Trombocytopenie v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ariane
Nováček 6 příspěvků 11.09.19 15:06
Trombocytopenie v těhotenství

Ahoj, jsem v 17tt a včera mi dr řekla ze podle krevních testu které mi dělali ve 13tt mám trombocytopenii a poslala mě s tím na hematologii aby zjistili příčinu. Bohuzel tam jdu až za tyden tak se chci zeptat co mám od toho čekat, jak moc to může být vážné a čím se to léčí? Na internetu jsem toho moc nenašla tak se ptám tady jestli s tím máte někdo zkušenost :hug: :?

Přečtěte si článek: Jak probíhá 17. týden těhotenství?

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 15:24
@Ariane píše:
Ahoj, jsem v 17tt a včera mi dr řekla ze podle krevních testu které mi dělali ve 13tt mám trombocytopenii a poslala mě s tím na hematologii aby zjistili příčinu. Bohuzel tam jdu až za tyden tak se chci zeptat co mám od toho čekat, jak moc to může být vážné a čím se to léčí? Na internetu jsem toho moc nenašla tak se ptám tady jestli s tím máte někdo zkušenost :hug: :?

Záleží kolik máš těch krevních destiček, nevíš hodnotu? Budou tě víc sledovat, kdyby se to zhoršovalo, tak se dají destičky doplnit transfuzi. chce to dobré pracoviště, já chodila do UHKT, v Praze, doporučuji.
Prosím anonym, informace o zdravotním stavu.

Ariane
Nováček 6 příspěvků 11.09.19 15:50

Bylo tam napsáno 100 (nevim jednotku) a správně bych měla pry mít 150-400 a jsem z olomouckého kraje takže Praha nepřichází v úvahu :roll: jedine Olomouc

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 15:57
@Ariane píše:
Bylo tam napsáno 100 (nevim jednotku) a správně bych měla pry mít 150-400 a jsem z olomouckého kraje takže Praha nepřichází v úvahu :roll: jedine Olomouc

100 není žádná tragedie, to určitě budou jen sledovat, neboj. Budeš holt muset častěji na odběry, s podobnou hodnotou jsem chodila jednou za měsíc na kontrolu a nic s tím nedělali.

kočkaVločka
Stálice 57 příspěvků 11.09.19 16:03

Já to měla takhle v obou těhotenstvích, hodnoty kolem stovky. Každý měsíc jsem chodila na kontrolu na hematologii, brala jsem železo a to bylo všechno. I porody byly v pohodě (jako žádná velká ztráta krve). Nestresuj, to bude dobrý.

Ariane
Nováček 6 příspěvků 11.09.19 16:19

Díky moc, uklidnily jste mě :kytka: a železo beru dlouhodobě na chudokrevnost, tak snad to bude taky v pohodě :palec:

Lama Lama
Hvězda diskuse 54970 příspěvků 11.09.19 17:53
@Ariane píše:
Ahoj, jsem v 17tt a včera mi dr řekla ze podle krevních testu které mi dělali ve 13tt mám trombocytopenii a poslala mě s tím na hematologii aby zjistili příčinu. Bohuzel tam jdu až za tyden tak se chci zeptat co mám od toho čekat, jak moc to může být vážné a čím se to léčí? Na internetu jsem toho moc nenašla tak se ptám tady jestli s tím máte někdo zkušenost :hug: :?

zásadní je, kolik máš destiček. Do nějakých 30ti tis. se to neléčí nijak, respektive před porodem chtějí nad 50 tis.
Což typuji, že většina žen překlepe bez jakéhokoli zásahu a jen se sleduje.
Zbytek se léčí hlavně kortikoidy. Případně další linie léčby, ale na ty nejspíše nedojde.
Před porodem nebo v případě krvácivých potíží transfuze destiček.

Lama Lama
Hvězda diskuse 54970 příspěvků 11.09.19 17:54
@Ariane píše:

No, tak to je cajk. Budou tě sledovat a řešit se to bude, pokud to klesne k padesátce

Lama Lama
Hvězda diskuse 54970 příspěvků 11.09.19 18:09
@kočkaVločka píše:
Já to měla takhle v obou těhotenstvích, hodnoty kolem stovky. Každý měsíc jsem chodila na kontrolu na hematologii, brala jsem železo a to bylo všechno. I porody byly v pohodě (jako žádná velká ztráta krve). Nestresuj, to bude dobrý.
železo není na trombocytopenii, to je na červen krvinky. naopak při nedostatku železa destičky bývají vyšší.
Váš příspěvek
Reklama