Tritico na spaní a hrůza

Anonymní
11.4.21 19:11

Tritico na spaní, hrůza

Prosím o radu, již nějakou dobu se léčím s depresí brala jsem brintelix po roce přestal zabírat, ted mám paroxetin a na spaní naxalgan. Po kterém sice spím ale jsem ráno unavená..což jsem ovšem nevěděla co mě čeká s triticem. Lékařka mi naxalgan vyměnila za tritico na noc. Dneska jsem měla poprvé..nejen že jsem nespala skoro vůbec ale doted jsem totálně vyřízená, klepu se sotva lezu a ještě mi řekla že ten paroxetin nemám brát, že tritico stačí…jsem hotová úplně. Opět si na noc vezmu naxalgan i když jsem ráno unavěnejší a paroxatin budu brát dále a hledat jinou lékařku. jaké máte zkušenosti s triticem?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3814
11.4.21 19:23
@Anonymní píše:
Prosím o radu, již nějakou dobu se léčím s depresí brala jsem brintelix po roce přestal zabírat, ted mám paroxetin a na spaní naxalgan. Po kterém sice spím ale jsem ráno unavená..což jsem ovšem nevěděla co mě čeká s triticem. Lékařka mi naxalgan vyměnila za tritico na noc. Dneska jsem měla poprvé..nejen že jsem nespala skoro vůbec ale doted jsem totálně vyřízená, klepu se sotva lezu a ještě mi řekla že ten paroxetin nemám brát, že tritico stačí…jsem hotová úplně. Opět si na noc vezmu naxalgan i když jsem ráno unavěnejší a paroxatin budu brát dále a hledat jinou lékařku. jaké máte zkušenosti s triticem?

Ahoj, to mě mrzí, že máš po Tritticu takový stav. Já brala Trittico 2-krát, ale ani jednou mi nesedlo, vůbec jsem po něm nespala a když jsem ho začala brát podruhé, tak mi po něm skoro každý den tekla krev z nosu. Jakou ti Dr. dala dávku Trittica? Trittico se často kombinuje se SSRI AD (paroxetin). Naxalgan jsem taky brala. Pokud Dr, nedůvěřuješ, tak je určitě na místě hledat jiného Dr. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2998
11.4.21 19:26
@Anonymní píše:

To ti jako vysadila paroxetin ze dne na den? 8o Řekla ti doktorka, jak se trittico užívá? Kdy se má brát? Jak působí?
Podle mě máš abstinenční příznaky po náhlém vysazení paroxetinu. AD se vysazují pomalým snižováním dávky.
Které Trittico máš? Já užívám Trittico AC 150. Tabletu beru v osm večer, v deset jdu spát a do deseti minut spím. Trittico má 1,5 - 2 hodiny nájezd, proto se bere dřív. Nejvíc účinkuje prvních 6-8 hodin a pak má ještě slabý dojezd. Pak je ještě Trittico prolong, ale s tím nemám zkušenost.

Určitě hledej nového lékaře, tohle je teda mazec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 19:33

S Tritticem mám ty nejlepší zkušenosti, nic mi nevyhovovalo víc

• Citovat
  • Nahlásit
1365
11.4.21 19:33

Mě se to zdá celý nějaký podivný, vlastně celá ta léčba, když na to přijde. Jseš si úplně jistá, že ti řekla vysadit Paroxetin, rozuměla jsi tomu na sto procent dobře? Neřekla vysadit Naxalgan? Nechci tady dělat úplně chytrou, protože neznám tvoji diagnózu, ale kdyby šlo o mě, ten Paroxetin bych určitě takhle z fleku nevysadila. Že Trittico nezabírá je možný, taky jsem po něm nespala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35261
11.4.21 19:36

Trittico nekomu funguje a nekomu vubec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 19:52

S tritticem mám perfektní zkušenosti, jen ne hned od začátku. Musela jsem ho začít brát dřív, doktorka i lékárnice, že až těsně před spaním. Jenže to jsem byla sjetá ještě celý dopoledne. Takže ho beru kolem 19-20hodin, spát chodím kolem jedenácté plus mínus a super.
Paroxetin je taky super. Já si ho po domluvě s doktorkou vysadila a po měsíci se k němu pokorně vrátila- Zas jsem si udělala docela dobrou představu, jak by to vypadalo, kdybych ho nebrala. Úzkosti zpátky i dost velký propady. Ve finiši jsem doma třískala talířema o zem v jakým jsem byla děsným stavu. Takže já už ho vysazovat nebudu.
Nevím, já bych doktorku neměnila jen kvůli účinkům léčby, ty reakce jsou hodně různorodý a individuální. Já mám vždy do týdne dát vědět, i když jen měníme dávkování, mám dost divoký rekce v počátku léčby. Když jsem začala s paroxetinem, myslela jsem, že zhebnu a udeřila moe poslední hodina. Nejhorší zdaleka nejsou nežádoucí účinky, ty odezní, ale rezistence na léky.

• Citovat
  • Nahlásit
61
11.4.21 20:36

Já teprve beru tritico první týden, takže titruju na dávku 150 mg.
Takže na spaní to zatím vliv nemá.
Ráno mám 10mg fluxetinu a ten mi teda pomohl s těmi denními stavy.

Ale to spaní je fakt na vyliž kuliš. A doufám, že tritico to spraví, i když pozoruju, že ráno se nemůžu probrat.
Mám ho vzít hodinu před spaním, tak asi začnu dřív jak zmiňovala anonymní růže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3814
11.4.21 20:53
@Vlevo píše:
Já teprve beru tritico první týden, takže titruju na dávku 150 mg.
Takže na spaní to zatím vliv nemá.
Ráno mám 10mg fluxetinu a ten mi teda pomohl s těmi denními stavy.Ale to spaní je fakt na vyliž kuliš. A doufám, že tritico to spraví, i když pozoruju, že ráno se nemůžu probrat.
Mám ho vzít hodinu před spaním, tak asi začnu dřív jak zmiňovala anonymní růže

Ahoj, ty bereš fluoxetin? Může se zeptat, s čím se léčíš? Já právě mám hrozně moc známých a kamarádů z psychiatrie, ale fluoxetin nikdo, nebo téměř nikdo z nich nebere/nebral. Jsi s ním tedy přes den spokojená? Já ho beru maximální dávku 60 mg, ale moc lépe mi není. Jinak Trittico na spaní jsou už dávky od 25 mg, alespoň to psal MUDr. Příhoda někomu v poradně, psal konkrétně, že dávky 25-75 mg jsou na spaní a ty vyšší pak působí i na deprese a úzkosti, tak nevím. Já Trittico brala taky k fluoxetinu, rovnou 150 mg, ale nespala jsem po něm a ještě mi pořád tekla krev z nosu, tak jsem ho po dohodě s Dr. vysadila. Na spaní mám quetiapin, ale stejně blbě usínám, třeba 4 hodiny. Ale když už pak usnu, tak pak spím hrozně dlouho. Držím palce, ať tobě Trittico sedne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
11.4.21 21:10
@Lollitka píše:
Ahoj, ty bereš fluoxetin? Může se zeptat, s čím se léčíš? Já právě mám hrozně moc známých a kamarádů z psychiatrie, ale fluoxetin nikdo, nebo téměř nikdo z nich nebere/nebral. Jsi s ním tedy přes den spokojená? Já ho beru maximální dávku 60 mg, ale moc lépe mi není. Jinak Trittico na spaní jsou už dávky od 25 mg, alespoň to psal MUDr. Příhoda někomu v poradně, psal konkrétně, že dávky 25-75 mg jsou na spaní a ty vyšší pak působí i na deprese a úzkosti, tak nevím. Já Trittico brala taky k fluoxetinu, rovnou 150 mg, ale nespala jsem po něm a ještě mi pořád tekla krev z nosu, tak jsem ho po dohodě s Dr. vysadila. Na spaní mám quetiapin, ale stejně blbě usínám, třeba 4 hodiny. Ale když už pak usnu, tak pak spím hrozně dlouho. Držím palce, ať tobě Trittico sedne.

Ahoj,
já se léčím s depresí trochu šmrcnutou úzkostí.
Fluoxetin mi dali kvůli problémům s jídlem, tedy záchvatovité přejídání. Na to přejídání musím říct, že to fungovalo dobře.
V dávce 20 mg to ale na mě působilo takovým stylem, že jsem už neměla žádné emoce. Špatně ani dobré, motivace k činnostem taky žádná.
Těch 10 mg mi vyhovuje víc.

Teprve teď se začalo řešit to spaní, no. Tak uvidím.
Ale táhne se to už hrozně dlouho, myslím ty deprese, a furt nevidím světlo na konci tunelu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3814
11.4.21 21:20
@Vlevo píše:
Ahoj,
já se léčím s depresí trochu šmrcnutou úzkostí.
Fluoxetin mi dali kvůli problémům s jídlem, tedy záchvatovité přejídání. Na to přejídání musím říct, že to fungovalo dobře.
V dávce 20 mg to ale na mě působilo takovým stylem, že jsem už neměla žádné emoce. Špatně ani dobré, motivace k činnostem taky žádná.
Těch 10 mg mi vyhovuje víc.Teprve teď se začalo řešit to spaní, no. Tak uvidím.
Ale táhne se to už hrozně dlouho, myslím ty deprese, a furt nevidím světlo na konci tunelu

Díky moc za odpověď, já ho právě brala v minulosti kvůli bulimii, ale v SPC píší, že na tyhle stavy se dává dávka 60 mg. Já teď mám taky problémy se záchvatovitým přejídáním, tak doufám, že těch 60 mg na to zabere, protože na 40 mg jsem jedla hodně. 60 mg mám druhý den. Je fajn, že ti vyhovuje pouhých 10 mg a to i na to přejídání, já mám fluoxetin pod názvem Deprex a ten ani nemá 10 mg, jsou to tobolky po 20 mg. Deprese je hnus, já ji mám spolu s úzkostmi přidruženou k jiné diagnóz. Tak ti drží palce, aby bylo lépe a deprese odešla. A jak to máš se spánkem? Taky blbě usínáš, nebo se budíš v noci a pak ráno předčasně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
11.4.21 21:25

@Lollitka
Já ho mám pod názvem Magrilan a holt tablety půlím. Připadám si jak pokusný králík, psychiatrička furt ubírá, čeká, přidává, čeká. Zase ubrala a dala mi i tritico. Vychytat tu farmakoterapii je teda porod a vůbec se neboj ozvat, když ti něco sedět nebude.

Ohledně spaní, tak všechny tři možnosti, co jsi uvedla. Usínám hodinu až tři, cca ve dvě ve tři ráno se vzbudím a zase nemizut spát, když usnu někdy kolem páté, tak za chvíli musím vstát do práce. A je to mor.
Jsem věčně vyčerpaná a jediné co mě motivuje k práci je to, že se přeci nenechám vyhodit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3814
11.4.21 21:33
@Vlevo píše:
@Lollitka
Já ho mám pod názvem Magrilan a holt tablety půlím. Připadám si jak pokusný králík, psychiatrička furt ubírá, čeká, přidává, čeká. Zase ubrala a dala mi i tritico. Vychytat tu farmakoterapii je teda porod a vůbec se neboj ozvat, když ti něco sedět nebude.Ohledně spaní, tak všechny tři možnosti, co jsi uvedla. Usínám hodinu až tři, cca ve dvě ve tři ráno se vzbudím a zase nemizut spát, když usnu někdy kolem páté, tak za chvíli musím vstát do práce. A je to mor.
Jsem věčně vyčerpaná a jediné co mě motivuje k práci je to, že se přeci nenechám vyhodit…

Díky, tak to mě mrzí, že máš takové problémy se spaním. Já když už usnu, tak se budím pak jen na wc a ráno spím dlouho, když to jde. Když musím vstávat, tak je mi blbě. Snad ti Trittico ten spánek ještě upraví. Máš pravdu, že farmakoterapie je porod, já vystřídala už tolik léků a kombinací… a jak dlouho máš depresi? Ten fluoxetin byl hrozně populární v USA v minulosti, pod názvem Prozac. Vyšla i knížka Prozacový národ. Ale teď mi přijde, že ho skoro nikdo nebere, jen jeden kamarád ještě. Tak držím moc palce, ať je lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
11.4.21 21:51
@Lollitka píše:
Díky, tak to mě mrzí, že máš takové problémy se spaním. Já když už usnu, tak se budím pak jen na wc a ráno spím dlouho, když to jde. Když musím vstávat, tak je mi blbě. Snad ti Trittico ten spánek ještě upraví. Máš pravdu, že farmakoterapie je porod, já vystřídala už tolik léků a kombinací… a jak dlouho máš depresi? Ten fluoxetin byl hrozně populární v USA v minulosti, pod názvem Prozac. Vyšla i knížka Prozacový národ. Ale teď mi přijde, že ho skoro nikdo nebere, jen jeden kamarád ještě. Tak držím moc palce, ať je lépe.

Děkuju. Držím palce, hlavně na to abys měla dobrou doktorku a brzy jste našli nějaké vyhovující řešení.

Jo o prozacu vím. Když jsem Fluoxetin brala cca dva měsíce, tak jsem najednou měla obrovský propad, fakt šilenej stav. Doma máme ještě xanax, ten tedy není můj, ale když jsem uvažovala, že si ho snad vezmu, abych přežila den, tak jsem si zjišťovala interakce právě.

Pravděpodobně už delší dobu. Ale řeším to cca od podzimu loňského roku a od prosince medikaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3814
11.4.21 22:00
@Vlevo píše:
Děkuju. Držím palce, hlavně na to abys měla dobrou doktorku a brzy jste našli nějaké vyhovující řešení.

Jo o prozacu vím. Když jsem Fluoxetin brala cca dva měsíce, tak jsem najednou měla obrovský propad, fakt šilenej stav. Doma máme ještě xanax, ten tedy není můj, ale když jsem uvažovala, že si ho snad vezmu, abych přežila den, tak jsem si zjišťovala interakce právě.

Pravděpodobně už delší dobu. Ale řeším to cca od podzimu loňského roku a od prosince medikaci

Díky, já mám dobrou doktorku, mám ji už 10 let. Ale já jsem farmakorezistentní dost, takže léky pořád měníme. Benzodiazepiny (Xanax…) se s AD můžou, já brala zrovna i Xanax k AD, ale moc mi nepomáhal ani ten. A ten propad jsi měla jak dlouho? Přešlo to zas samo na stejné dávce AD, nebo jste nějak upravovali s Dr.? A můžu se zeptat na to záchvatovité přejídání? Kolik a co jsi třeba jedla? Já miluji sladké, když jsme měla bulimii, tak jsem si nakoupila větrníky a pak jsem to vše vyzvracela, teď už nezvracím, větrníky ani jiné věci z cukrárny si nekupuji, ale někdy si dám třeba kus čokolády, sušenky Bebe, zmrzlinu… Hrozně mě to štve. Je super, že tobě na to fluoxetin pomohl, já si přeju, aby mi těch 60 mg na to jídlo taky zabralo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat