Trvalá adresa na Úřadě, prý se to již nesmí ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 12:22
Trvalá adresa na Úřadě, prý se to již nesmí ?

Dobrý den, ráda bych se optala, jak to vlastně je. Mám hlášenou trvalou adresu na jednom úřadu, mám rovněž malého syna a ten dostal adresu také na úřadě. U syna bych chtěla přehlášení na manžela, ale dostat se k informacím, tedy k těm pravdivým je docela záhul. Dále jsem si nyní vyjednávala rozdávání letáků a bylo mi řečeno (od mzdové účetní), že adresu „trvalou“nesmím mít na úřadě, i když prý mám datovou schránku :-( a hlášenou i přechodnou. Nikdo mi z úřadu práce a ani z jiného oddělení nic neřekl ani neposlal do datové schránky. To ani za popelnicem které platím, ale na chatě. No a ni za syna. Takže jsem zmatená. Nechci, abych měla problémy, ale hlavně nechci, aby třeba syn měl problémy a třeba nějaký dluh, právě kvůli odpadu :-( Ví někdo více o této problematice? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 25.04.19 12:30

A proč nemáte trvalé bydliště tam, kde bydlíte?

jahuhudka
Extra třída :D 14364 příspěvků 25.04.19 12:34

Proč bys nesměla mít trv. bydliště na úřadě? Moc nerozumím dotazu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 12:35

@Mimis2017 Je to chata v rekonstrukci a přesně nevíme, jestli to dáme nějak dohromady a nebo to nakonec prodáme, takže se ještě čeká co a jak. Manžel má trvalí pobyt u rodičů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 12:37

@jahuhudka To mi řekla ta ze mzdové účtárny (ohledně brigády), prý musí uvést jen přechodné, to, co mám v OP prý nikde uvádět nesmím. Takže nechápu, protože třeba FÚ po mě chtěli i to co mám v OP. :-(

Peta02
Kecalka 455 příspěvků 25.04.19 12:41

Jak mzdova přišla na to ze to je adresa úřadu?

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 25.04.19 12:42

To vidím poprvé že by byl velký problém mít TP na úřadě, znám pár lidí, kteří taky žijí v chatě jen s evidenčním čísle a mají TP na obecním úřadě a žádný problém s tím není…ty už si sama dát na úřad TP nemůžeš, ale pokud ho tam už máš nebo pokud tě někdo odhlásí z TP, tak to normálně jde…
akorát určitě musíš platit i popelnice tam, kde máš ten TP, i když je na úřadě

ShadowDancer
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 13:03

A kde bydlíte? V Praze to funguje jinak než ve zbytku ČR.

Anik
Ukecaná baba ;) 1838 příspěvků 25.04.19 13:09

Aha, tak třeba v Brně, kdo má pobyt na úřadě, popelnice neplatí, je to psáno přímo ve výlukách.
Pardon za OT, jen mě to zaujalo.

@Kaileee píše:
To vidím poprvé že by byl velký problém mít TP na úřadě, znám pár lidí, kteří taky žijí v chatě jen s evidenčním čísle a mají TP na obecním úřadě a žádný problém s tím není…ty už si sama dát na úřad TP nemůžeš, ale pokud ho tam už máš nebo pokud tě někdo odhlásí z TP, tak to normálně jde…
akorát určitě musíš platit i popelnice tam, kde máš ten TP, i když je na úřadě
Kaileee
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 25.04.19 13:15
@Anik píše:
Aha, tak třeba v Brně, kdo má pobyt na úřadě, popelnice neplatí, je to psáno přímo ve výlukách.
Pardon za OT, jen mě to zaujalo.

fakt jo? to z toho vyjdou dobře teda.. :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 13:17

Haha, tak to nevím, jak bych dělala já, když máme obecní byt, který je ve stejné budově jako OU :lol:

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 25.04.19 13:40
  1. Zákon č. 133/2000 Sb. § 10 (1)…V případech stanovených tímto zákonem může být místem trvalého pobytu sídlo ohlašovny nebo sídlo zvláštní matriky, které je v informačním systému označeno jako adresa úřadu.


Možná jsem přehlédl novelu, ale domnívám se, že je to v platném znění.

  1. Zakladatelko, nedokážeš si zjistit, jak je to v obci, kde máš trvalý pobyt s popelnicemi? Jak to máme vědět my, když ani nevíme, kde bydlíš?
ShadowDancer
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 13:47

@Anik před chvilkou jsem volala na úřad kde jsem hlášená v Praze. Bydlíme v jiné části a tady se taky neplatí úřadu ale platí se s nájmem. Řešila jsem to teď kvůli dceři.

ShadowDancer
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 13:50

A ještě jsem ti chtěla napsat k tomu udávání adresy. Já vždy, když se mě někdo ptá na pobyt, tak se ptám. A rovnou řikám, že ten v občance je úřad, že bydlíme na jiné adrese. Nikdy nebyl problém, buďto se napsaly obě a nebo si dotyčný vybral. A na úřadě jsem byla i v době zaměstnání a všude mám udanou trvalou a přechodnou, na každé smlouvě.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 25.04.19 13:58

@ShadowDancer Nic ve zlém, ale jak to pomůže zakladatelce. To kolik, jak a komu se platí za popelnice má každá obec upraveno vyhláškou a snad si dospělý normální člověk to dokáže zjistit sám. A napsat dotaz a přitom neuvést obec, mi přijde na hlavu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama