Trocha pochopení, vrba, sex

15
10.5.21 00:12

Trocha pochopení, vrba, sex

Ahoj všem, něco mi v životě chybí a tak už skoro ze zoufalosti zkouším, co jsem vždycky odsuzoval. Předpokládám, že mě odsoudite též, s tím nic neudělám, přesto se pokusím vše osvětlit :) Mlada rodina, 6 rok vztahu, 1,5 roku úžasný prcek, rodinné zázemí, slusne příjmy, hezke bydlení. Zatím to zni porad dobre. Bohuzel s partnerkou nám to neklape. Rodinný život je skvělý, nehadame se (ne víc než je asi obvykle, proste kvůli blbostem jen). Partnerský život se ale téměř vytratil. Jsme jak manzele po 30 letech. Ano, i frekvence sexu tomu odpovídá. Ano, sex mi chybí. Ale nejde zdaleka o nej. Trvá to skoro 2 roky. Jsme, troufám si říct, skvělí rodiče, ale na sebe jsme trochu zapomněli. Nedokážeme si vzájemně naslouchat, vcitit se jeden do druhého. Chybí mi pocit, ze mě má někdo rad, vlídné slovo, otevřená komunikace, intimita. Partnerka je o téměř 9let mladší (ja 33 let), i to je asi částečně důvod, proč si nerozumíme. Ačkoliv tomu dříve tak určitě nebylo. Zkoušeli jsme i parovou terapii, ale ani to nás moc neposunulo, navíc v době covidu byla možnost sezení značně omezena. Nechci partnersky přežívat, partnerce to zjevně vyhovuje nebo to řeší nějak po svém, netusim. Proč takový sloh? Hledám někoho, kdo je ve svém vztahu třeba podobne frustrovany či třeba někdy byl. Někoho, s kým si budeme moci vzájemně popovídat otevrene o vsem moznem, budeme se na sebe těšit, budeme tu jeden pro druheho, když bude třeba. Někoho, kdo chce taky, zcela sobecky, žít a utéct všednímu. Neshrnul bych to asi “hledám milenku s mozkem, se kterou budeme na stejné vlně”, ale vlastně to tak zjednodušeně asi je, byť primárně o sex nejde. Ani nevim, jestli bych dokázal být nevěrný, byla by to premiéra. Ale jak bylo psáno na začátku, je to už spíše zoufalost :) Díky za přečtení celého slohu, třeba se někdo ozve. Ideálně cca Střední Čechy, ale není podstatně. A.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.5.21 06:00

Ale ty sis takový život vybral. i to, že je mladší. tak za to vem zodpovědnost a nebuď zbabělý. na vztahu buď zapracuj nebo ho skonči. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
27
10.5.21 06:43

Pokud se ti povede někoho najít, tak akorát docílíš toho, že váš vztah půjde do kytek úplně. Nedoporučuju si hledat milenku. Pracujte na vztahu. Dělejte si čas na sebe. Chce to dělat nové věci. Zkuste dělat věci trochu jinak. Tyto problémy má časem téměř každý. Inspirace třeba na youtube. Denisa Říha Palečková. Doporučuji a držím palce :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.5.21 06:59

Trochu to chápu, ale nevím, jestli si uvědomuješ, o jaký průser si koleduješ. V podstatě jsi na ten vztah s ročním dítětem rezignoval. Pokud se ti podaří, o co usiluješ, tak i v případě, že ti na to nepřijde žena (a i když to mezi váma evidentně není 100%, tak pokud není úplně hloupá, tak si změn všimne), ten vztah půjde ještě víc do háje, protože budeš mít už zájmy jinde.
Každej má čas od času chuť podvést partnera. Doporučuju najet na individuální spolupráci s psychologem a znova zkusit najít spokojenost, aniž bys riskoval, že tvoje dcera bude mít od čtyř let střídavku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9442
10.5.21 07:18
@LukeR1 píše:
Pokud se ti povede někoho najít, tak akorát docílíš toho, že váš vztah půjde do kytek úplně. Nedoporučuju si hledat milenku. Pracujte na vztahu. Dělejte si čas na sebe. Chce to dělat nové věci. Zkuste dělat věci trochu jinak. Tyto problémy má časem téměř každý. Inspirace třeba na youtube. Denisa Říha Palečková. Doporučuji a držím palce :mavam:

Díky za inspiraci, máme to podobně, i když už s většími dětmi. Je to fakt i o té komunikaci, ale musí hlavně chtít oba. Jak se jeden začne uzavírat do sebe a jet si jen svoje, je to v háji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8442
10.5.21 07:30
@Anonymní píše:
Ale ty sis takový život vybral. i to, že je mladší. tak za to vem zodpovědnost a nebuď zbabělý. na vztahu buď zapracuj nebo ho skonči. :nevim:

Však píše že chodí i na párovou terapii a snaží se s tím něco dělat. Tak porad co má dělat víc. :nevim: je dost možný, že jak je žena spokojená, tak prostě nic n chce dělat a že on má problém ji nezajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4088
10.5.21 08:05

Vek nebude duvod, proc si nerozumite. To neni az tak velky vekovy rozdil.
Zena je zrejme na rodicovske a stava se, ze male deti cloveka dokazi dost vycerpat. I ten domaci stereotyp souvisejici s peci o dite a domacnost. Je otazka, jestli zne taky neco ve vztahu chybi nebo je to prakticky zalozeny typ a kdyz ma dite, tak dosahla cile a muz se stava jen zivitelem apod. Takovych pripadu je tu take dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31833
10.5.21 08:07

Trošku delší variace na větu „Slečno, moje žena mi nerozumí.“ :lol:

Na fóru primárně určeném matkám určitě najdeš spoustu pochopení pro někoho, kdo chce podvádět ženu, která pečuje o roční dítě. :think: Tedy samozřejmě najdeš pochopení přinejmenším slovní u takových těch „žena ženě vlkem“, které budou křičet, že „ONY na manžela na mateřské nazapomněly, že ONY byly vždy upravené, chápající a po sexu toužící“. A čím delší čas od mateřské uplynul, tím růžovější se ty vzpomínky zdají :lol:

Období s malým dítětem je prostě náročné. Žena má hlavu v pejru, je 24/7 uvázaná doma a chlap má roupy. Je možnost zachovat se jako zbabělec a kadinálně to pojebat, nebo tomu dát šanci a zjistit, jestli se to nezlepší, až dítě trochu odroste. Většinou ano.

Pak přijde druhé kritické období, tentokrát pro ženu. Až se vrátí do práce a najednou už nebude jen „mami, mami“ v poblitém triku a „prosímtě, cos tady celý den dělala, že je tu takový bordel?“, ale někdo ji zase uvidí jako ženskou, složí jí kompliment, bude se smát jejím vtipům. A to bude muset vydržet zas ona, protože to bude mít roupy zas ona a bude mít pocit, že si zaslouží pochopení a trochu něhy.

Každopádně, abych to shrnula. Hledat si pichnu, když máš doma ženu, co ti zrovna porodila, nesvědčí o tvých morálních kvalitách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
760
10.5.21 08:30

@Bábrdl on ale píše, že to nefunguje dva roky takže ještě před porodem. Já teda nevím, i kdyby čekal ještě rok, dá se pak navrátit ta partnerska rovina? Když třeba fakt dva roky není a žijí jak kamaradi? Když ta žena ani nevypadá, že ji to partnerství chybí?
Jinak ano, toto řeší hromada párů, ale oni chodili do poradny a výsledek z toho prý není, žena je asi spokojená…
Za mě žena potřebuje pozornost a intimitu, na to pak navazuje sex, ale to i ta žena musí chtít a jít tomu naproti (podpořit partnerství, ocenit muže, pochválit, dát dítě na hlídání a věnovat se jen partnerovi, občas ho něčím překvapit… Jako pokud ona nemá zájem, tak proč by měl on trpělivě čekat další rok?)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31833
10.5.21 08:43
@řeřicha píše:
@Bábrdl on ale píše, že to nefunguje dva roky takže ještě před porodem.
Jako pokud ona nemá zájem, tak proč by měl on trpělivě čekat další rok?)

Jakože v těhotenství nebyla dotyčná zrovna Jezebel a madame de Pompadour v jednom? Šokující, přesto možné… :mrgreen:

Nemusí trpělivě čekat rok, když nechce. Ale měl by se s ní teda naférovku rozejít. A ne hledat za jejími zády pichnu.

Kdyby tu napsala jeho partnerka, jak to má těžké, že chlap čekal, že se nic po narození dítěte nezmění, tlačí na ni a že zjistila, že ji podvádí, zatímco ona se doma stará o roční dítě, nejspíš by reakce nebyly „určitě je to tvoje vina“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
760
10.5.21 08:54

@Bábrdl tak není potřeba hledat viníka, ale je dobré videt zájem i z její strany. Jako ano, dítě je náročné, ale zas ne natolik, aby vymizelo všechno mezi partnery (a nemluvím jen o sexu, mluvím i o tom okolo - zájem o druhého, potřeba komunikace, snaha udělat pro něj něco…). Já chápu toho může, že mu to doma chybí, možná by stačilo, kdyby ta žena alespoň dala najevo, že ji taky něco chybí, že se těší, až budou mít na sebe víc času, že je pro ni pořád důležitej.
Neumím si představit, že manžel jde každý den spát vedle mě a nic (ani dotek, prituleni, ani komunikace) - připadala bych si jak vedle cizího člověka. Přece i přes únavu se jde usmát, dát pusu, pohladit, pochválit, ocenit něco…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4088
10.5.21 08:59
@řeřicha píše:
@Bábrdl tak není potřeba hledat viníka, ale je dobré videt zájem i z její strany. Jako ano, dítě je náročné, ale zas ne natolik, aby vymizelo všechno mezi partnery (a nemluvím jen o sexu, mluvím i o tom okolo - zájem o druhého, potřeba komunikace, snaha udělat pro něj něco…). Já chápu toho může, že mu to doma chybí, možná by stačilo, kdyby ta žena alespoň dala najevo, že ji taky něco chybí, že se těší, až budou mít na sebe víc času, že je pro ni pořád důležitej.
Neumím si představit, že manžel jde každý den spát vedle mě a nic (ani dotek, prituleni, ani komunikace) - připadala bych si jak vedle cizího člověka. Přece i přes únavu se jde usmát, dát pusu, pohladit, pochválit, ocenit něco…

Každý tohle vnímá jinak, my nevíme, jak spolu ti dva žijí. Možná ona taky není spokojená, možná je. To tady stejně nezjistíme. Řada manželství je prý po letech bezdotykových a někomu to nechybí, musí se sejít dva kompatibilní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.5.21 09:07
@AduAduAdu píše:
Ahoj všem, něco mi v životě chybí a tak už skoro ze zoufalosti zkouším, co jsem vždycky odsuzoval. Předpokládám, že mě odsoudite též, s tím nic neudělám, přesto se pokusím vše osvětlit :) Mlada rodina, 6 rok vztahu, 1,5 roku úžasný prcek, rodinné zázemí, slusne příjmy, hezke bydlení. Zatím to zni porad dobre. Bohuzel s partnerkou nám to neklape. Rodinný život je skvělý, nehadame se (ne víc než je asi obvykle, proste kvůli blbostem jen). Partnerský život se ale téměř vytratil. Jsme jak manzele po 30 letech. Ano, i frekvence sexu tomu odpovídá. Ano, sex mi chybí. Ale nejde zdaleka o nej. Trvá to skoro 2 roky. Jsme, troufám si říct, skvělí rodiče, ale na sebe jsme trochu zapomněli. Nedokážeme si vzájemně naslouchat, vcitit se jeden do druhého. Chybí mi pocit, ze mě má někdo rad, vlídné slovo, otevřená komunikace, intimita. Partnerka je o téměř 9let mladší (ja 33 let), i to je asi částečně důvod, proč si nerozumíme. Ačkoliv tomu dříve tak určitě nebylo. Zkoušeli jsme i parovou terapii, ale ani to nás moc neposunulo, navíc v době covidu byla možnost sezení značně omezena. Nechci partnersky přežívat, partnerce to zjevně vyhovuje nebo to řeší nějak po svém, netusim. Proč takový sloh? Hledám někoho, kdo je ve svém vztahu třeba podobne frustrovany či třeba někdy byl. Někoho, s kým si budeme moci vzájemně popovídat otevrene o vsem moznem, budeme se na sebe těšit, budeme tu jeden pro druheho, když bude třeba. Někoho, kdo chce taky, zcela sobecky, žít a utéct všednímu. Neshrnul bych to asi “hledám milenku s mozkem, se kterou budeme na stejné vlně”, ale vlastně to tak zjednodušeně asi je, byť primárně o sex nejde. Ani nevim, jestli bych dokázal být nevěrný, byla by to premiéra. Ale jak bylo psáno na začátku, je to už spíše zoufalost :) Díky za přečtení celého slohu, třeba se někdo ozve. Ideálně cca Střední Čechy, ale není podstatně. A.

Chces obdiv, vypovidat se, vyklepat pytlik a šup domu za rodinkou. Sen každé milenky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63190
10.5.21 09:38
@Cenarius píše:
Však píše že chodí i na párovou terapii a snaží se s tím něco dělat. Tak porad co má dělat víc. :nevim: je dost možný, že jak je žena spokojená, tak prostě nic n chce dělat a že on má problém ji nezajímá.
přesně tak .....kdyz druhy nemá zájem , nic se dělat nedá ..jde jen o to , jestli stoji za to zachovat rodinu nebo ne
@řeřicha píše:
@Bábrdl on ale píše, že to nefunguje dva roky takže ještě před porodem. Já teda nevím, i kdyby čekal ještě rok, dá se pak navrátit ta partnerska rovina? Když třeba fakt dva roky není a žijí jak kamaradi? Když ta žena ani nevypadá, že ji to partnerství chybí?
Jinak ano, toto řeší hromada párů, ale oni chodili do poradny a výsledek z toho prý není, žena je asi spokojená…
Za mě žena potřebuje pozornost a intimitu, na to pak navazuje sex, ale to i ta žena musí chtít a jít tomu naproti (podpořit partnerství, ocenit muže, pochválit, dát dítě na hlídání a věnovat se jen partnerovi, občas ho něčím překvapit… Jako pokud ona nemá zájem, tak proč by měl on trpělivě čekat další rok?)

z vlastni zkušenosti nedá, jak se jeden vzdali přestane mit o nějakou partnerskou rovinu zájem, tak s tim ten druhy nic neudělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31833
10.5.21 09:54
@Venetia píše:
z vlastni zkušenosti nedá, jak se jeden vzdali přestane mit o nějakou partnerskou rovinu zájem, tak s tim ten druhy nic neudělá.

Tak ať od ní odejde. Nebo jí na rovinu řekne, že budou žít každý na svém píšečku.
Ale on jí chce dávat pusu na čelíčko a dělat, jak jsou hezká rodina a místo fitka chodit šustit s jinou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat