Trombóza v dolní končetině?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marti639
Povídálka 21 příspěvků 19.10.18 11:57
Trombóza v dolní končetině?

Zdravím holčiny! Obracím se na Vás s takovou prosbou…, od včera mě bolí jedna dolní končetina, začínalo to od zadní části stehna, šlo dolů pod ďůlek kolenem a poté do lýtka až paty.
Je to takový bolest jako kdybych měla unavenou nohu či nataženou, nevím jak lépe to popsat.
Pro informaci jestli pomůže - (mám antibiotika na infekci v močovým měchýře a i infekci v pochvě kde si zavádím vaginální tablety na noc), poté mám ještě hemeroidy tak mě napadlo či to nemůže být tím ale to je asi blbost, nevím. :(
Beru antikoncepci a kouřím.
Byla bych moc ráda kdyby jste mi poradili, jsem z toho nešťastná a obávám se :(, doktorka má od včerejška dovolenou a bude tam až v pondělí, tak proto se obracím alespoň na Vás. :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sůvička80
Kecalka 201 příspěvků 19.10.18 12:09

Měla jsem ( a občas ještě mám ) podobný problém. Přesně jak popisujes. U mě to bylo ( je ) od páteře/ nervů ( asi ). Já jsem ale srab a radši jsem byla 2× na utz žil ( poslala mě tam praktická, ale když zajedes na pohotovost na internu, tak by tě měli vyšetřit ). U mě naštěstí nic nezjistili. Minimálně žádná trombóza. Ale taky beru HA a nic nepodceňuji.

Nora2
Kecalka 130 příspěvků 19.10.18 12:12
@Marti639 píše:
Zdravím holčiny! Obracím se na Vás s takovou prosbou…, od včera mě bolí jedna dolní končetina, začínalo to od zadní části stehna, šlo dolů pod ďůlek kolenem a poté do lýtka až paty.
Je to takový bolest jako kdybych měla unavenou nohu či nataženou, nevím jak lépe to popsat.
Pro informaci jestli pomůže - (mám antibiotika na infekci v močovým měchýře a i infekci v pochvě kde si zavádím vaginální tablety na noc), poté mám ještě hemeroidy tak mě napadlo či to nemůže být tím ale to je asi blbost, nevím. :(
Beru antikoncepci a kouřím.
Byla bych moc ráda kdyby jste mi poradili, jsem z toho nešťastná a obávám se :(, doktorka má od včerejška dovolenou a bude tam až v pondělí, tak proto se obracím alespoň na Vás. :(

Může a nemusí. Kdyby to nepřestávalo, zašla bych za doktorem, kdyby se to zhoršovalo, případně modralo a noha by byla necitlivá, šla bych na pohotovost. Pozor na antikoncepci a antibiotika, většinou ruší její účinek.

KlarkaK
Závislačka 3351 příspěvků 7 inzerátů 19.10.18 12:35

@Marti639 nepravdepodob­ne…bolest se zda kopiruje cestu nervu, nikoli cevy. Muzes zmerit obvod koncetiny…pri tromboze by byla postizena noha otekla…

Lama Lama
Hvězda diskuse 49507 příspěvků 5 inzerátů 19.10.18 13:13
@KlarkaK píše:
@Marti639 nepravdepodob­ne…bolest se zda kopiruje cestu nervu, nikoli cevy. Muzes zmerit obvod koncetiny…pri tromboze by byla postizena noha otekla…
¨mohla, ale často není.
andrejika
Povídálka 48 příspěvků 19.10.18 13:28

Já tohle mám už dlouhodobě, často mně jen píchá ve stehnu vzadu, nepoznám, jestli ve svalu, ale přijde mi to hned nějak pod kůží. Pak mně někdy i bodá v lýtku… Dr mi dělal odběry, kontroloval, mačkal, asi prý od páteře nebo od nervů, mám zvýšenou nervosvalovou činnost. Ale co mám já, nemusí být u druhých a určitě doporučuji návštěvu dr.

Marti639
Povídálka 21 příspěvků 19.10.18 14:27

@Sůvička80 jsem právě z toho zmatená, uvidím jak to bude zítra a když tak se poptám v nemocnici, děkuju moc

Marti639
Povídálka 21 příspěvků 19.10.18 14:33

@Nora2 nejvíc je to právě ve stehně a poté v lýtku a v patě, bolí to i když sedím, ležím či chodím. bojím se že v nemocnici budu vypadat jak hypochondr :D a u praktického lékaře než mě někam pošle, může taky chvíli trvat

Tesssa23
Kecalka 125 příspěvků 19.10.18 15:05

Ja jsem trombozu mela pred 4 lety.Z niceho nic me zacala hrozne bolet noha,ale od kolene dolu a citila jsem,jak mi nateka.Sla jsem hned k obvodni,ta me poslala na cevni a tam nic nezjistili ani na ultrazvuku,ani z krve.Za 14 dni uz jsem nohla skoro chodit,tak me pritel dotahl znovu k obvodni,ta me poslala k ortopedovi,jesi to nejsou svaly,ale nic.Tak pak me poslala doktorkana cevni do jine nemocnice,ultrazvuk delali mnohem dele a peclive a nakonec nasli trombozu.Tak se mi ulevilo.Ale nikdy s urcitosti nezjistili proc jsem ji dostala,prosuzuji to hormonalni antikoncepci,takze ji od te doby neberu a jsem zdrava.

Letty33
Nováček 9 příspěvků 22.10.18 09:41

Dámy a co říkáte na toto foto? Já jsem z toho poměrně vystrašená, mám to již delší dobu. Podobné pocity jak popisuje zakladatelka mám také a to hlavě po fyzické aktivitě. Podotýkám, že to není vůbec vystouplé, jen okolí je teplejší. HA beru už 5 let, nekouřím. Předem se omlouvám všem, koho by má tlustá nožka mohla pohoršit. :andel:

Wamka
Nováček 3 příspěvky 22.10.18 21:03
Tromboza

Ahoj devcata, dnes mi byla diagnostikovana hluboka zilni tromboza. V roce 2009 jsem prodelala hl.zil.trombozu a plicni embolii. V te dobe jsem uzivala HA Chloe a byla kuracka. Byla jsem v nemocnici, HA okamzite vysadila a tri roky nekourim. Snazim se chodit, bohuzel po AD Mirzatenu mam nadvahu. Vubec nevim proc jsem ji dostala znovu. Zadna dlouha cesta, ani uraz. Navic mam strach, abych znovu nedostala plicni embolii. Lekarka mi rekla, ze mohu chodit. V roce 2009 jsem chodit vubec nesmela. Nemam uz zadne zily po warfarinizaci, takze odbery des. Jak je to s tim chozenim? Noha me boli. Nebo nejake zkusenosti? :(

Tesssa23
Kecalka 125 příspěvků 22.10.18 21:51

@Letty33
Bez s tim urcite k obvodni,a to co nejdrive.Takhle z fotky toho moc nepoznam,ale ze mas tu nohu teplejsi a problemy po fyzicke aktivite,neni normalni.

Tesssa23
Kecalka 125 příspěvků 22.10.18 21:55

@Wamka

Ja jsem pri tromboze chodit mohla,mohla jsem jit do prace jak bych sama uznala za vhodne.Jen mi bylo receno,ze je pri tromboze lepsi,kdyz moc dlouho nestojim nebo nesedim.Bolest ale prvni mesic byla takova,ze jsem jen lezela a sotva se dobelhala na zachod.Taky jsem chladila studenou vodou,redila krev a pozdeji stahovala obe nohy kompresnimi puncochami,kdyz uz jsem si je byla schopna natahnout.

Tesssa23
Kecalka 125 příspěvků 22.10.18 21:57

@Wamka
Jestli se ti tromboza vratila,tak at ti bud obvodni a nebo gynekolozka necha udelat testy z krve,jestli nemas nejakou mutaci,coz by znamenalo,ze to nemusis mit ani z urazu,ani z antikoncepce a meli by te dle vysledku hlidat.Sestra u gynekolozky trombozu miva nekolikrat do roka,ma nejakou mutaci.

Wamka
Nováček 3 příspěvky 23.10.18 09:13

Děkuji, po přeléčení si nechám testy určitě udělat. Chodit moc nemůžu, noha bolí, takže jen na záchod, napít se, najíst. Jinak ležím

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >