Trouba - teleskopické výsuvy nebo pečící vozík

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
yanna
Kecalka 404 příspěvků 24.03.09 12:58
Trouba - teleskopické výsuvy nebo pečící vozík

Přemýšlím, zda vzít troubu s pečícím vozíkem nebo raději teleskopickými výsuvy.

Zatím jsem přišla na to, že

• k pečícímu vozíku se neohýbám, otevřu jak šuplík
  • nepotřebuju k otevírání chňapku
  • mám obě ruce volné
  • trouby s vozíkem od bosh a siemens jsou velké - 60 l, 65 l
  • nemohu péci na více úrovních (ale na tohle lze dokoupit speciální rošt a já a péct na více úrovních?? :lol: :lol: )
  • bojím se, že je větší šance na popálení - ruce musím strčit mezi troubu a přední stranu dvířek, když chci třeba obracet maso v pekáčku; otevřené je to jen ze stran (jinak vyjede samozřejmě celý vnitřek až po zadní stranu, vysune se to plně)

Výsuvy

• mám volný přístup ze 3 stran, nikam se nevměstnávám
  • lehčí přístup a manipulace při pečení na více úrovních (to u mě hrozí jen na Vánoce a to ke všemu jen na některé..)
  • musím se sehnout, otevřít dvířka a rošt povysunout chňapkou :oops: :lol:

:oops: - když vyndám něco zaháklé přímo na výsuvech (tedy ne rošt, ale třeba plech nebo pekáč, co je položen přímo na výsuvu), tak se ty výsuvy rozhodí, jeden je víc zajetý než druhý, pak se to tam hůř vrací, ale třeba jde jen o grif :wink:

• zaberou v troubě místo, ale záleží spíš i na celkovém objemu té které trouby

Máte zkušenosti s jedním nebo druhým nebo jaký na to máte názor?
Výsuvy i vozík je k vidění v elektrech a kuch. studiích a showroomech jednotivých značek. Teď momentálně je oboje v Praze na Zličíně v Datartu.

Obrázky
http://www.electrolux-presse.de/…agen__2_.jpg /> http://www.electrolux-presse.de/…45_5__2_.jpg
http://www.kuechen-riebe.de/…ackwagen.jpg /> http://i3.ebayimg.com/…f/2cda_1.JPG

http://www.chadt.cz/…traegg01.jpg

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kvíťa
Kecalka 255 příspěvků 24.03.09 13:14

Ahoj,

já mám troubu (http://fagor.elektrosvet.cz/…rez+dp41118/) s výsuvy a jsem s ní spokojená. Taky jsem ze začátku bojovala s tím nestejnoměrným zasouváním při sundání plechu, ale buď mi to přestalo vadit nebo jsem si zvykla nebo jsem na to vyzrála… prostě už to nevnímám. :-) Teď v pohodě peču třeba maso a brambory najednou, o cukroví ani nemluvím… 8)
V hlasování mi výsuv chybí. ;-)
Přeji šťastnou ruku při výběru. :-)

yanna
Kecalka 404 příspěvků 24.03.09 13:22

kvíťo, díky :wink:
Měla jsem problém s ukládáním hlasovací otázky, už jsem to opravila. Že bych začala taky péct na víc úrovních..? :lol: Já teď mám klasiku (žádné výsuvy) a občas mi to teda štve.. když to na mě chce sjet..

Danuška23
Kelišová 5732 příspěvků 24.03.09 13:49

Ahoj.Já mám troubu s výsuvama a jsem s ní spokojená…

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34291 příspěvků 24.03.09 14:06

tak ten vozik, to je pro me uplna novinka, ale libi se mi to, mit na to, tak do toho asi jdu. myslim, ze kdyz to vysunes uplne, tak se nepopalis a taky to vypada takove stabilni. ja teda nikdy nemela ani vysuvy..... umozni vysuvy vysunout uplne cely plech?

napadlo me jeste, ze se s tim bude trouba hur cistit, ale to maji asi nejak osetrene, ne?

yanna
Kecalka 404 příspěvků 24.03.09 14:30

pudloslava, vestavná trouba s vozíkem je u nás asi od 15 000,–
vozík lze celý vyndat, když to chceš čistit, jinak rošty drží na dvířkách, takže vnitřek trouby je holý, nic na něm nepřekáží. Ale kdy já myla troubu? Nikdy..? :oops: Jen dvířka.. A špinavá není. Používám jí asi 5. rokem.

trouba s vozíkem uvnitř
http://www.bosch-agd.pl/…551E_def.jpg

trouba s výsuvy
http://www.bosch-agd.pl/…551E_def.jpg

http://www.bosch-agd.pl/…L551_def.jpg

Jinak v Německu vychází spotřebiče levněji a nemluvě o Polsku, kolikrát o 100 a více! procent. :lol: Stačí vyhledávat příslušné typy spotřebičů na www.google.pl a ceny násobit 7.

příklad cen

AEG trouba s pyrolýzou, teplotou dvířek 40 st. a různými bezpečnostními funkcemi

AEG B5741 - 5 (M)

katalogová cena ČR (2008) 42 990 Kč
internetová cena ČR cca 30 000 Kč

polská internetová cena 1420 - 2500 zl
to je v přepočtu 10 000 - 17 500 kč (násobeno 7)

německá internetová cena 550 - 1260 e
to je v přepočtu 14 900 - cca 34 000 kč (násobeno 27)

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.09 14:43

O 100% a více?

Juchůůů a mám to zadarmo!!!!!!!! A možná mi k tomu i něco připlatí :lol: :lol: :lol:

Promiň prostě mi to nedalo :lol:

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.09 14:43

O 100% a více?

Juchůůů a mám to zadarmo!!!!!!!! A možná mi k tomu i něco připlatí :lol: :lol: :lol:

Promiň prostě mi to nedalo :lol:

markos
Neúnavná pisatelka 15444 příspěvků 24.03.09 15:46

Máme fungl novou troubu s výsuvným vozíkem. Na značku se musím mrknout, kupovali jsme víc spotřebičů najednou, ale myslím, že je to ta Boshka na Yainině fotce.

Proboha, to byla blbost!!! Vlastně jsme nevěděli, co objednáváme pod pojmem výsuvný vozík.

Čištění trouby netřeba řešit - má pyrolýzu ze 3 stran.

První setkání s troubou začalo spálením ruky. K plechu není moc přístup-musíte ze strany nebo přes dvířka. Více plechů najednou lze péct bez problémů. Možná jdem jen o zvyk, ale prostě se mi to moc nelíbí.

Jinak peče výborně - jak ďas. Kynuté koláčky na horkovzduch byly do 15ti min hotové. Brambory tak za 20 minut. předtím jsme měli jakýsi polský děs a to je opravdu jiná liga. S masem zatím moc zkušeností nemám.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34291 příspěvků 24.03.09 15:49

no my teda maximalne sockujem (kupujem vsechno), troubu jsme koupily po inbternetru jeste ve sleve asi za6000. hlavne jsem si nechtelapohorsit proti hnusne historicke troube, co mam ted za odvoz a co pece fakt dobre. segry lacina horkovzduska pece silene nerovnomerne.
tak jsem hlavne chtela, aby to melo samostatne normalni horni a dolni peceni (casto nemala trouba funkci samostatneho peceni zezdola), aby ten horkej vzduch byl s tim kruhovym telesem a aby se snadno ovladala, tzn hlAVNI FUNKCE NA KOLECKU (rikali mi o troube, kdese neda nastavit teplota, ale musis si vybrat z nejakeho programu, treba ryba). ma i nejake programovcani, ale to je spis bonus. stejne zadne programovani neumi takovou praktickou vec, jako pect 15 minut na 200 a pak samocinne ubrat na 150 (kynute).

ale to takova hezka trouba s vozikem bude urcite vsechno splnovat.

jo, nenasli jsme troubu, ktera by dokazala ukazat digitalne aktualni teplotu, vsechny ukazovaly teplotu nastavenou a jen to, jestli uz ji dosahla, nebo jeste ne … na stare troube jsem zjistovala teplotu tak, ze jsem tocila koleckem teploty a sledovala, kdy zhasne kontrolka.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34291 příspěvků 24.03.09 17:19

ad polskej des nebyla to Amica? od tech jsme koupili indukcni desku :-))) no uvidime, uvidime

markos
Neúnavná pisatelka 15444 příspěvků 24.03.09 17:41

Pudli, myslím, že to byla Amica.
Te´d jsem se ptala, co říká na tu značku (dělal léta servis digestoří a zná značky). Prý průměr, tak snad to bude OK.

Prý tě mám uklidnit, že i drahý desky můžou být na h---o, takže jsi neprohloupila.

Ten náš sporák byl fakt strašnej. Ještě se na něm podepsalo působení babičky, která s oblibou ohřívala jídlo v plastovém kastrůlu na plynovém hořáku, někdy zase v troubě… výsledek každopádně děs. Třeba kuře jsem v troubě kloudně neupekla. Takovou teplotu jsem z trouby nevymáčkla, i kdybych ji obložila polštářema. :D

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34291 příspěvků 24.03.09 19:55

no byla nejlevnejsi :-) zkouseli jsme ji zatim 1× (je vestavna, zatim neni kam vestavet) a docela jsme byli nadseni. manzel je hracicka, ma rad nova udelatka, ohrejva to fakt bleskove, jako plyn. jak brzo se to rozbijev … dali 4 roky zaruku

yanna
Kecalka 404 příspěvků 24.03.09 21:11
Pudloslava píše:
tak jsem hlavne chtela, aby to melo samostatne normalni horni a dolni peceni (casto nemala trouba funkci samostatneho peceni zezdola), aby ten horkej vzduch byl s tim kruhovym telesem a aby se snadno ovladala, tzn hlAVNI FUNKCE NA KOLECKU (rikali mi o troube, kdese neda nastavit teplota, ale musis si vybrat z nejakeho programu, treba ryba). ma i nejake programovcani, ale to je spis bonus. stejne zadne programovani neumi takovou praktickou vec, jako pect 15 minut na 200 a pak samocinne ubrat na 150 (kynute).

Přesné..
Taky jsem chtěla klasické horní a dolní zvlášť, normální kolečko s obrázky - nejlépe namalovanými kolem kolečka na desce trouby, abych, když ho zasunu (kdyby bylo zápustné), pořád viděla na obrázky. Zápustné knoflíky mi přijdou lepší kvůli cákancům, ale je stejně ušpiním špinavými prsty. A kvůli dětem, že si s tím nemůžou tak lehce točit. Kvůli nim chci také troj nebo čtyřsklo, které je chladnější a jsem ráda i za zámek funkcí a mechanický zámek dvířek. Pak chci něco vyjížděcího (proto se na to teď ptám). Nebaví mě dotykové nebo elektronické ovládání, kdy třeba pořád pootáčím čudlík teploty do strany, tam zpátky, tam zpátky a ono mi to skáče nahoru (dolů) po jednotkách (no jde to asi po 5 nebo tak nějak). Blbý je, že u nových trub je třeba nastavovat hodiny, jinak se nehnou. A když vypnou proud, tak to přestane péct, dokud se nenastaví hodiny. To jsem nezažila.. :lol: No a elektronickou kuchařku fakt neee. :lol: Ty dražší pak mají i různé jiné funkce, jako bezpečnostní samovypínání po nějaké době a tak..

Markos, můžu se zeptat, co říká na bosch/siemens a aeg (za ty prachy z polska přes net…)

anonyme :lol: :lol: no jo no… ale když to vezmeš vážně, tak je to tak :nevim: lepší jak u mountfielda 8) :lol: Zkrátka a dobře nás tady normálně okrádají. Někdo si naškudlí na spotřebiče za 70 tisíc, jeden za 30, druhý za 20 a myslí si, jakou má supr kuchyň a někdo, kdo bydlí u hranic nebo to vezme přes net si tu samou troubu koupí za 10 (a ne za 30). To bych to taky třeba mohla vyhodit z okna, že jo.. :roll: :lol:

yanna
Kecalka 404 příspěvků 24.03.09 21:22

markos, já tam studuju každý čudlík :lol: myslím, že má ze 3 stran nějaké eco clean desky, které pohlcují špínu a nešpiní se a můžeš to snad nějak přečistit funkcí clean..

Zas máš tu troubu krásně velkou - 60 nebo 65 l (těch 65 má asi siemens, já teď nevím). Takže ti vadí, že se tam hůř vejdeš - mezi troubu a přední díl dvířek? Takže víc hrozí spálení.. A že tam můžeš jen ze stran a ne zpředu.. Můžu se ještě zeptat, zda ti to vadí hodně nebo málo nebo vidíš i nějaké výhody?
Oni s tím totiž docela machrujou (bosch je v podstatě to samý co siemens, je to jeden spolek):
 http://www.siemens-spotrebice.cz/index.php?…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >