Trvající horečka, nesvědivá vyrážka - šestá nemoc?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sissi87
Nováček 2 příspěvky 20.10.18 18:46
Trvající horečka, nesvědivá vyrážka - šestá nemoc?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na zkušenosti maminek s horečkami a vyrážkou u miminek. Mám 11ti měsíčního syna, kterému začalo v úterý téct z nosu (vodnatá, čirá rýma), ve středu odpoledne se přidala teplota, večer už přes 38, ve čtvrtek horečky pokračovaly, dávali jsme paralenové čípky, horečku vždy srazili, ale za pár hodin zase vyskočila. Rýma stále stejná, před spaním jsme odsávali. V pátek stav pokračoval, jeli jsme k dětské, výtěr z krku vyšel negativní, poslala nás pro jistotu na ORL, tam vyšetření také v pořádku. Večer se malému osypala záda, přes noc bříško i krk, dnes před den se to trochu rozšířilo i na obličej a nohy, ale ne v takové míře (foto přikládám). Říkala jsem si, že by to mohla být šestá nemoc, ale všude čtu, že vyrážka přichází po ústupu horečky, ale malý ji má celý den i dnes. Zvažuji jestli zítra vyrazit na pohotovost, pokud budou horečky pokračovat, ale nerada bych, aby mu tam hned nasadili ATB nebo zda vyčkat do pondělí a jet k naší pediatře. Chci proto poprosit ostatní maminky, které by s tímto mají zkušenost, o radu. Díky.

Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 20.10.18 18:51

Já bych asi jela, nemusí to být pravidlem, že se všechny příznaky objeví ve stejném sledu, jak je popisováno. Náš malý (11m)měl před měsícem virózu, vysoké horečky vždycky jsme je srazili a druhý den znovu. Po pár dnech jsem šla znovu k lékařce a hned se mě ptala na mramorovou kůži, kterou má náš malý na hrudníku (má ji i normálně).

alilauter
Kecalka 225 příspěvků 20.10.18 18:53

Pokud horečky trvají, jela bych na pohotovost. My jsme mysleli, že máme šestou nemoc a byla to alergie - někdy se to těžko rozpozná. Pokud nechceš atb, bylo by fajn, kdyby mohli udělat CRP, jen je otázka, zda to na pohotovosti dělají. Ale taky závisí na tom, jak je syn v kondici. Pokud jí, pije a je celkově ok, tak můžeš i počkat. Držte se…

martanek29
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 20.10.18 18:59

Nase mala mela 6.nemoc pred 14 dny. Mela nekolek dni horecky,ktere se spatne srazely. A opravdu jakmile teploty ustoupily,tak se osypala. Mela osypana zada,brisko a hrudnik. Zlehka i krk a prislo mne,ze i celo. Do 2 dnu bylo po vyrazce. Jeste pockej,zda se to bude sirit,treba bude zitra po vsem.

Halamka
Závislačka 3643 příspěvků 1 inzerát 20.10.18 20:08

Pokud horečky trvají, není to šestá nemoc. U ní se vysévá vyrážka až po odeznění horečky.
Dr vám crp nedelala,? Přijde mi to jako buď alergická reakce nebo průvodní jev virózy.
Záleží na stavu dítka. Pokud není nějak apatické, pije a není abnormálně spavé, počkala bych alespoň do zítra. Pokud by se stav nějak horšil, určitě bych jela. Zatím bych vyčkávala. Ono je to čtyři dny, což není u virózy nijak moc. Jestli horečka stoupá jen nad 38, tak v pohodě. Pokud by vylezla nad 39, tak bych taky jela.
Uvidíš, jestli se to zítra nějak pohne.

Kralen
Nováček 3 příspěvky 21.10.18 00:15
Měli jsme jí

@sissi87 měl jí malý v 18ti měsících (teď má 20 měsíců)
Vysoké teploty k 40° - na doporučení Mudr na ambulanci jsme střídali Nurofen sirup po 4h s čípky Paralen 100. To jediné zabralo.
Mudr. Dětská mám řekla že je to virové (po rozboru krve a moči) a že se jedná o šestou nemoc. Horečky odezní až se osype.
Osypal se cca 5 , 6 den a teploty pryč. :dance:
Tak jestli jste osypaný a teploty jsou pořád, tak bych k doktorovi jela, pro jistotu.
(Teď malého trápí růst špičáků a přidal se otok dásní a afty :( takže další virové onemocnění...... Na které nic doktoři nedají)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >