Trvající Vysoká Bazální teplota

19.12.18 22:39

Trvající Vysoká Bazální teplota

Ahoj holky,

Mám dotaz. U mě je dost velký problém to, že nemám menstruaci, ale ovulaci mám. Měřím si bazální teplotu. Jenže teď už se mi 4 den drží nad 37. První den 37,06 teď 37,66 a neklesá. Přitom mě bolí břicho už 3 dny jakobych měla dostat mrchu a pořád nic. Pořád si kontroluji jestli jsem to nedostala. Stalo se to už někomu? :think: nevím, co si o tom myslet. U mě těhotenský test, když mám zpoždění nepřipadá v úvahu, protože mám problémy vůbec menstruaci dostat. Beru proveru a chodím na vyvolávacky, ale břicho mě vždy takhle přesně bolí, když to dostat mám, ale stále nic. Vždy jen tak den předem. Teď už je to 3. Den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

5187
19.12.18 22:41

Udelej test za par kacek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.18 22:46

@histep myslíš, že by se o těhotenství jednat mohlo? Vím, že je to jen spekulace, ale i tak.. Nechci být zklamaná. Ale asi test radši udělám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
775
19.12.18 22:47

Podívej, nevím, jak dlouho si měříš bazální teplotu, ale teprve při více než 18 dnech vyšších poovulačních teplot (pokud nedojde k žádnému krvácení) se považuje za potvrzení těhotenství. Nevím, jak míváš vysokou tu teplotu po ovulaci, někdy se může zvýšit i při obyčejné rýmě, bolesti hlavy, viróze, stresu, pití alkoholu, nedodržení přesné doby měření atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.18 22:53

@s.y.p.t.a bazální teplotu měřím rok. Teplotu při ovulaci mám 36,9 až 37,2 normální teplotu mívám 36,2 nikdy jsem takhle vysokou teplotu neměla. Od ovulace se mi teplota nesnižuje, menstruace nikde, jen ty bolesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
775
19.12.18 22:58

Jak dlouhou máš luteální fázi (to znamená - jak dlouho máš obvykle zvýšené teploty nad tu linii předovulačních teplot)? A jak dlouho máš tento cyklus zvýšené teploty? Normální luteální fáze bývá 12 až 14 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.18 23:02

@s.y.p.t.a mám 10 bohužel ani 12. Podle ovulace mi měla přijít MS před 6 dny. Ovulaci mám asi 8 dní před MS jak kdy. Jednou jsem měla dokonce v době MS. Mám to opravdu hodně zprehazene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
775
19.12.18 23:06

O kolik dní se ti prodloužila doba zvýšených teplot v tomto cyklu nad normu? 10 dní luteální fáze by mělo snad k uhnízdění také stačit, méně je problém. Většinou se doporučuje aspoň 12 dní, lze prodloužit užíváním Utrogestanu nebo podobných preparátů, které obsahují podobný hormon jako produkuje ženské tělo po ovulaci. To je ale potřeba řešit s gynekologem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61011
19.12.18 23:08

@Nikol_Feldy to jsem ani neslysela, ze nekdo nedostava menstruaci :think: pricina se vi? Ovulace nastava pred tim zvysenim teploty, ale to asi vis. Proste udelej TT :nevim: a te doktorce a jeji lecbe veris?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
775
19.12.18 23:09

Nechápu, jak jsi měla ovulaci během menstruace. To je nesmysl. Mohla jsi krvácet, ale to není menstruace, to je ovulační krvácení, které může trvat i několik dnů a ženy si ho mohou plést s klasickou menstruací. To se ale pozná podle toho, že před tímto krvácením nedošlo k zvýšení teplot, až potom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61011
19.12.18 23:09
@Nikol_Feldy píše:
@s.y.p.t.a mám 10 bohužel ani 12. Podle ovulace mi měla přijít MS před 6 dny. Ovulaci mám asi 8 dní před MS jak kdy. Jednou jsem měla dokonce v době MS. Mám to opravdu hodně zprehazene.

Tak to se nestihne vajicko ani zahnizdit. :nevim: minimum je 10, pokud vim. Ale to musis poresit s Dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.18 23:20

@blumen jo neměla jsem menstruaci 3 roky, pak mi konečně doktorka nasadila proveru a ta pomohla a menstruaci dostávám, jen s vselijakym zpožděním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61011
20.12.18 06:39

@Nikol_Feldy ja nejsem odbornik, ale to je lecba? A ted se snazite o dite? Neni lepsi jit do CAR na vysetreni? Kdyz s timto otalela 3 roky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
775
20.12.18 08:09

@blumen @Nikol_Feldy Taky si teda myslím, že tohle není žádná léčba. Rvát hormony - to je taková pseudoléčba. Byla jsem jako zdravotník na přednášce gynekoložky MUDr. Lázníčkové z Brna v rámci jejího programu tzv. NAPROHELP. Má velkou úspěšnost v léčbě takových různých hormonálních poruch s tím, že nejdřív pacientku podrobí různým vyšetřením, hledá se příčina obtíží, pak teprve nasazuje léčbu. Úspěšnost má poměrně velkou. Nevím, odkud jsi, ale jestli to není půl republiky, zkusila bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.18 15:24

@s.y.p.t.a bohužel to je dost daleko no:smirk: no asi budu muset gynekologa změnit no. Ona mi říkala, že to, že nemám menstruaci nemám řešit dokud nebudu chtít mít děti. Pak mi řekla, že už bych se měla začít snažit, že nemám moc času, že nemám moc vajíček mám polycysticke vaječníky apod. Už ani nevím, co vše mi řekla. Provera mi pomohla, ale taky si nemyslím, že je to úplně fajn, jen u nás v Kolíně je gynekologu opravdu málo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama