Trojkolka x čtyřkolka - skladnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenina
Kecalka 139 příspěvků 20.04.19 21:27
Trojkolka x čtyřkolka - skladnost

Hezký den,
chtěla bych poprosit o radu hlavně vás, co máte srovnání trojkolka x čtyřkolka. Potřebovala bych názor na to, který typ je praktičtější pro časté skládání do auta. Mám za sebou už hodně zkušeností (vybírám kočárek pro 3. dítě), ale vždycky jsem přeferovala čtyřkolky, nyní jsem se přistihla, že se při proklikávání inzerátů nebráním ani trojkolkám. :) Také je pravda, že jsem u starších dětí nebyla nucená často skládat do auta. Teď to budu absolvovat několikrát týdně a nerada bych nadávala už po prvním měsíci.
Je podle vás nějaký rozdlí ve skladnosti trojkolky x čtyřkolky, nebo je to opravdu spíš o pocitu a zvyku?
Děkuji moc za názory a zkušenosti.

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10107 příspěvků 20.04.19 21:44

Hele ono nepůjde o to jestli je to 3 nebo 4 kolka, ale na konkrétním modelu toho kočárku. Některý je prostě skladnější a některý ne a na počtu kol nesejde :lol:

lenina
Kecalka 139 příspěvků 20.04.19 21:52

@Kriss Tina Díky, toho jsem se tak nějak bála… :D A nějaký konkrétní typ na osvědčený kočárek (nebo naopak kočárek, kterému se vyhnout)? Mám pocit, že za těch 8 -9 let, kdy jsem to řešila naposledy, je úplně jiná nabídka… :D

poopie
Závislačka 3607 příspěvků 20.04.19 21:59

@lenina souhlasím, nejde to generalizovat a říct jestli jedno nebo druhé je skladnejsi. Na skládání je dobré něco lehkého a většinou málo zabere něco, co má menší kola, ale malá kola jsou zase hrozná do terénu. Já nakonec měla kočárky od začátku kočárky 2. Jeden podvozek permanentně v autě, skladny, lehký (ctyrkolka) k tomu autosedackuvajíčko kiddy evolution pro (jde polohovat do lehu), teď už mám na kocarku sportovní nastavbu (syn už chodi), a jako druhý kočár do terénu mám trojkolku s ruční brzdou a velikyma kolama, skládá se jednoduše, ale už je trochu těžší, a díky velkým kolům méně skladny, ale hlavně byl pro mě opruz kvůli skládání pořád vyndavat věci z dolního košíku, sundavat tašku z madla…hlavně tenhle kočár je více špinavý a dávat ho k jiným věcem do kufru…
Takže prostě mám 2, mám ráda oba, každý je úplně jiný…

poopie
Závislačka 3607 příspěvků 20.04.19 22:08

@lenina určitě bych vybírala hlavně podle sportovní verze, pokud chceš kombinaci. Protože hluboký je jen na chvilku oproti sportaku. Několikrát jsou v bazarech oku líbivé kombinace, se skoro nepouzitou sportovní verzí a je to kvůli tomu, že tyhle kočárky jsou prostě jako sportaky pak hrozné. Blbě ovladatelné, strašně těžké…

Já mám dobrou zkušenost s tím baby joggerem (To je ten můj do terénu, trikolka, ale mají více modelů a bývají kvalitní), hodně holek si ještě chválí britax b-motion ať už 3, nebo 4 plus a je jich i hodně po bazarech.
Ale vlastní zkušenost s nim nemám. ;)

Kriss Tina
Extra třída :D 10107 příspěvků 20.04.19 22:08

@lenina záleží jaké máš priority, jestli jde především o skladnost, nebo ten kočár musí být i do terenu, kombinace apod? Já měla na prvního roan, ten je teda sakra neskladny a těžký a blbě se mi s ním manipulovalo, ale zas byl super do terénu, s ním sem mohla bez starostí klidně do lesa není pres pole. Teď budu kupovat britax trojkolku, ale jak je skladný sem ještě nezkusila, chci ho spíš z důvodu, že se s ním líp zachází, je lehčí, má aretaci, je fajn na sport a bydlím ve městě, takže tentokrát žádné velké terénní výpravy nečekám :lol: většinou ale bývá, čím skladnější, tím větší drncátko na mini kolečkách :think:

Lucie_Sx
Závislačka 3639 příspěvků 21.04.19 01:02

Pokud je to kocar se samostatnym sedakem, i sportovnim, tak se sklada zvlast podvozek a zvlast se sundava sedak a neskladne to bude vzdycky. Pokud mas sportak trojkolku, tak tam dost casto byva sportovni sedak jakoby z pevneho sustaku, ktery je nacvaknuty na konstrukci. Takze se sklada vetsinou tak, ze se slozi cely kocar.
Mam Baby Jogger Summit a tam trhnes za poutko na sedaku a slozis kocar do placky, velka kola jdou pripadne oddelat. Je lehounky. Skladani byla pro me jedna z priorit, podle ceho jsem vybirala.

Ornwen
Kelišová 5152 příspěvků 21.04.19 08:49

Obecne byvaji trojkolky delsi.
Britax b-motion se dani do terenu. Trojkolka do terenu asi lepsi, do mhd lepsi ctyrkolka.
Mne prisel do terenu super phil&teds i co se tyce skladnosti.

Váš příspěvek
Reklama