Truhlík na okně v paneláku

338
27.5.16 15:06

truhlík na okně v paneláku

Ahoj maminy, má někdo zkušenost z truhlíkem za oknem v paneláku? my máme plastový okna, ale původní starý venkovní parapet, je úzký, takže truhlík se na něj postavit nedá, našla jsem na netu držáky na truhlíky, FIXPOT, jde to i na klasický plasťáky, ale mám strach aby to drželo. Taky tedy nevím kde hledat tu technickou drážku, my máme mezi oknem a parapetem silikonovou „linku“ výplň. bydlíme v 6. patře, takže to musí fakt držet, abych dole někoho nepřizabila. díky za tipy a rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

187
27.5.16 15:13

No, nevim teda co chceš čarovat s truhlíkama v paneláku :-D ale budiž, každopádně já bych si tohle neriskla, nehlede na to že v 6.p už docela dost vyfukuje už i při menším větru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8483
27.5.16 15:19

.

Příspěvek upraven 05.06.18 v 20:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
27.5.16 15:21

@Gambo
Ahoj, mam presne styl drzaku, ktery zminujes a jsou super! :palec: Drzi opravu vyborne! Takze pokud uvazujes o koupi, vrele doporucuju.My taky nemame v plastovych oknech tu drazku, kam by se drzaky daly zachytit, takze drzi na parapetu.
Letos je mam poprve, kyticky vypadaji za okny kasne.My bydlime ve 4.patre a opravdu nemam strach, ze by mohly spadnout. Pripadne je jeste moznost dat si tam teleskopickou tyc, ale to si musis vypocitat, jestli se ti tam ty truhliky vejdou (zminujes uzke parapety).Ty tyce ale vyjdou o dost draz.
@Denise13
Nechapu, proc by nemohla mit zakl. truhliky za oknem v panelaku? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
27.5.16 15:29

Ted to jeste znovu ctu…Pokud se neda postavit truhlik na venkovni parapet, tak mi neni uplne jasny, jak tam chces truhlik postavit.Ten typ drzaku Fixpot jen jisti truhlik, ktery stoji na parapetu. A to dvema zpusoby.Bud prilepenim drzaku na parapet a nebo zahaknutim za drazku okna. Truhlik tam pak jen vsunes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7951
27.5.16 15:31

Taky mi spadl. Ze 3tího patra. Pod okny je tráva, žádný chodník. Takže mi to bylo jedno. Truhlík je tam znovu. Hodně věcí mám i na balkoně.
Upevněný to nemám nijak, většinou tam vše drží. Jen teda jednou spadl, ale to byl vichr jako blázen.
Mám ale v plánu tak nějaké držáčky pořídit.

@Denise13
Nevidím důvod nemít truhlíky v paneláku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
27.5.16 15:47

@Niky2 tak nejakou casti by tam sedel ale ne celou plochou, asi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
27.5.16 15:58

Neumím si představit, co máš na mysli za uchycení, ale do šestého patra bych truhlík neriskla. Bydleli jsme ve čtvrtém a nedala bych ho tam, i když jsme měli parapety širší.
Teď jsme v prvním, parapety máme široké skoro 30cm, tak na jednom okně truhlík mám. Ale pod domem se nechodí, tudíž kdyby žuchl, nikomu neublíží..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
27.5.16 16:01

@Gambo
Tak si to zmer, ale myslim, ze by to melo jit ;) Ja jsem dala samozavlazovaci, nas parapet ma asi 29,cm, truhlik ma cca 16cm. K truhlikum (alespon k tem samozavlazovacim) se prodavaji i vyrovnavaci nozicky, pokud mas zkoseny parapet. A ten Fixpot drzi opravdu skvele.Jsem si spis rikala, jak to pripadne dat pryc, ale asi to tam bude uz naporad :mrgreen:
Jdi do toho :D, vypada to krasne a kamaradka tam ma i bylinky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
27.5.16 16:03

@KPKristy
Uchyceni pomoci drzaku Fixpot, jak uz zakl. psala. Z vlastni zkusenosti pisu, ze jsou skvele a drzi fest!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
27.5.16 16:04

Pripadne dat rozprne tyce, ktere se uchycuji do postranniho zdiva.Taky skvele! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
27.5.16 16:06

U rozperne tyce je dvoji moznost uchyceni.Bud pred truhlik (brano z pohledu cloveka v okne) a k tyci se prichyti kovovymi hacky nebo za truhlik.Tam drzi vlastne ta tyc truhlik, aby nespadl.Jsou i jine moznosti, staci zadat do Googlu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
27.5.16 16:41
@Niky2 píše:
@KPKristy
Uchyceni pomoci drzaku Fixpot, jak uz zakl. psala. Z vlastni zkusenosti pisu, ze jsou skvele a drzi fest!

To vypadá bytelně :palec:

Možná by to měla sousedka nad námi využít na ty papiňáky a další hrnce. Kolikrát se bojím, aby nám to nevymlátilo okna :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
28.5.16 00:49

A co uchytit nejakym provazkem, poradne a ten privazat treba o sloupek okna nebo protahnout na nekolika mistech dovnitr a zajistit vevnitr?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
30.4.20 09:26

Ahojky holky, narazila jsem na 4 roky starý příspěvek :) Chtěla bych se zeptat, jestli jde ten držák fixpot z toho parapetu i sundat? Když to bude prilepený, neponicí to nějak ten parapet. Máme totiž nový parapety, proto se ptám. Děkuji za odpověď Lucka :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama