Trombóza pupečníku a průběh dalšího těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Macekv
Stálice 68 příspěvků 26.03.19 17:16
Trombóza pupečníku a průběh dalšího těhotenství

Ahoj, mám 3děti(s exmanželem), 2 potraty v 7tt před třetím dítětem a porod mrtvého syna ve 25tt v listopadu 2018(s partnerem, děti nemá, bylo prvni). Teď jsem čerstvě těhu, druhý pokus po pauze..zrovna teda prodělávám i streptokokovou anginu a beru Ospen :,(…Ale jaký byl prubeh dalšího tehu? Hematologii jsme neřešili. Prý není potřeba. Mám teda slabé otoky nohou řešila jsem teď před tehu, beru Detralex a mám kompresní podkolenky, Dr nechtěl odkládat kvuli plánování dalšího tehu. Chodili jste častěji na utz? Nebo nějaké sledování průtoků?? Já se hrozně bojím, aby bylo vše ok teď. :,( Histologie byla ok.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pantherka8
Povídálka 17 příspěvků 26.03.19 17:26

Osobně bych hematologii na 100% řešila. Obzvlášť, pokud to byla prokázána tromboza

tulipán
Závislačka 4059 příspěvků 26.03.19 17:33

@Macekv Take si myslim, ze navsteva hematologa mela uz davno probehnout. Udelal by vysetreni pred tehotenstvim a v tehotenstvi. Vysledky se porovnavaji a podle zmen se nastavuje lecba, byt by to bylo ze zacatku jen acidum folicum na krvetvorbu.

Sněženka25
Závislačka 4272 příspěvků 6 inzerátů 26.03.19 17:34

Ahoj ahoj, já měla pravděpodobně krevní sraženinu v pupečníku od 34.tt…ale nevěděla jsem o tom ani já ani lékaři…nakonec se mi narodil syn v termínu, ale hodně maličký, nešla k němu téměř žádná potrava a půl roku po porodu mi na hematologii byla zjištěna Leidenská mutace… pak jsem o tři miminka přišla… teď jsem těhotná popáté a i přesto, že jsem na hematologii dostala žádanku, tak jsem byla odmítnuta, že to není potřeba? Jak jako není, když mi syn málem zemřel, další tři nezdařené těhu a mám tu nemoc prokázanou…tak jsem se objednala jinam a dostala jsem injekce na ředění krve… Vlastně se asi rozepisuju zbytečně o sobě, ale chtěla jsem ti tím jen říct, ať se na hematologii určitě objednáš a nenecháš se odbýt :-) Neriskuj, že se to stane podruhé znovu :(

Macekv
Stálice 68 příspěvků 26.03.19 17:48

Jenomže můj Dr mi zadnou nedal s tím, že tohle je náhoda, že děti mám a na hematologii nemůžu jít jen tak bez žádanky? Dr co dělal histologii mi říkal, že vzhledem k tomu, že mám tři děti, nemyslí si, že by to bylo nutné. Že se to stává. Jinak že syn byl úplně ok a trombóza by musela být z mé strany, tě partner při oplodnění na to vliv nemá..ale že take jsem slyšela, že oddělení hematologie mě může odmitnout, pokud nejsou padne důvody vyšetření… Tak co teď tě jo? Taky se bojím..půjdu na první utz 15.4. 6+4tt tak se můžu znovu zeptat..ale předpokládám, že výsledek bude stejný… :nevim:

Sněženka25
Závislačka 4272 příspěvků 6 inzerátů 26.03.19 17:56

@Macekv No já dostala žádanku až ve 14.tt na prvotrimestrálním screeningu, ale určitě jsou holky, co byly hlídané hned od samého začátku…Zkus si tam zavolat i bez žádanky a objednat se…pokud tě odmítnou, zkus ještě alespoň jedno jiné pracoviště… Jinak lékař kontroluje průtoky pupečníkem, ale to u mě dělal také poprvé až na tom prvotrimestrálním screeningu, nemám ponětí, jestli by něco viděl i dříve… Ale jestli jsem to dobře pochopila, tak jsi teprve ve 4.tt (to teprve ještě čekáš na MS, ne?)…Tak to netuším, jestli se tebou budou zaobírat takto brzy, teď je to zkrátka hop nebo trop…ale každoádně si na tu hematologii zkus zavolat :)

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 26.03.19 17:57

To je divný, já byla na hematologii odeslaná „jen“ kvůli varixům a jako prevenci případný trombózy si musím píchat clexane do konce sestinedeli, ty bys podle mě měla na hematologii stopro docházet! :nevim:

Příspěvek upraven 26.03.19 v 17:58

markyska82
Závislačka 2704 příspěvků 35 inzerátů 26.03.19 17:58

@Macekv Pokud mohu poradit. Rychle koupit v lékárně Stacyl (mírně ředí krev, může se v těhu) a objednat se na hematologii. Divím se,že po tromboze pupečníku tě tam nikdo neposlal

LenaMarry
Ukecaná baba ;) 1007 příspěvků 26.03.19 18:06

@Macekv nenech se odbýt. Doktora pošli do háje, zatlač na něj, ať ti dá žádanku na hematolku či cévní a pokud ne, objednej se sama i bez žádanky. Akorát si vem s sebou pak všechny výsledky, které s tím souvisely. V těhotenství se zvyšuje riziko trombózy několika násobně, tady nejde už jenom o to, že by se to mohlo opakovat, ale i o to, aby tvé 3 děti nebyly náhle sirotky. Měli by ti na hematolce udělat odběry na trombofilní mutace a srážlivost krve a nejpozději do 12 tt se nasazuje Clexane, který se pichá v průběhu celého těhotenství, většinou až do konce šestinedělí. V těhu pak těmto těhotným častěji kontrolují průtoky krve pupečníkem, hlavně ke konci. Určitě není dobré to podcenit.

Macekv
Stálice 68 příspěvků 26.03.19 19:21

@LenaMarry srážení mám v pohodě, dělali mi odběry v nemocnici i do Hradce Králové to posílali, nevím co teda, ale vše bylo ok…zase mám j Dr už má 20let praxe, je x let zástupce primáře, zase si nemyslím, že by něco podcenil…svému obvodakovi jsem minulý týden říkala co se stalo..řešili jsme otoky , zůstávají mi doličný jsem si všimla, tak mi dal léky na posílení cév a ty punčochy už kvůli dalšímu tehu, ještě jsem to nevěděla, dnes jsem tam byla a ví že jsem…taky si říkám, že by to nepodcenil, říkal mi, že když to nepomůže, pošle mě na cevni…zkusim zítra zavolat na gyndu, že mám ty nohy oteklé zda byi tu zadanku přeci jen nedal…

Macekv
Stálice 68 příspěvků 26.03.19 19:24
@markyska82 píše:
@Macekv Pokud mohu poradit. Rychle koupit v lékárně Stacyl (mírně ředí krev, může se v těhu) a objednat se na hematologii. Divím se,že po tromboze pupečníku tě tam nikdo neposlal

Já nevím zda to můžu, beru euthyrox na štítnou žlázu a teď penicilin Ospen na streptokokovou anginu a Detralex na cévy..abych něco neposrala :nevim:

Macekv
Stálice 68 příspěvků 26.03.19 19:27

@Anitramm já mám.nohy úplně ok, jen metlickove zilky…jen mírné dolíčky po zmacknuti …nechtěl to odkládat kvůli tehu, že se to může zhoršit..já hodně přibrala a priberu…dal mi Detralex na 2 mesice a punchochy a pokud to nebude ok, že mě na cevni posle

LenaMarry
Ukecaná baba ;) 1007 příspěvků 27.03.19 07:46

@Macekv já bych na nic nečekala a chtěla žádanku na cévní hned, doktoři jsou kolikrát jenom líní papírovat. Tady jde o tvé zdraví a zdraví toho mimča. A neplácám jen tak do větru, jsem zdravotní sestra. Člověk musí být občas iniciativní sám a věř mi, že nejednou se mi to vyplatilo.

Macekv
Stálice 68 příspěvků 27.03.19 08:25

@LenaMarry ok budu to řešit, ale ne teď, mám streptokokovou anginu, včera mi dali Ospen, jenomže večer jsem se po nem osypala, tak jsem ho už ráno nebrala…a Dr ať ho neberu a vydržíme do patka na výsledek výtěru a uvidí se co dál :,( hrozně se bojim, abych nepotratila…teploty naštěstí nemám, ale ten krk je slast, priessnitzuv obklad si dělám 2× denně na 3hod, uzliny už jsou lepší na krku..a propolisove kapky jsem dnes koupila na kloktani..probiotika beru..tak uvidíme :-(

Macekv
Stálice 68 příspěvků 27.03.19 10:42
@Macekv píše:
@LenaMarry ok budu to řešit, ale ne teď, mám streptokokovou anginu, včera mi dali Ospen, jenomže večer jsem se po nem osypala, tak jsem ho už ráno nebrala…a Dr ať ho neberu a vydržíme do patka na výsledek výtěru a uvidí se co dál :,( hrozně se bojim, abych nepotratila…teploty naštěstí nemám, ale ten krk je slast, priessnitzuv obklad si dělám 2× denně na 3hod, uzliny už jsou lepší na krku..a propolisove kapky jsem dnes koupila na kloktani..probiotika beru..tak uvidíme :-(

@LenaMarry tak já volala na gyndu a v pátek si mám říct obvodakovi o zadanku a když by mi ji nedal, tak se domluvíme na první kontrole v 7tt a dali by mi ji oni…že to asi úplně nehoří, ale bude lepší to mít podchycene :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama