Trvající myšlenky na sebevraždu

Anonymní
10.1.21 23:39

trvající myšlenky na sebevrazdu

Přemýšlel jste někdo aspoň už jednou v životě o sebevraždě?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.1.21 23:53

Teď už několik let ne. Ale kdysi dávno často. Neměla jsem vůbec hezké dětství a poměrně často jsem to zvažovala jako východisko. Bála jsem se ale následků, kdyby se mi to nepovedlo, tak jsem to nikdy nezkusila. Dikybohu.

• Citovat
  • Nahlásit
31
11.1.21 00:18

Ano, dříve hodně často i jsem ji 2× tu sebevraždu udělala a nepovedlo a jsem za to hodně ráda, že se přežila 😇 :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.1.21 00:56

Ne jednou, občas nám dává život pěkně na pr*el, ale ať už máš jakékoliv potíže, věř mi, není to nejlepší řešení, každý problém se dá řešit jiným způsobem, důležité je sebrat ještě zbytky sil, zatnout zuby a přebrodit se tím pitomým blátem, však ono tě potká ještě hodně hezkého, jen to nevzdát. Přeju ti spoustu sil a posílám silné virtuální objetí, které tě doufejme postaví na nohy, drž se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.1.21 06:06

Ano, víckrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 08:00

Fakt často. Kolikrát jsem si říkal, že tenhle život nemá cenu. Pos** se strašně věcí, nejsem šťastný atd. Ale nikdy to neudělám, věřím, že se jednou vše otočí :-) kamarád to udělal kvůli slečně a opravdu to je největší blbost, co může člověk udělat.

Je mu se možná ulevilo, ale lidi co tady zůstali trpí do konce života..

• Citovat
  • Nahlásit
565
11.1.21 08:04

I když to většinou bývá smutná událost, je nutné respektovat právo člověka na rozhodování o sobě, právo na sebe samého, na svobodné nakládání s vlastním tělem a duší. Včetně rozhodnutí pro dobrovolnou smrt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 08:53
@Anonymní píše:
Fakt často. Kolikrát jsem si říkal, že tenhle život nemá cenu. Pos** se strašně věcí, nejsem šťastný atd. Ale nikdy to neudělám, věřím, že se jednou vše otočí :-) kamarád to udělal kvůli slečně a opravdu to je největší blbost, co může člověk udělat.Je mu se možná ulevilo, ale lidi co tady zůstali trpí do konce života..

Třeba se mu neulevilo, někde jsem cetla, ze duše sebevraha je potom uvězněna a prosí o odpuštění, ze teprve po sebevraždě vsechno začíná, nevim co je na tom pravdy ale my se to nikdy nedozvíme

• Citovat
  • Nahlásit
82
11.1.21 09:09

Ano kolikrát jsem nedokázala myslet na nic jiného až jsem z toho celé dny probrečela. Ale ono je to všechno jen určité období ať už delší nebo kratší, které se hold nějak přetrpět a zvládnout musí a pak příjde to hezké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10752
11.1.21 09:36
@Anonymní píše:
Přemýšlel jste někdo aspoň už jednou v životě o sebevraždě?

Někdy nejspíš každý i když valná většina spíš proto, aby se politovali. Když se nad tím zamyslíš, život je krátkej a posran. j jako žebříček do kurníku, než se otočíš jsi stará, tak na co zubatej ještě pomáhat, však si tě najde sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
565
11.1.21 09:48
@Alzbeta21 píše:
Ano kolikrát jsem nedokázala myslet na nic jiného až jsem z toho celé dny probrečela. Ale ono je to všechno jen určité období ať už delší nebo kratší, které se hold nějak přetrpět a zvládnout musí a pak příjde to hezké.

Ne nutně, viz třeba lidé, kteří se pro dobrovolnou smrt rozhodli v pozdním věku, a ne nutně následkem bezprostředně předcházejících událostí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
11.1.21 11:09

@Němý Bobeš To určitě souhlasím sebevražda je něco hrozného a každý kdo si vzal život to udělal nejspíš z nějakého důvodu. Každopádně jsem tím spíš chtěla říct, že sebevražda není řešení..Sama vím o čem mluvím, protože sem si toho zažila poměrně dost a nad sebevraždou sem asi 2roky v kuse přemýšlela, ale jsem ráda, že mi v čas došlo, že se to dá řešit i jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 11:18
@Nejistážena píše:
Ne jednou, občas nám dává život pěkně na pr*el, ale ať už máš jakékoliv potíže, věř mi, není to nejlepší řešení, každý problém se dá řešit jiným způsobem, důležité je sebrat ještě zbytky sil, zatnout zuby a přebrodit se tím pitomým blátem, však ono tě potká ještě hodně hezkého, jen to nevzdát. Přeju ti spoustu sil a posílám silné virtuální objetí, které tě doufejme postaví na nohy, drž se

Vlastně kdybych teď napsala muj duvod, kvůli kterému se trapim, tak by jste se mi tu asi všichni vysmali, jde o to, ze si vubec nepřijdu atraktivni, všude se pise, jak to mají hezky lidé v životě lehký a td..proto mi přijde, ze muj život nemá smysl, když vidim hezkeho kluka, přepadne mě smutek protože vim, ze na takoveho nikdy mít nebudu a vubec doufam, ze si někoho časem najdu, naopak když vidim hezkou holku, přepadne mě zavist+ smutek ze nemam takové stesti. hodně lidi říká, jak na vzhledu nezáleží, ale záleží, všichni koukají jenom na vzhled

• Citovat
  • Nahlásit
565
11.1.21 11:44
@Alzbeta21 píše:
@Němý Bobeš To určitě souhlasím sebevražda je něco hrozného a každý kdo si vzal život to udělal nejspíš z nějakého důvodu. Každopádně jsem tím spíš chtěla říct, že sebevražda není řešení..Sama vím o čem mluvím, protože sem si toho zažila poměrně dost a nad sebevraždou sem asi 2roky v kuse přemýšlela, ale jsem ráda, že mi v čas došlo, že se to dá řešit i jinak.

Jsou bohužel případy, kdy i dobrovolná smrt (to je podle mě lepší pojem než sebevražda, který s sebou nese nepřesné konotace, zvláště ve spojení se slovem spáchat) může být jediným řešením.

@Anonymní píše:
Vlastně kdybych teď napsala muj duvod, kvůli kterému se trapim, tak by jste se mi tu asi všichni vysmali, jde o to, ze si vubec nepřijdu atraktivni, všude se pise, jak to mají hezky lidé v životě lehký a td..proto mi přijde, ze muj život nemá smysl, když vidim hezkeho kluka, přepadne mě smutek protože vim, ze na takoveho nikdy mít nebudu a vubec doufam, ze si někoho časem najdu, naopak když vidim hezkou holku, přepadne mě zavist+ smutek ze nemam takové stesti. hodně lidi říká, jak na vzhledu nezáleží, ale záleží, všichni koukají jenom na vzhled

Nevysměju se ti, ale promiň, tohle je naprostá hovadina. Kolik je ti let? S prominutím vypadáš na značně nevyzrálou osobnost.
Především tohle není nic, kvůli čemu by měl člověk o dobrovolné smrti byť i jen přemýšlet.

Nebudu snad ani rozebírat nekonsistenci tvého postoje, bez ohledu na to, zda to má být „důvod“ nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 11:48
@Němý Bobeš píše:
Nevysměju se ti, ale promiň, tohle je naprostá hovadina. Kolik je ti let? S prominutím vypadáš na značně nevyzrálou osobnost.
Především tohle není nic, kvůli čemu by měl člověk o dobrovolné smrti byť i jen přemýšlet.Nebudu snad ani rozebírat nekonsistenci tvého postoje, bez ohledu na to, zda to má být „důvod“ nebo ne.

18

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat