Reklama

Trojkolka nebo čtyřkolka s otočnými koly

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 16.05.11 08:21
trojkolka nebo ctyrkolka s otocnymi koly

Měla jstte některá klasickou trojkollku a čtyřkolku s otočnými koly s možností aretace? Co je lepší??? ctyrkolka treba ve snehu, protoze kola zaaretujete a máte jednu stopu?
Nebo se s trojkolkou líp manipuluje?

O klasickou čtyřkolku mi nejde, víme že ta je uplně nejlepší:-)))

Reklama

Reakce:

donaga 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.11 08:35

Každé má něco. Já bych třeba nešla do klasické čtyřkolky, byť ve sněhu je asi opravdu nejlepší.
Mám trojkolku, ovládání super, přijde mi lepší než čtyřkolka, zase čtyřkolka je o něco stabilnější. ťyřkolky s otočnými kolečky většinou mívají přední kolečka trochu víc u sebe než zadní, takže stop ve sněhu máš stejně víc.
Je to nejvíc o tom, kde budeš jezdit.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.05.11 08:39

Čtyřkolky bývají stabilnější (samozřejmě nevylučuju, že existuje stabilní trojkolka) a mně se i víc líbí (s trojkolkou mám zkušenost jen jako „teta“). Ovšem výhoda dvou stop ve sněhu u čtyřkolek nevim nevim, čtyřkolky s otočnými koly (alespoň ty, co znám), bývají čtyřstopé :wink: . Pak ještě existují čtyřkolky s natáčecími předními koly (natáčejí se ale jen do určitého úhlu), a ty nejspíš čtyřstopé jsou.

pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 16.05.11 08:45
hkac píše: Čtyřkolky bývají stabilnější (samozřejmě nevylučuju, že existuje stabilní trojkolka) a mně se i víc líbí (s trojkolkou mám zkušenost jen jako „teta“). Ovšem výhoda dvou stop ve sněhu u čtyřkolek nevim nevim, čtyřkolky s otočnými koly (alespoň ty, co znám), bývají čtyřstopé :wink: . Pak ještě existují čtyřkolky s natáčecími předními koly (natáčejí se ale jen do určitého úhlu), a ty nejspíš čtyřstopé jsou.

no jasne, me to po ranu moc nemysli :-D
v tom pripade to vidim na trojkolku :-D
klasickou ctyrkolku mám (dokonce i s lehce otaceni predni napravou), trojkolku taky, a zajimala me ta ctyrkolka co se ji kolecka vpredu otaceji, jakej je duvod si ji porizovat. Jestli je to stabilita nebo proste jen vzhled…

katek78
Ukecaná baba ;) 1051 příspěvků 16.05.11 09:08

u prvního mimi jsme měli trojkolku, ale nebyla moc kvalitní, přední otočné kolo se pořád sekalo … stabilita dobrá, protože měla dost širokou zadní nápravu (66 cm), ale štvalo mě to sekající se kolo, stávalo se to hlavně, když jsem přejížděla třeba z chodníku a přebíhala silnici, v ten moment se to seklo :zed:
u druhého jsme pořídili čtyřkolku s předními otočnými koly (spíš dvojkoly), ovládání super (otočím se na pětníku), stabilita samozřejmě lepší, loni jsme jezdili asi měsíc ve vysokém sněhu, zaaretovala jsem kola a úplně v pohodě
u nás to byl víceméně kompromis ceny a kvality, trojkolku bych pořizovala jedině buď Jané nebo Casualplay a ty se před těmi dvěma roky hýbaly někde kolem 17 000 (sporťák + hluboká korba), pak se nám už nějakou dobu líbil ABC Desig a ten jsme koupili v akci (sporták+vložná taška) za 6000 - takže volba byla jasná
máme tenhle, jenom řadu z r. 2008
 http://www.babycity-shop.cz/…URBO-S6-2011

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.05.11 09:38
pryfish píše:
a zajimala me ta ctyrkolka co se ji kolecka vpredu otaceji, jakej je duvod si ji porizovat. Jestli je to stabilita nebo proste jen vzhled…

Tak u mě to bylo právě kvůli stabilitě (nechtěla jsem dávat moc peněz jen proto, že budu mít stabilní trojkolku) a snadné ovladatelnosti (proto ta otáčecí kolečka) - minimálně jednu ruku potřebuju pro starší dceru. Navíc mi i přišlo, že čtyřkolky mívají větší nákupní košík a mívají menší korbičku nebo bývají delší (ale jak jsem psala, já koukala hlavně po nepříliš drahých kočárkách, takže drahé trojkolky hodnotit nemůžu).

Mafina5
Kelišová 5352 příspěvků 16.05.11 09:56

Ono je to samozřejmě co kočárek to jiná stabilita a ovladatelnost a samozřejmě to jiné jízdní vlastnosti a nešvary. Doporučuji spíše si vybrat podle vkusu a požadavků na velikost ložné plochy a sporťák apod. jak trojkolku, tak čtyřkolku, tak třeba nějaký kompromis který umí oboje a pak si je pořádně vyzkoušet v obchodě nebo od kamarádky a vzít to, co se ti bude lépe zdát. Já mám Mutsy Urbanrider, který má zadní natáčecí nápravu a kola v zákrytu, takže splňuje ideálně to, co chceš - je dokonale stabilní a zároveň ve sněhu prorážíš jen dvě kolejnice a to se mi v letošní zimě opravdu hodně vyplatilo. Byla jsem několik dní jediná maminka, která zvládla chodit s kočárkem po venku po neodmetených chodnících, když nepočítám tu chudinku, která za sebou vláčela kočárek se dvěma předními otočnými kolečky (poměrně malými) a nebyla schopna ho normálně tlačit před sebou. Musím říct, že mi jí bylo líto, jak byla chudina uřícená :-)

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.05.11 10:18

Určitě je to kočárek od kočárku (a někdy i u kočárků stejné značky 8-o ), ale bohužel všechny mouchy se zjistí stejně až za provozu a ovladatelnost kočárku s dítětem a bez dítěte a hlavně v obchodě a někde v terénu bývá dost různá. Já mám třeba přední kola otočná a blíž u sebe než zadní, v zimě jsem nearetovala a problémy ve sněhu (i neuhrabaném) jsem větší neměla. Neříkám, že se mi jelo jak v létě, ale třeba v porovnání s klasickou čtyřkolkou, kterou mám u našich a vozila jsem v ní starší dceru, se mi jelo líp. Mně na těch klasických čtyřkolkách vadí nadzvedávání kočárků v ostřejších zatáčkách. Nechápu, jak jsem tak mohla odvozit starší dceru a vůbec mi to nevadilo :mrgreen: .

Mafina5
Kelišová 5352 příspěvků 16.05.11 10:35

Kamarádka s čtyřkolkou s předními otočnými koly nezaaretovala a v těch přívalech sněhu si zlomila přední kolečko. Opravdu je to kočárek od kočárku.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.05.11 10:39
Mafina5 píše:
Kamarádka s čtyřkolkou s předními otočnými koly nezaaretovala a v těch přívalech sněhu si zlomila přední kolečko. Opravdu je to kočárek od kočárku.

No vidíš, a já na starém sporťáku (nemá nafukovací kolečka, ale aretovat se dají) měla přímo v „návodu“, že ve špatném terénu (tj jinde než na asfaltce) se aretace nemá používat, že pak se na kočárek nevztahuje záruka 8-o 8-o 8-o .

Pokud bych ale věděla, že budu hodně jezdit v horším terénu, tak bych si pořídila spíš klasickou čtyřkolku. U nás je sníh pár dní max týdnů v roce..

pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 16.05.11 10:53

no nafukovaci kola a predni napravu mam - I'coo peak 4, trikolku nafukovaci kola taky mam - quinny speedy, ona super kocary, ale cekame prirustek a vybrala sem phila nd teds, uplne stejne sedaky a jedno je trikolka a druhe ctyrkolka s natacecima prednima kolama… jinak na stejno, proto me to zajimalo :) ale myslim, ze mam celkem jasno… diky i tak za rady :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >