Trvalá zácpa po císaři?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 15:49
Trvalá zácpa po císaři?

Ahoj. Celý život jsem trpěla spíš na průjmy, ale od CS mám ukrutnou zácpu. Neměla jste některá podobnej problém? Neřekla bych v šestinedělí, ale jsem už 3 měsíce po porodu :zed:. Jak jste řešily? Přešlo to časem? Vlákninu beru, ale obtěžuje mě to, nechci to na trvalo a navíc ani nepomáhá na 100%. 8o

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 16:08

Po císaři jsem to neměla, ale mám opačný problém než Ty - na zácpy trpím, co má paměť sahá. Doporučuji hodně pít, ideálně hned ráno kotel teplého čaje nebo špaldové kávy s mlékem, teplé nalačno, pak začít jíst. A sama s úspěchem užívám duphalac (jiné prostředky prý mají stejné složení, ale tenhle typ „laktulózy“ na mne účinkuje nejlíp). Změkčuje stolici a není to pak takové utrpení :). Vlákninu (psylium) bych nahradila spíše syrovým ovocem (jablka) či zeleninou. A omezit, třeba jen krátkodobě, potraviny, které „staví“ - bílé pečivo, rýže, černý čaj, borůvky, banány,…
P. S.: Prosím anonym, chodím sem často a nemusí každý vědět, že mám chronickou zácpu :mrgreen:.

Kresatkovi
Povídálka 37 příspěvků 16.08.19 16:18

Mě zácpu způsobilo kojení. Když byly miminku dva nebo tri měsíce. Tak jsem trpěla hodně. Pomohlo mi snídat ovesné vločky ( kaše), kupovala jsem si acidofilni mléko a svestkovou šťávu od Hamanku pro děti. A pak se to zklidnilo a teď už zase vše ok. :mavam:

cernycajscitronem
Kecalka 267 příspěvků 16.08.19 17:23

Lepicol

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 17:26

Mam ted stejny problem ale jsem po porodu jen 3 tydny, je to hrozny :(
Ja cetla, ze dobry je Zaječická, jakoze funguje, koupila jsem ale je to fakt hnus a nedavam to vypit vetsi mnozstvi :(

zimniden
Kecalka 142 příspěvků 17.08.19 13:30

Měla jsem to taky…koupila jsem Lactulosu sirup a chvíli to užívala a teď nedávno jsem najela na sklenici podmáslí denně a funguje to

Váš příspěvek
Reklama