Trvalé bydliště na obci - přijde sociálka?

16
15.11.20 22:13

Trvalé bydliště na obci - přijde sociálka?

Ahoj,

kamarádka potřebuje radu - nebudu vypisovat proč, to by se tu rozvinula další, nežádoucí diskuse 8).
Potřebuje si dát trvalé bydliště s malým dítětem na obecní úřad a bojí se, že na ní kvůli tomu přijde socialka - prý ji to řekla takhle známá. Je to pravda?
Pod mostem samozřejmě nebydlí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60923
15.11.20 22:14

Má smůlu, protože na obec už se přihlásit nelze.. Takze tim odpovězeno na vše.. Jinak ano, na ty, co mají bydliště na obci, se nepohlíží dobře.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17257
15.11.20 22:15

@martina.se od kdy se nelze přihlásit na obci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60923
15.11.20 22:17
@stinga píše:
@martina.se od kdy se nelze přihlásit na obci?

To už je pár let.. Neodhlasi te z aktuálního, pokud nedodas nové tp a nesmí to být adresa úřadu atd.. Musí být reálná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17257
15.11.20 22:19

@martina.se a jsi si tím fakt jistá? pracuješ na matrice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
15.11.20 22:21
@martina.se píše:
Má smůlu, protože na obec už se přihlásit nelze.. Takze tim odpovězeno na vše.. Jinak ano, na ty, co mají bydliště na obci, se nepohlíží dobře.. :think:

Aha, tak tim padem budu muset napsat i to, proc to tak chtela udelat :D
Majitel bytu neprodlouzil najemni smlouvu, za dva mesice jim konci - novy pronajem si uz sehnali, ale neni si jista, jestli jim majitel dovoli si tam udelat trvalko.. jak se teda postupuje v pripade, kdyby jim to fakt zatrhnul? Tady v jiny diskusi jsem se docetla, ze to s najemni smlouvou udelat muzou i bez jeho souhlasu, ale najemce by se mohl samozrejme nastvat, a z bytu je po konci najemni smlouvy vyhodit, atp. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
15.11.20 22:22
@stinga píše:

Ted jak to ctu, tak mam pocit ze jsem to taky nekde slysela… urcite o tom na netu nekde pisou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60923
15.11.20 22:23
@stinga píše:

Znám lidi, co to zkouseli.. Je to cca 2 roky.. Hodně se o tom i mluvilo, že z toho mají obce problémy, proto se zavedlo toto pravidlo. Jinak ne, na matrice nepracuji.. A socka ani dlužník nejsem, tp mám ve své nemovitosti :think: můj ex manžel si chtěl takhle prehlasit tp a smůla prostě :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60923
15.11.20 22:25

@Lenicia94 buď si nechá tp v původním nájmu, nebo pokud má nájemní smlouvu, ptát se nemusí, může si to nahlásit sama.. Ono je lepší mít tp na nějakém stabilním místě, např i rodičů, sourozenci atd.. Je to beztak je evidenční údaj, nezakládá právo na nic. Takže když ho nechá v bývalém bydlišti, houby se stane :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17257
15.11.20 22:25

@martina.se aha, mně se to také naštěstí netýká, ale pak to mají špatné třeba rodiny, kde má někdo exekuci a chtějí mu zrušit trvalý pobyt - takže to nejde a musí mít nějakého dlužníka nebo třeba feťáka pořád napsaného - to by bylo docela peklo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
15.11.20 22:31

@martina.se
No rikam, ze jsem to zjistila, ze to muzou udelat i kdyz s tim nesouhlasi majitel, ale delat neco s cim nesouhlasi, mi neprijde jako dobry napad.

Jinak jsem trochu pogooglila a zjistila, ze sama od sebe se na urad nahlasit nemuze, ale muze to udelat ten majitel z toho predchoziho najmu. Kdyz dolozi, ze na ten byt uz nemaji pravo, tak ji urad automaticky prodeli TP na uradu s rozsirenou pusobnosti v tom miste kde mela ten posledni TP… takze tim je to vyreseny a ja dekuji za diskusi :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Nejde si dát trvalé bydliště na obec na vlastní žádost. Jde to jenom na žádost majitele nemovitosti ve které má daná osoba TP. A i to je delší proces. Buď papírově a nebo se chodí i osobně na úřad, majitel nemovitosti a daná osoba, musí uvést jak dlouho tam nebydlí a jestli tam nemá osobní věci a jaký je důvod rušení TP. Oni posoudí a rozhodnou. To osobní podání důvodu je hlavně u rodinných příslušníků a tuším že i u malých dětí.

Ano, město nechce mít lidi na úřadě, protože je 90% šance že se tím vyhýbají dluhům a vymáhání (často i dluhům vůči tomu městu).

• Citovat
  • Nahlásit
9657

@Lenicia94 no, pokud si nepřihlásí nové bydliště, tak bude mít evidované to původní. pokud se to majiteli z původního bytu nebude líbit, tak je může ODHLÁSIT na úřad. prostě on je odhlásí ze svého bytu, protože už tam nebydlí, a protože na úřadě jiné bydliště nemají uvedené, zanesou jí trvalé bydliště na úřad. ale nemůže ona sama jít a říct: „chci se přihlásit na úřad“.

jak na to kouká sociálka, to netuším. pokud nemá na sociálce z nějakého důvodu svoji složku, tak to asi bude každému jedno. pokud ji tam už tam z minula má a z nějakého důvodu si ji stále sledují, tak by ji ASI v novém bydlišti kontaktovali tak jako tak, ať by měla adresu na úřadu nebo v bytě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10806
@stinga píše:
@martina.se aha, mně se to také naštěstí netýká, ale pak to mají špatné třeba rodiny, kde má někdo exekuci a chtějí mu zrušit trvalý pobyt - takže to nejde a musí mít nějakého dlužníka nebo třeba feťáka pořád napsaného - to by bylo docela peklo

Oni zrušit můžou, dají podnět na správní řízení a trvalko se zruší a pak ho má na úřadě. Ale člověk sám si TP na úřad dát nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60923
15.11.20 22:32
@Lenicia94 píše:
@martina.se
No rikam, ze jsem to zjistila, ze to muzou udelat i kdyz s tim nesouhlasi majitel, ale delat neco s cim nesouhlasi, mi neprijde jako dobry napad.Jinak jsem trochu pogooglila a zjistila, ze sama od sebe se na urad nahlasit nemuze, ale muze to udelat ten majitel z toho predchoziho najmu. Kdyz dolozi, ze na ten byt uz nemaji pravo, tak ji urad automaticky prodeli TP na uradu s rozsirenou pusobnosti v tom miste kde mela ten posledni TP… takze tim je to vyreseny a ja dekuji za diskusi :D

No.. To je ale na soud a velmi dlouhé lokte.. U nás tato procedura trvala skoro 3 roky.. Fakt to neni jen tak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama