Trojkolky v metru/ MHD- prosim poradte

Anonymni
24.9.07 18:02

Trojkolky v metru/ MHD- prosim poradte

Dobry den,
potrebovala bych poradit: moc se mi libi trojkombinace Teutonia Spirit S3, ale nevim, jak se s trojkolkou jezdi MHD a metrem. Mate prosim nekdo zkusenosti? Bydlim v Praze, tak to je pro me dulezite. Nazory se ruzni, nemuzu se v tom zorientovat. Dik predem moc za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
24.9.07 19:50

Pokud zaaretuješ přední kolo není v MHD za jízdy rozdíl mezi trojkolkou a čtyřkolkou. A s otočným předním kolem kolem se lépe pohybuješ v davu při nastupování a vystupování.
Po schodech a eskalátorech se s trojkolkou dostaneš stejně jako se čtyřkolkou… Nebála bych se toho.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
655
24.9.07 19:55

Ahoj,
já teda s trojkolkou nemám v metru ani v autobuse či tramvaji nejmenší problém, kočár stejně vždy přidržuji, takže okud by byla nějaká větší zatáčka, tak bych byla připravená zamezit případné nestabilitě. Ale nikdy se mi nestalo, že by se chtěl kočár nějak překlápět. Na eskalátorech jezdím taky naprosto v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
24.9.07 20:13

Ahoj, a jezdíte první kočár a pak vy nebo naopak? já jsem jela zatím jen jednou, našštěstí s manželem, který jistil kočár zespodu (jeli jsme tedy já - kočár - manžel… ) dost hrůza. taky mám strach, jestli kočár udržím nad sebou celou cestu - třeba specielně schody na přestupech jsou strašně dlouhý?!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
655
24.9.07 20:51

Martino - myslíš na jezdících schodech? To když jedu nahoru, tak jdu pozadu a přední kolo mám ve vzduchu a dolů jezdím po směru a přední kolo taktéž ve vzduchu :wink: , s udržením jsem nikdy neměla problém, ale mám lehký kočár

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10757
24.9.07 21:50

Martino, je to o zvyku. Mi jizda na schodech prijde docela bezpečna, pochopitelne prvne je to trochu stres, ale zvykneš si. je to jen o pocitu.
mit kocar pred sebou ve smeru nahoru na dlouhých schodech - to bych nedelala - hlavne proto ze nemam chut posilovat svaly na rukou :-) je to zbytecna drina -mnohem pohodlnejsi je to pozadu (coz je pouzitelny i pro trojkolku jak psaly holky.
neboj se toho.
u kratkych schodu to neresim a najizdim i s trojkolkou se zaaretovanym kolem na eskalator smerem nahoru popredu - trochu tezsi, ale nez se tam s tim otacet, to ho tu hvilku udrzim :-)

pro zacatecnice - s tezkym kocarem, pokud jsou vam ukradene dobre rady :D a proste chcete mit kocar na eskalatoru nad sebou - pri nastupovani na eskalator tlacte kocar trochu ve smeru jizdy - vahou ma tendenci z prvniho schodu zklouznout. zadna tragedie, ale musis couvnout o krok a obvykle nekomu slapnes na nohu :-) aby ses zbavila te tihy, je dobre mit taky jednu nohu o schod niz, ale to ti da cit :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.9.07 22:53

Holky, dekuju mockrat, to jste mi pomohly, uz mam asi rozhodnuto- Teutonia Spirit trojkolka s hlubokou korbou.

• Nahlásit
  • Citovat
570
25.9.07 09:13

Aha, takze jezdite tak jako ja. Kočár za sebou. No, mě přišlo hrozný, že stojím já, čtyři schody pode mnou kočár… takže celou cestu ohnutá… nevim, jestli jsem vysoká, ale proste jsem to dělala tak, že jsem nastoupila, vžžžžž, v tu chvíli jsem byla úplně pryč, kočár hupnul (vjel) za mnou a nahoře jsem si oddychla… :D trohcu jsem se vrátila do dětství, když jsem se bála nastoupit na jezdicí schody…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
25.9.07 10:50

Po eskalátorech jezdím taky takhle:
http://www.kfy.vslib.cz/…skalator.jpg /> Ale vždycky se bojím, že ztratím rovnováhu a kočárek pustím.

Zkoušela jsem to i opačně, tj. být pod kočárem a balancovat na předním kole, ale to byl děs - nemluvě o tom, že mi pak nešlo vyjet z eskalátoru při jízdě nahoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
25.9.07 11:13

Hm hm, po několika jízdách MHD jsem usoudila, že ten, kdo vymyslel nízkopodlažní busy byl génius! Ostatní je tragédie, speciálně tramvaje:-(
díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
25.9.07 12:21

problem s nestabilitou jsem mela jenom jednou a to kdyz jsem „nahazovala“ kocarek do tramvaje sama bez pomoci, i kdyz je lehky, tak jsem mela problem ho zvednout z chodniku az nahoru.. ale jinak problem nemam - kdyz mi nekdo pomuze
po eskalatorech jezdim jako na obrazku vyse… velka vyhoda je brzda na rukojeti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama