Reklama

Trouba peče nerovnoměrně - spodní, vrchní ohřev

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ThinkPositively
Kecalka 324 příspěvků 18.02.17 23:34
Trouba pece nerovnomerne - spodni, vrchni ohrev

Prosim o zkusenosti, rady. Mame troubu zn. Electrolux, horkovzduch, neni ani 2 roky stara, tudiz jeste v zaruce. Od zacatku mi spatne pece, hlavne buchty, kolace, babovky, zespodu nedopecene, i kdyz zvrchu se uz pripaluje. Neresila jsem, davala jsem na uplne spodni „mrizku“, a v pohode. No ted jsem se uz nastvala, kdyz se mi podruhe babovka nedopekla zespodu, i kdyz vrch je, pritom byla uplne dole a pekla jsem ji dele nez bych mela… Myslite ze tam bude opravdu spatny spodni ohrev, pripadne jak to nejlepe zjistim? Mam s reklamacemi spatnou zkusenost, nechci byt za blazna… :-D Moc se mi nechce byt bez trouby, jeste treba zbytecnd, tak radeji pisu tady o zkusenosti. Diky :)

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2765 příspěvků 18.02.17 23:43

Tak nastav jen spodní pečení, ne? Já teda používám téměř výhradně jen horkovzduch, ale co se pamatuju, tak na buchty, koláče a bábovky se vždy používalo spodní pečení a vrchní se pouštělo když už, tak ke konci :nevim:

Zároveň zjistíš, zda to péče, když pustíš troubu na 200 na spodní pečení a nebude to hrát, tak je jasno.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 19.02.17 00:27

Peču teda na obojí, svrchní, i spodní pečení, ale vždycky, když už je vršek jakž takž hotov, tak ho přikrývám ubrouskem, aby se nespálil, a dopékám (vždycky jsme to tak doma dělali, i v jiných troubách, i u babičky v troubě u kamen, kde se topilo dřevem).
Ale třeba u perníku, nebo jiných tenkých buchet, to potřeba není, u těch to nedělám. Takže nedokážu posoudit, jestli je na té tvé něco neobvyklého.
Zkusila bych pustit jen ten samotný spodek a uvidíš. :nevim:

Brontik
Kelišová 7133 příspěvků 19.02.17 07:43

@ThinkPositively mne tohle dělala, když nefungovalo spodní těleso. Od výměny je v pořádku. Určitě bych ji reklamovala, když je ještě v záruce.

ThinkPositively
Kecalka 324 příspěvků 19.02.17 08:31

Diky holky, ja jsem co se tyce spotrebicu, uplny antitalent. Resim to uz delsi dobu a furt si nejsem jista, jestli je chyba v troube nebo proste neumim pect :roll: Zkusim tedy dnes znovu babovku a dam jen spodni ohrev. Me hlavne prijde divne, ze to neupece kdyz je to uplne dole, kdyz jsem to rikala mamce, tak na me kulila oci 8o

vverru
Ukecaná baba ;) 1256 příspěvků 19.02.17 08:33

Když to máš v záruce; tak to reklamuj. nebudeš bez trouby - opravář ji opraví na miste. Mě takhle nefungovalo tělísko na horkovzduch.

vverru
Ukecaná baba ;) 1256 příspěvků 19.02.17 08:34

Nemusíš dělat babovku:-) Zapni jen spodni ohřev a šahni si ;-)

zelenoockaa19
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 19.02.17 08:55

Teploměr hodit do trouby a změřit za jak dlouho se na 200° vyhřeje na spodní ohřev, horní ohřev a obojí… Ve spodním a horním ohřevu by neměl být rozdíl a obojí by mělo být rychlejší:).

galantni jelenice
Kecalka 217 příspěvků 19.02.17 09:00

Třeba ale u naší trouby jen spodní ohřev nastavit nejde :zed:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama