Trvalé bydliště vs. spádová škola

Geroma
28.3.17 06:14

Trvale bydliste vs.spadova skola

Dobre ráno,
prosim, jen rychly dotaz. Spadova skola je podle trvaleho bydliste rodice nebo trvaleho bydliste ditete?
Dekuji. :srdce:

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

9077
28.3.17 07:10

Podle dítěte. Ale kdyz to budou chtít nějak kontrolovat, tak jim to musíš nějak dokázat - většinou pomocí dokladu jednoho z rodičů, pokud dítě nemá svůj doklad. Aspoň tak jsme to měli ve skolce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
56923
28.3.17 08:36
@Geroma píše:
Dobre ráno,
prosim, jen rychly dotaz. Spadova skola je podle trvaleho bydliste rodice nebo trvaleho bydliste ditete?
Dekuji. :srdce:

v každé škole to mají jinak - někde dle tp rodičů, někde dle tp dítěte - zjisti přímo v dané škole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Geroma
28.3.17 08:42

@martina.se @AnastazieB
Dekuji moc.

• Citovat
  • Upravit
8416
28.3.17 08:48

Ve školském zákoně je přímo uvedeno „v němž má žák místo trvalého pobytu“, čili by to nemělo být na libovůli školy, ale mělo by se řídit trvalým bydlištěm dítěte. jinak u nás ve škole jsme pobyt nijak nedokládali, škola měla výpis „svých“ dětí, ve kterých si značila, kdo jim přišel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9422
28.3.17 18:24

Heled. A co kdyz se dite v prubehu skolni dochazky prestehuje a Uz nebude spadove?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9077
28.3.17 23:36

@tasa když už je přijaté, tak je to jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.10.19 22:24

Ahoj, oživuji diskusi a prosím o anonym :).

Bydlíme v poměrně velkém městě, kde je spádovost určena vyhláškou. Přestože bydlíme poměrně blízko ZŠ, vedle níž naše dítě i navštěvuje školku, spádovou pro nás je jiná základní škola, která je dál a i z více důvodů nám příliš nevyhovuje. Zatím jen neformálně jsme se informovali, zda dítě v případě volné kapacity mohou vzít i do té nespádové školy, a bylo nám řečeno, že je to bez šance. Takže zvažujeme papírovou změnu mé trvalé adresy na adresu ulice, kde má bratr byt, a která je pro danou školu spádová. Pro mne by to znamenalo i změnu OP, nebo po jak dlouhé době mohu opět nahlásit změnu trvalého pobytu na původní adresu? A předpokládám, že adresa musí být změněná již ke dni zápisu?

• Nahlásit
  • Citovat
6135
7.10.19 22:46

Někde stačí změnit adresu trvalého pobytu jen pro dítě, pokud se škoda nezajímá o bydliště rodičů.. zjistěte si. Pak hodně papírování odpadá ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.10.19 22:48

@svatecnice Tak tohle mne nenapadlo - díky! :) Všichni pořád mluví o tom, že dítě má pobyt podle matky, takže jsme to brali tak, že černého petra jsem si vytáhla já a půjdu si pro novou občanku. Mrknu, děkuju ;).

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.10.19 22:52

Koukám na to a na stránkách školy je uvedeno:

Ředitel školy je povinen přednostně přijmout děti s místem trvalého pobytu ve školském obvodu spádové školy (§ 36 odst. 7 školského zákona). Ředitel školy obdrží od zřizovatele seznam dětí, které mají trvalé bydliště ve spádovém obvodu naší školy. **Trvalý pobyt dítěte se v některých případech může lišit od trvalého pobytu zákonného zástupce. Pro přijetí je ale rozhodující trvalý pobyt dítěte. **

Takže by mělo stačit přehlásit jen pobyt dítěte? A pak ho mohu zase přihlásit zpátky??

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.10.19 06:32
@Anonymní píše:
Koukám na to a na stránkách školy je uvedeno:

Ředitel školy je povinen přednostně přijmout děti s místem trvalého pobytu ve školském obvodu spádové školy (§ 36 odst. 7 školského zákona). Ředitel školy obdrží od zřizovatele seznam dětí, které mají trvalé bydliště ve spádovém obvodu naší školy. **Trvalý pobyt dítěte se v některých případech může lišit od trvalého pobytu zákonného zástupce. Pro přijetí je ale rozhodující trvalý pobyt dítěte. **

Takže by mělo stačit přehlásit jen pobyt dítěte? A pak ho mohu zase přihlásit zpátky??

ano, jenze ten soupis z toho uradu nedostavaji (byt je to tak vsude napsane). meli jsme dite prihlasene na skutecne adrese, ale my si z vice duvodu nechavane puvodni mimoprazske trvalaky. nechala jsem diteti pro jistotu udelat obcanku a dobre jsem udelala, jinak by ji od zapisu na zaklade nasi obcanky vyhodili a v tu chvili argumentovat tim ze “oni meli dostat seznam z MC” by bylo dost mimo.

u nas se porad vyhrozovalo, ze se budou kontrolovat i pobyty rodicu, ale nakonec k tomu nedoslo. nicmene na zaklade sve zkusenosti bych ti vrele doporucila OP pro dite se spravnou adresou a pak predlozit tu misto sve

• Nahlásit
  • Citovat
17299
8.10.19 06:41
@svatecnice píše:
Někde stačí změnit adresu trvalého pobytu jen pro dítě, pokud se škoda nezajímá o bydliště rodičů.. zjistěte si. Pak hodně papírování odpadá ;)

Tak ono bydliste rodicu zadnou roli pri zapisu nehraje, rozhodne je bydliste ditete. To se doklada evidencnim listem. U nas ovsem kontroluji i bydliste rodice, rozdilne bydliste nemuze byt duvodem pro neprijeti, ale skola pak kontaktuje socialku, ze dite zije mimo rodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8416
8.10.19 08:51
@Cuddy píše:
U nas ovsem kontroluji i bydliste rodice, rozdilne bydliste nemuze byt duvodem pro neprijeti, ale skola pak kontaktuje socialku, ze dite zije mimo rodinu.

no, pak má mít socka čas a prostor na řešení problematických rodin, když je školy zaměstnávají blbostma :roll: nikdo nemá povinnost žít na místě svého trvalého pobytu, takže usuzovat, že dítě žije mimo rodinu, když má jiný trvalý pobyt, než rodiče, to je dost nesmyslný konstrukt. a jestli toto škola považuje za známku zanedbání dítěte, tak to je o strach takovým „odborníkům“ svěřit dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.10.19 11:06
@Anonymní píše:
ano, jenze ten soupis z toho uradu nedostavaji (byt je to tak vsude napsane). meli jsme dite prihlasene na skutecne adrese, ale my si z vice duvodu nechavane puvodni mimoprazske trvalaky. nechala jsem diteti pro jistotu udelat obcanku a dobre jsem udelala, jinak by ji od zapisu na zaklade nasi obcanky vyhodili a v tu chvili argumentovat tim ze “oni meli dostat seznam z MC” by bylo dost mimo.u nas se porad vyhrozovalo, ze se budou kontrolovat i pobyty rodicu, ale nakonec k tomu nedoslo. nicmene na zaklade sve zkusenosti bych ti vrele doporucila OP pro dite se spravnou adresou a pak predlozit tu misto sve
A OP dítěte se zřizuje jak? Omlouvám se za asi blbý dotaz, ale fakt s tím nemám zkušenost, a doteď jsem žila v tom, že pobyt dítěte se řídí pobytem matky a budu si ho muset měnit já.
@Cuddy píše:
Tak ono bydliste rodicu zadnou roli pri zapisu nehraje, rozhodne je bydliste ditete. To se doklada evidencnim listem. U nas ovsem kontroluji i bydliste rodice, rozdilne bydliste nemuze byt duvodem pro neprijeti, ale skola pak kontaktuje socialku, ze dite zije mimo rodinu.

Proto by mne zajímalo i to, kdy ten pobyt mohu „vrátit“ zpátky, tzn. jak dlouho mám uvádět falešnou adresu kvůli zápisu :?.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama