Třmínky/peřinka ... a oblékání v zimě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ivi
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 18.09.10 20:53
Třmínky/peřinka ... a oblékání v zimě

Ahoj,

moje malá má 5 měsíců a nosí abdukční peřinku. Začínám přemýšlet o tom, do čeho ji v zimě obleču. Bojím se, že jí všechno (třeba kombinéza) bude těsné. Váhám, jestli si na příští kontrole neříct o třmínky. Připadají mi trochu skladnější, ale možná je to jen můj dojem.
Jaké s tím máte zkušenosti vy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
rybkabezvody
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 18.09.10 21:51

ahoj, chápu to dobře že dáváš peřinku pod oblečení? My jí máme také, ale je nám mnohem méně. Osobně doufám že už se ty stříšky umoudří a za měsíc nám ji sundají. Peřinku dávám na oblečení, pokud jsem to špatně pochopila tak se omlouvám :kytka: :mavam:

Ivi
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 18.09.10 21:59

Teď dávám peřinku na dupačky, ale pod kabátek. Ale v zimě, až malá bude mít kombinézu, tak bych to vrchem přes kombinézu už nedopnula. :nevim: Takže dospod?
Proto bych ráda slyšela zkušenosti maminek, které to musely řešit minulé zimy…

Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 18.09.10 22:42

Holky, já to řešila s dcerou, který je dnes skoro 13 let :lol: Ale tenkrát jsem sehnala zimní bundičku, na kterou se připnul takový fusak na nožičky, na tu abdukční peřinku to bylo úplně super. Moc bych se divila, kdyby se něco takovýho nesehnalo dnes.

juma
Kecalka 354 příspěvků 18.09.10 23:11

Řešili jsme u obou dětí (nyní 3 a 6let) a na podzim mi známá ušila takové jakoby fleecové kalhoty přímo na míru, které se daly navlíct přes peřinku a na zimu jsme koupily takový komplet bundičky s připínacím fusáčkem místo kalhot. Jsou to starosti, ale stojí to zato. Obě děti mají dnes normální nález a to měly ty nožky hodně špatné.

Ivi
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 19.09.10 22:45

Koukla jsem se na mmb na ty bundičky s pytlem na nohy. Myslíte tu věc, co vypadá jako pytel na spaní s rukávy, kapucí a je to teplé? Bojím se, jestli to nebude přes nožičky úzké? I se spacím pytlem máme docela problémy. :think:
A je k něčemu opravdu dobré, když je ten spodek odepínací?

Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 20.09.10 12:59

Ivi, právě, že je to teplé, tak jí do toho můžeš šoupnout třeba jenom v punčocháčích s abdukční peřinkou. to je ta výhoda.

Ivi
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 20.09.10 13:15

Aha, já se špatně vyjádřila. Chtěla jsem se zeptat, jestli je k něčemu ten odepínací spodek. Jestli když to odepínací není, tak to poslouží stejně dobře…
Ufff… no snad už mne chápete.

juma
Kecalka 354 příspěvků 20.09.10 13:32

Ivi No když není taková zima, tak dítěti stačí jenom bunda a třeba deka na nožky. Je to variabilnější. Taky přebalení je jednodušší. Já to využila.

Luk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.10 19:59

Ahoj, naše malá se narodila v lednu a abdukční dečku měla od poloviny února - takže byla furt zima. koupila jsem prostě větší kombinézku, aby se do ní vešla i s tou dečkou. Takže tu dečku měla pod kombinézkou. Viděla jsem i jedno miminko, které to mělo na kombinézce. Pokud nebudeš dlouho s kočárkem cestovat, tak by to snad na chvíli nevadilo. Ale já chtěla, aby se Anetka tý šílený věci co nejdřív zbavila, takže jsem jí nešetřila a dečku měla furt co nejblíž na tělo. Měli jsme hodně blbý nález, doktor jí chtěl dát třmínky, ale začalo se to lepšit a asi v pěti měsících řekl, že stačí aby to měla jen na noc a od sedmi měsícu jsme bez dečky :palec: . Takže si říkám, že je možný, že ten problém nebudete muset vůbec řešit. **A přála bych Ti to ** :-D

bazookr
Nováček 2 příspěvky 02.11.10 17:05
Kyčle

Ahoj holky,dnes jsme dostaly na ortopedii peřinku.Malá má 7týdnů a má 2A na levé kyčli.Potřebuji poradit-Jak se dá s peřinkou cestovat v autosedače?Mám koupený i šátek na nošení,mám peřinku používat i když chci malou nosit?Prostě jde mi z toho všeho hlava kolem :-( a jsem z toho paf.

xxZuzana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.10 18:16

Ahoj, 2A je docela dobrý, řekla bych, že na spodní hranici dečky - takže když budete pečlivě dávat peřinku, je podle mě hodně dobrá šance na rychlou nápravu :palec: My jsme pro představu meli 2C a 1B a za 3 měsíce byla bez dečky, což je rychlovka a uteče to jako voda.

V autosedačce dokud to jde nechávej dečku, až povyroste a nevešla by se, na jízdu holt sundat. Ale vejde se docela dlouho. Taky záleží, jak dlouhá je cesta - na přejíždění vydrží v dečce v pohodě ještě dlouho, na daleké cestování bych možná časem i sundavala - chce to vysledovat, co je malé už hodně nepříjemné a co v pohodě zvládne.

Se šátkem neporadím, my jsme měli nosítko a v něm je abdukční poloha skoro 100% - takže do něj samozřejmě mohla bez dečky. Ale nosila jsem ji jen tak obden na hodinku, byla zima a v kočárku bylo líp. Jsem laik, ale asi i v šátku jde udělat poloha, při které jsou nožičky „na žábičku“.

Hlavně ji mějte pořád na sobě, 2A můžete mít brzy uzdravené - někdo od dečky nechává mimčo odpočívat, a pak se diví - já bych věřila doktorům, dečku nesundavala a byla opravdu důsledná, nám se to vyplatilo a netrvalo dlouho a dečka letěla do popelnice :mrgreen:

Ivi
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 02.11.10 18:55

Zuzi, tou dečkou myslíš frejkovu peřinku? Tu jsme totiž měli (do 6 měsíců) a do autosedačky bych ji s tím neupnula ani náhodou… Možná jak do které.
Jezdím autem docela dost a někdy i daleko, ale nedalo se svítit, peřinka musela dolů. :nevim:
Bazookr, malá začínala s 2C na obou a za tři měsíce bylo spraveno. Tak snad to budete mít taky rychle za sebou. S šátkem neporadím, nepoužívám.

donaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.10 19:03

bazokr já kvůli peřince vytahovala z autosedačky novorozeneckou vložku a zapla jsem to. Ale potam zas pásy pořádně nepřiléhaly. Záleží na autosedačce, ale kdyžtak bych peřinku raději sundala.
A v šátku jsem jí nosila i s peřinkou, akorát se nemůže nosit v kolíbce (což by se se špatnými kyčlemi stejně nemělo), ale ve vertikálu v křížu s kapsou uvnitř. Když na sobě měla tu peřinku, tak se mi s ní v tom šátku i lépe pracovalo.
My jsme tedy na příští kontrole dostaly třmínky, takže autosedačka byla vyřešená a i do šátku se s třmínky dostala. Já byla šátkařka začátěčnice a netroufla bych si jí tam dát bez té peřinky či třmínků i z toho důvodu, že kdybych jí špatně uvázala, tak bych jí mohla uškodit.

donaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.10 19:08

A jen musím ještě napsat, že tedy xxzuze závidím, že se dečky tak rychle zbavili. Stázka měla na jedné kyčli 2A a druhá byla v pohodě a jak už jsem psala, jeden měsíc peřinka a pak třmínky. A máme je dodnes, tzn. do šesti měsíců. Zrovna zítra jdeme na kontrolu, tak nám prosím držte palce, ať se těch třmínků také už co nejrychleji zbavíme.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama