Třítýdenní miminko má pořád hlad

Anonymní
5.2.21 09:48

Třítýdenní miminko má pořád hlad?

Dobrý den, mám problém s krmením třítýdenní dcery. Bohužel jsem brzy přestala kojit, dcera kojení bojkotovala, nechtěla se přisát a pokaždé se vzteky odtahovala od prsu. Jsme tedy skoro od začátku na UM. Momentálně dáváme Nutrilon AR, protože často ublinkávala. Problém máme v tom, že dle krabice by měla dostávat 100ml v 6 dávkách za den. Pediatrička nám dle váhy ale vypočetla, že by měla dostávat 70ml v 8 dávkách. Dcera měla porodní váhu 3200g, při propuštění z porodnice vážila 2930g a nyní má 3240g. Bohužel jí těch 70ml nestačí a poslední den nebo dva mám pocit, že jí nestačí ani těch 100ml. Zprvu mi po 100ml vydržela 4 hodiny do dalšího krmení, teď se dožaduje klidně i po 2,5h. Po krmení sama neusne, je neklidná, pořád cucá pěstičky. Pořád se kroutí, pláče. Kaká někdy i dvakrát za den, prdíky taky odchází. Pořád ji musím chovat a i v náručí vydrží v klidu jen chvilku a zase brečí. Když už konečně usne a já ji položím do postýlky, po chvilce se probudí a zase pláče. Takže přes den skoro vůbec nespí. Už si opravdu nevím rady, netuším, co dělám špatně. Nemám čas vůbec na nic a jsem zoufalá u toho, že nevím co dceru trápí a jak jí pomoct..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8231
5.2.21 09:52

Chce být s tebou.
Já s holkama spavala i přes den.
Pokud máš pocit, že na hlad tak ji trochu prodej. Nebývá v tomto období spurt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8231
5.2.21 09:54

Máš šestinedělí, buď s miminkem, vše ostatní počká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5201
5.2.21 09:55

Zkus ji dát 120ML, neřeš tabulky, doktorky… Mi zase dcera nikdy nepila co je na krabici doporučené najednou, vždy menší množství ale tak co 2,5hodiny. Zkus dát více zda vypije a vydrží třeba 3 hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
5.2.21 10:09

Okolo 3. týdne mají miminka první růstový spurt. Nevím jak je to u UM ale já jsem kojila v tomto období malého i co 45 minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1035
5.2.21 10:16

Vykašlala bych se na doktorku a dala jí um dle potřeby. Případně můžeš dát i dudlík, může ji to sání uklidňovat. A buď s ní, chovej, nos v šátku, potřebuje mámu u sebe.
A tvé pocity jsou normální, jsi v šestinedělí a hormony ještě dost působí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1362
5.2.21 11:12

Dudel, nositko a je to. Nemusí mít nutné hlad, kdy už konečně matky pochopí, že ne každý pláč dítěte znamená hlad. Můžeš ji zkusit dát víc, jestli to pomůže, ale pokud jde tak dej ten dudel, sani uklidňuje. A chovej, mazli, spi s ní…prostě kontakt. A nevím teda, jak to udělat u UM, ale dcera mi pila tak, že se nakojila, sama pustila a pak asi za 20 minut chtěla ještě nášup. Prostě pila nadvakrát, ale napodruhé si už jen párkrát čísla z jendoho prsa a byla spokojená. Nevím, co to mělo znamenat. Po přechodu na UM to už nedělala, ale to bylo až v 8 měsících a měla už i jiné jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3416
5.2.21 11:20
@Valnutka píše:
Okolo 3. týdne mají miminka první růstový spurt. Nevím jak je to u UM ale já jsem kojila v tomto období malého i co 45 minut.

ja ho mela i 20 minut po ukonceni kojeni zas prisateho. Ale me nikdy nevydrzel dele jak 2 h

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1427
5.2.21 11:37

Vykašlete se na tabulky a dávejte podle toho, jak má hlad. Já taky nejdřív dostávala sadu, jak dítě přežírám a že bude tlustý… no po pár měsících zase nepil ani třetinu z toho co by měl. Takže asi tak.
3 týdny je strašlivě brzo, dítěti se teprve rozjíždí trávení, tak je jasné že ji to trápí. K tomu ještě růstový spurt a je to jedno s druhým.
Krmte dle potřeby, takovýma dávkama jaké vypije. Na zbytek pomůže hlavně kontakt. Položte si třeba malou do postele a lehněte k ní. Během dne nosítko atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
5.2.21 12:46

Vůbec nemusí brečet hlady, podle mě prostě chce bejt s tebou, dceru jsem první tři měsíce měla od rána do noci v náručí :nevim: zkus jí dát víc, ale nejspíš chce kontakt, je ještě malinká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
5.2.21 23:55

Dítě plně na UM by mělo vypít 150-180 ml na kilogram své váhy za den. Doktorka celkové množství vypočetla v celku správně. Ale řídila bych se individuální potřebou dcery. Mezi krmeními dodržuj min. 3 hodiny (ty dvě jsou opravdu minimum), aby z toho nebyl nějaký břichabol. Jako pokud jí teď dáváš 100 ml 8* za den, tak jí dle mého názoru spíše bolí bříško z přejídání. Kdyby potom byla v klidu, tak je to něco jiného (některé děti jsou žravé).
Dále klidně nasaď nějaká probiotika a kapky na prdíky. Někdo má také zkušenosti, že břichabol může způsobit Vigantol…
Zkus Karpovu metodu, u dětí mi dost pomohla. Na netu jsou videa… Základ je opravdu pevné zavinutí… Pokud bys měla zájem o popis, tak klidně napiš SZ.
Jinak držím palce, ať je co nejdříve lépe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
8.2.21 19:15

Nam takhle mimino brecelo cele 3M, byl to ocistec. Bohuzel trvalo cele 3M, nez jsme zjistili, ze to byl Vigantol… Co se tyce jidla, tak jsme vzdy davali po 3hod a vic ml, nez bylo v tabulce - nekdy vypil cely, nekdy pulku, jak chtel a jedeme tak dal a nikdy nema hlad. My dospeli se taky jednou s prominutim prezerem, jednou nemame chut na nic atd., proste at si da, kolik chce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat