eviknufik Ahoj, taky zakladatelka. Malý je už půl roku a pořád kojím - poslechla jsem svůj instinkt a dobře jsem udělala. V té době, co jsem psala, měla malá akorát spurt a dočasně přibírala málo, kolem těch 50 gramů za týden. Trvalo to docela dlouho, akorát chtěla být častěji na prsu, jinak byla spokojená. Teď už zas přibírá kolem těch 100 gramů, někdy i víc. Nicméně o těch gramech to není, děti prostě nejsou tabulkové :)
Váhu má krásnou, dcera se narodila 3100g a ve 4,5m měla 5700g. Teď jí bude půl roku a za ten měsíc a půl přibrala hoooooodně :lol: Čekám min. 6,5 kg. Podle domácí má už teď 6700g :)

Patie
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 3 inzeráty 18.03.18 16:14

@eviknufik Jo a jednorázový přírůstek nic neznamená…Já už mám vypozorované, že dcera třeba týden nepřibere ani deko a pak najednou během 3 dní třeba 200g. Tabulky jsou pro děti na UM, které přibírají lineárně, ale děti kojené často přibývají ve skocích :)

barabrambora
Kecalka 381 příspěvků 19.03.18 13:08

To jsem moc ráda. Zrovna řeším to samé. Dcera narozená v 37. týdnu, PV 2580, první 2,5 měsíce přibírala krásně. Dostala se na 4850. Na poslední kontrole minulé úterý jenom 5400. Vůbec mi nechtěla pít, tím se mi snížilo množství mléka, tak jsem vytáhla odsávačku a rozjela to. Do pátku přibrala 15 g. Už jsem byla koupit UM, ale naštěstí ho nechtěla. Dneska jsem ji vážila a má 5480, takže jsme UM zase schovali a snad se nám podaří kojit co nejdéle. Za 3 týdny stejně najíždíme na příkrmy, tak už to asi hrotit nebudu. Celkem se rozjedla, tak uvidíme dál, ale musím napsat, že jsem z toho měla fakt špatný pocit, že bychom s tím skončily.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >