Tříšká, hází, mlátí, jí - všechno!

819
6.6.13 08:47

Tříšká, hází, mlátí, jí - všechno!

Už nevím jak dál :-(náš mlaďas (dva roky) se vším tříšká a hází. Dělá to od tý doby co udržel hračku a od té doby se ho to snažím odnaučit. Umí si hezky hrát ale po chvíli hračky vezme a rozhází je po pokoji teď jsme třeba vyndali dřevěný pexeso poskládal k sobě pár obrázků a všechny dílky rozházel po místnosti šlape po nich a nenechá si vysvětlit, že se to nedělá. Když řeknu že to hračky bolí tak ještě přidá, můžu křičet, domlouvat brát mu hračky je mu to jedno. když tu hračku uklidim rozhází jinou. Další věc co na to navazuje je, že do všěho mlátí má třeba autíčko s kladívkem a šroubky do kterého může šroubky zatloukat ale on to dělá se vším tříšká mě ostatní děti hračky a když řeknu au au že to bolí je to jako impuls že to je sranda. ničeho se neváží nejhorší jsou puzzliky a kartičky s obrázky ty strká do pusy a říká mnam mnam a je po kartičkách a puzzlikách
už nevim jak na něj každý den to vypadá stejně ráno se vzbudí v půl šestý a do šesti hodin jsou všechny hračky vyházený a on po nich schválně šlape a kope do nich. Moc rád staví puzzliky ale když nějaký dostane tak je většinou během chvilky dvě nebo tři rozkouše a už se nedají stavět.
Umíte mi prosím poradit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19200
6.6.13 08:59

Prej ničeho si neváží - vždyť mu jsou 2 roky 8o Buď v klidu, ono ho to přejde, má prostě takový období.. jediný co můžeš udělat, je dokola vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
6.6.13 09:01

Nedovol mu vzit si dalsi hracku, dokud tu predchozi neuklidi. Ne ty, ale on ji musi uklidit… Zacnete spolu s tim uklidem, pak uz po nem chtej, ze at si hracku uklidi sam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5469
6.6.13 09:07

Nemít k hračkám volný přístup. Dát mu jednu, rozhází, rozšlape, nebude si hrát hezky - okamžitě mu ji vzít. Až se uklidní, zkusit mu zase jednu hračku dát, znovu s ní hodí, zase vzít :nevim: Jinak puzzle, kartičky a hračky s dílky jsem schovala a dala dceři až od určitého věku, jinak jsem neustále zakopávala o nějáké plastové a jiné komponenty a hračka už se nikdy nedala pořádně dohromady. Takhle jsem zachránila nádherné dětské puzzle a hry s různými dílky, co jsem měla ještě jako malá já ze západního Něměcka (a nikde jsem už takové hezké věci neviděla) :mrgreen: Jo, a ještě k tomu třískání lidí - mě dcera zkusila třísknout jednou a už to v životě nezkusila - bylo to kdo s koho (samozřejmě jsem vyhrála :mrgreen: ). Ona plácla, já jsem plácla, ona plácla víc, já jsem ji taky plácla víc, až to s brekem vzdala. Pak se zkusila ještě jednou zahnat rukou, taky jsem zvedla ruku a od té doby byl svatý klid. Pevné nervy přeju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jitka1976
6.6.13 09:07

Vyřaď puzzle z hraček…má na ně dost času…klidně je vrať až za půl roku, rok…a neboj se, Tvoje dítě nebude intelektově ochuzené..k puzzlíkům se dostane včas :mrgreen: i ve 3 letech…fakt nevím, proč maminky strkají dětem hračky, které vůbec nejsou pro ně?! ( to, že je na hračce napsáno, že je od 24 měsíců neznamená, že ji každé dvouleté dítě zvládne a potřebuje…evidentně ještě má Tvůj syn na puzzle čas) Používej selský rozum (a to není urážka :srdce: )Když po všem šlape a kope do všeho…znamená to, že chce KOPAT…ŠLAPAT…objevuje…zkouší…baví ho to…odstraň do skříně všechny skládačky, puzzle, obrázky atd…(neboj, fakt nezakrní…)a nech mu balonky, míče, hopsadla…prostě pohybové hračky, sportovní…měkké, kulaté, gumové, látkové (míče-Ikea)…vykašli se na úklid během dne, nemá to smysl…jemu se evidentně líbí ROZHAZOVAT hračky…tak mu to dopřej…ale jen takové hračky, co se nerozbijou…a vůbec, mu zredukuj počet hraček…pokud má dítě MOC hraček, nezvládá je, místo aby ho hračky uspokojovaly a uklidňovaly, tak ho rozptylují (neví, co dřív…je jich moc…nemůže se soustředit na jednu hračku, když jich má kolem sebe padesát)Dvouletému dítěti stačí cca 10 hraček…raději je obměňuj, tzn. že mu dáš cca 10 hraček a po týdnu ty, co ho nezaujaly schováš a naopak mu dáš jiné ze zásob…ale moc hraček najednou škodí…nevede to k tvořivosti ani rozvoji fantazie…akorát k přesycení a frustraci…
Postupně by se tím mělo vytratit i to bití…

Příspěvek upraven 06.06.13 v 09:13

• Citovat
  • Nahlásit
Mišanila
6.6.13 09:12

Dřevěný pexeso se šlapáním nezničí, to nevím proč bych mu zakazovala. Budeš mu muset v tomhle období dát jen hračky, které nemůže zničit a počítat s tím, že se to zničí. Proč mu ty puzzle a obrázky dáváš, když je hned rozkouše?
Omezila bych na minimum množství hraček, měl by jen dřevěné, levné a nerozbitné a ne moc a ne haldy věcí, které může rozházet nebo zničit.

Kartičky s obrázky nebo jiné věci si musí prohlížet jen s tebou, jakmile ho strčí do pusy, tak mu to seber a ukliď z dosahu. Puzzle taky, seděla ybch u ěnho a při náznaku dávání do pusy chytit ruku a puzzle sebrat. A vysvětli, že do obrázků se nekouše. Nabídni mu místo toho dětský kousátka, plastový nebo dřevěný hračky, který může kousat.

Pokud by bil děti, odtáhnu ho z dosahu a jde se domů, nebo do jiné místnosti, prostě konec hry. Jestli plácá tebe, tak důrazně z očí do očí říct, že máma se nebije, odvedu ho jinam a řeknu že až toho nechá, může si se mnou zase hrát. Musíš mu v tom zabránit a dát najevo, že takhle ne. Nějaký auau je k ničemu, ještě neví ani, co to pořádně znamená.

Děti si začnou vážit věcí až o hodně dýl, vždyť je to malý batole, nezná hodnotu věcí.

• Citovat
  • Nahlásit
5799
6.6.13 09:13

Prvňáček udrží pozornost 7-10 minut, tak nemůžeš chtít po dvouletém, aby ti sestavil celé puzzle ;) hračky, které nechceš aby rozhazoval, dej na vyvýšené místo a hrajte si s nimi jen spolu, pokud uvidíš, že už ho to přestává bavit, uklidťe jí formou hry. Je v období zkoumání, co která věc snese a taky co dovolí a povolí maminka. Teď je nutná trpělivost. Nemá také těch hraček a podnětů přemíru??? co tahle polovinu schovat a jednou za 14 dní obměňovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
6.6.13 09:14

@Jitka1976 Souhlasim s mensim poctem hracek a obcasnym schovanim nejakych do skrine. Po vytazeni jsou jako nove koupene :mrgreen:
Zrovna minule jsem s tezkym srdcem vytridila vselijake hracky a najednou jsem si docela vydechla i s uklidem a maly si taky najednou umi „vybrat“ a ne jenom vyhazovat vsechno z krabice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
819
6.6.13 09:15
@PetaP píše:
Prej ničeho si neváží - vždyť mu jsou 2 roky 8o Buď v klidu, ono ho to přejde, má prostě takový období.. jediný co můžeš udělat, je dokola vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat..

no nevaží v tom smyslu: v roce a tričtvrte zacal skladat puzzliky skladal piloval to a přešel mu druhej rok a zacal to kousat a jíst. mě spíš zaráží že je má hrozně rád pak je ukouše a pak brečí že nejdou složit a nevysvětlim mu to proč nejdou složit je to dubová palice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mišanila

Píšu jak tatar :) takže dát hračky, které se zničit nedají a nebo takové, u kterých musíš počítat s tím, že se zničí a kde to zničení nevadí.

• Citovat
  • Nahlásit
4478

@šóšannáh eee, muj 21 mesicnak klido slozi puzzle o 20 dilcich… ;) Kdyz ho to bavi, tak proc ne… u nas je to momentalne nejoblibenejsi hracka. Kazde ditko je jine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mišanila
6.6.13 09:16
@smajlicek90 píše:
no nevaží v tom smyslu: v roce a tričtvrte zacal skladat puzzliky skladal piloval to a přešel mu druhej rok a zacal to kousat a jíst. mě spíš zaráží že je má hrozně rád pak je ukouše a pak brečí že nejdou složit a nevysvětlim mu to proč nejdou složit je to dubová palice

protože je to malý dítě, nemá rozum, na to aby to chápal jako ty má ještě pár let…

• Citovat
  • Nahlásit
819
6.6.13 09:17
@Apaji píše:
Jo, a ještě k tomu třískání lidí - mě dcera zkusila třísknout jednou a už to v životě nezkusila - bylo to kdo s koho (samozřejmě jsem vyhrála :mrgreen: ). Ona plácla, já jsem plácla, ona plácla víc, já jsem ji taky plácla víc, až to s brekem vzdala. Pak se zkusila ještě jednou zahnat rukou, taky jsem zvedla ruku a od té doby byl svatý klid. Pevné nervy přeju :kytka:

tak to jsme zkoušeli milionkrát ale i když jsme vždycky vyhráli a s brekem si šel trucovat za chvíli se vrátil a udělal to znova ale asi je to fakt jediná možnost jak ho to odnaučit ty pevný nervy budu potřebovat :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5799
6.6.13 09:20

@74paja ale jo já to také znám, ale každé dítko je jiné, když začně dílky okusovat, těžko už ho zajímá skládání, takže odvedu pozornost a pak se k tomu vrátíme. Neříkám, že nejsou děti, které složí dílky najednou, ale ta pozornost u prcků je prostě kratší. no máš prostě geniální dítě ;) :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
819
6.6.13 09:21
@74paja píše:
@šóšannáh eee, muj 21 mesicnak klido slozi puzzle o 20 dilcich… ;) Kdyz ho to bavi, tak proc ne… u nas je to momentalne nejoblibenejsi hracka. Kazde ditko je jine.

přesně tak jeho to taky hrozně baví máme doma ty 15 dílkový na desce a má je za prá minut složený ale stačí jít na záchod a už je zaujatě papá. prostě je hold budu uklízet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat