Tritico a nežádoucí účinky

559
8.9.20 13:14

Tritico a nežádoucí ucinky

Holky chci se zeptat.. Beru lék Tritico na spaní.. Beru 1/3 3den…pocituju nežádoucí úcinky jako sucho v puse, bušení srdce. A blbě vidím. K tomu beru Asentru 50 už 7 rokem. Přejde to.. Dostala jsem ho na spaní nemohla sem spát ale vůbec.. :( Děkuji za odpovedi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
8.9.20 13:34

Tak jde o to, jestli to máš po 1/3 150mg tablety nebo te 75 mg. Kdyz tak ať ti napíše to slabší a nebo, pokud usneš po menší dávce, tak si ho ještě rozpul. O to usnutí jde asi především. Na deprese máš asentru..

• Citovat
  • Nahlásit
559
8.9.20 13:38

Beru 75.. Ano mám to vyloženě na spaní a úzkost po které sem nemohla spát 14 dní :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
8.9.20 13:39

Mě to přešlo po 14 ti dnech, beru celou 75.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
8.9.20 13:42

@Arboretka a to ste postupně navyšovala?? Kam jdu nemůžu ani mluvit jak mám sucho v puse, připadám si jak po flamu :roll: a občas záchvaty bušení srdce.. Ach joo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
8.9.20 13:48
@mikoy píše:
@Arboretka a to ste postupně navyšovala?? Kam jdu nemůžu ani mluvit jak mám sucho v puse, připadám si jak po flamu :roll: a občas záchvaty bušení srdce.. Ach joo

jo, první tři dny třetina, pak dvě a pak teprve celý. Já to nemám jen na spaní, mám to jako antidepresiva, nic jiného k tomu neberu. Teď už je beru 4.měsíc a všechno to přešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 13:50

To už je hodně malinko, to bych nepulila. Pokud by to trvalo, volala bych doktorce. Asi jsi hodně citlivá. Já žádný vedlejší účinky neměla, brala jsem 150cele a někdy i víc. Pak je možnost nechat si napsat hypnogen, ale na tom vzniká závislost, tak jen pokud máš třeba nějaké dočasné problémy. Oni doktoři právě proto neradi hypnotika a sedativa na spaní píšou, ale ze zkušenosti neznám horší absťák, než po Tritticu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 13:53

Srovná se to. Trittico má výhodu, že navozuje dobře přirozený spánkový rytmus. Měla jsem teda šílený vedlejší účinky a pomohlo změnit čas podání, musela jsem ho vzít dřív jinak jsem byla celé další dopoledne úplně sjetá. Ale fakt mi pomohl s psychogenní nespavostí strašně moc, nedám na něj dopustit. Teď už beru jen sezónně. Doktorka mi říkala, že zrovna na tenhle lék jsou hodně individuální reakce. A sucho v puse jsem měla taky, ale to beru jako výhodu, když nejsem psychicky fit strašně málo piju a tohle mi pomohlo se rozpít.

• Citovat
  • Nahlásit
559
8.9.20 13:55

Na dnešek sem už spala docela pěkně, žádný bdění a neschopnost usnout.. Jen mě trápí ty nežádoucí účinky, jsem týden doma na neschopence, v práci sem to únavou a neschopnost spát nedala. Napsaly mi Zolpin ale je návykový tomu se chci vyhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
8.9.20 14:00
@Anonymní píše:
Srovná se to. Trittico má výhodu, že navozuje dobře přirozený spánkový rytmus. Měla jsem teda šílený vedlejší účinky a pomohlo změnit čas podání, musela jsem ho vzít dřív jinak jsem byla celé další dopoledne úplně sjetá. Ale fakt mi pomohl s psychogenní nespavostí strašně moc, nedám na něj dopustit. Teď už beru jen sezónně. Doktorka mi říkala, že zrovna na tenhle lék jsou hodně individuální reakce. A sucho v puse jsem měla taky, ale to beru jako výhodu, když nejsem psychicky fit strašně málo piju a tohle mi pomohlo se rozpít.

Já ho beru kolem 22 hodiny… Zatím nemusím vstávat, ale příští týden už budu muset vstávat v 5 ráno :( vidím rozmazane to je hrozný :( :,( ale co pamatuji při nástupu AD Asentry se nedá srovnat. To sem nemohla absolutně… Nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 14:05
@mikoy píše:
Já ho beru kolem 22 hodiny… Zatím nemusím vstávat, ale příští týden už budu muset vstávat v 5 ráno :( vidím rozmazane to je hrozný :( :,( ale co pamatuji při nástupu AD Asentry se nedá srovnat. To sem nemohla absolutně… Nic

No mně právě pomohlo to posunout a beru ho kolem sedmé osmé večer. Jinak do práce chodím na 8 hodinu a to fakt nešlo, ještě v 11 hodin jsem byla k nepoužití.

• Citovat
  • Nahlásit
10163
8.9.20 14:19
@Anonymní píše:
No mně právě pomohlo to posunout a beru ho kolem sedmé osmé večer. Jinak do práce chodím na 8 hodinu a to fakt nešlo, ještě v 11 hodin jsem byla k nepoužití.

Může se zeptat v kolik chodíš spát? Taky uvažuji, že bych ho nebrala až úplně před spaním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 14:23

Beru 2/3 150mg dlouhodobě. Beru ho tak kolem 21.hodiny a chodím spát kolem 23.hodiny. Žádné vedlejší účinky asi nemám, nepamatuju se, jestli jsem je měla zpočátku. Ale já radši nečtu příbalové letáky.:-))

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 14:38
@ivašot. píše:
Může se zeptat v kolik chodíš spát? Taky uvažuji, že bych ho nebrala až úplně před spaním.

S Tritticem se snažím na 22:00 -22:30 být v posteli, no ale upřímně někdy to vyjde až 23hodinu, ale usnu pak rychle třeba do 5minut :lol:. Jinak já jsem sova a byla bych schopná jít spát třeba ve 2h ráno, ale to je pro mě nebezpečné, spouští mi to po čase hluboké depresivní propady a panické ataky úzkosti a tu chronickou nespavost. No tak se snažím to podpořit ještě režimově. Jinak jsem fakt na sobě zjistila, že nejvíc síly, nebo jak to říct, mi dává to co naspím do půlnoci.

• Citovat
  • Nahlásit
10163
8.9.20 14:49
@Anonymní píše:
S Tritticem se snažím na 22:00 -22:30 být v posteli, no ale upřímně někdy to vyjde až 23hodinu, ale usnu pak rychle třeba do 5minut :lol:. Jinak já jsem sova a byla bych schopná jít spát třeba ve 2h ráno, ale to je pro mě nebezpečné, spouští mi to po čase hluboké depresivní propady a panické ataky úzkosti a tu chronickou nespavost. No tak se snažím to podpořit ještě režimově. Jinak jsem fakt na sobě zjistila, že nejvíc síly, nebo jak to říct, mi dává to co naspím do půlnoci.

A mezi tou 20:00, co si vezmeš trittico a 22:00 normálně funguješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama