Trpím anorexií?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.10.21 06:50

Trpím anorexií?

Ahoj, je to hodně citlivé… nicméně. Vždy jsem strašně milovala jídlo. Na střední (sportovní gymnázium) jsem si pridavala obědy, měla rada slazené nápoje a vždy jsem si držela takovou nějakou normální postavu. 4 roky zpět jsem dostala kortikoidy a léčila se půl roku. Do toho jsem musela na potrat. Asi ze všeho dohromady jsem přibrala 20kg a byla fakt oplacana. Neřešila jsem to. Až loni. S novým přítelem, novou prací. Za zády se mi smáli, že jsem velryba - měla jsem 175cm a 80kg. Ale mám opravdu těžké kosti. Měla jsem zadek a prsa a trochu bříško. Jenže pak mě to vše tak nějak zbláznilo. Teď mám 59kg na 175cm. Hodně sportuju. Počítám si kalorie u každého jídla, snažím se jist jen jednou denně a když nejdu běhat, tak jídlo po obede až do spaní neexistuje. Když jdeme někam na jídlo, vybírám si to nejméně Kalorické s tím, že ten den už jíst nebudu… mám hrozné výčitky z každého sousta, ale někdy mám až takový hlad, že prostě musím. Třeba když nejim 28 hodin. Lezou mi kosti a bohužel mi dělá dobře sahat si na vystouplé pánve apod… nevím moc, co dál. Přítel to nechápe a řekl mi, že mám 10kg přibrat jinak odejde, jinak mi nepomáhá, jen do mě cpe buřty apod, ale to já nedám

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18694
8.10.21 06:53

Jo - bohužel to vypadá na poruchu příjmu potravy.

S tím že klíčové jsou emoce, strach a sebenenávist spojené s vlastním tělem, s tím že si nezasloužíš být přijámaná taková jaká jsi a s pocitem ztráty kontroly.

Zádrhel je v psychice - tu je potřeba začít ošetřovat, pak se podaří rozumně jíst, tak by ses nesebevraždila takhle mizernou a bolestivou cestou, ale aby si o sebe, včetně svého těla, pečovala tak, jak potřebuješ.

Chce to minimálně psychoterapii a pokud s tím začneš teď, dokud tělo funguje, vyhneš se hospitalizaci, které nebývají moc příjemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8959
8.10.21 06:56

Ano máš poruchu příjmu potravy. Ono nejde úplně o váhu ale spíše to že jíš jen jednou denně a pokud nemáš extrémní výdej ani si nedovolíš večeři. Nejis ve ce než 24 hodin i když máš velký hlad… Vyhledej na googlu ppp poradny. Pomůžou ti tohle málokdo zvládne sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21691
8.10.21 07:13

Ano, průšvih je na světě. Nejspíš už to sama nezvládneš, vyhledej odbornou pomoc. Pokud máš pocit, že jí nepotřebuješ, zkus si týden „naordinovat“ 3 jídla denně a skutečně v čase snídaně, obědu a večeře sněz plnohodnotné jídlo, kalorie nepočítej. Přítel bohužel není velká podpora, možná by ta odborná pomoc byla dobrá i s ohledem na něj - přestane tvůj problém zlehčovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat