Trvalý pobyt dítěte po otci - jde to zařídit ještě před porodem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikiiis
Stálice 71 příspěvků 27.04.18 21:53
Trvalý pobyt dítěte po otci - jde to zaridit jeste pred porodem?

Dobry večer,
Prochazela jsem diskuse a poradne jsem se v tom nevyznala, proto diskusi zakladam

Ziju s pritelem, cekame spolu miminko.
Ja mam trvale bydliste u rodičů, chci se zeptat, jestli jde zaridit jeste pred porodem, aby miminko mělo trvale bydliste po příteli…

Dekuju za odpovědi

Reklama

Reakce:

Bella13
Kecalka 199 příspěvků 27.04.18 21:57

Ahoj, když jsme to zjišťovali na úřadu my (2014), tak nám bylo jasně řečeno, že ne.

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2192 příspěvků 27.04.18 22:05

Dát si ho tam taky leda

vjerunqa
Závislačka 2689 příspěvků 27.04.18 22:23

@Nikiiis Ahoj, ne, nejde. Novorozenec má vždy trvalý pobyt po matce (pokud je ona občanem ČR a má zde trvalý pobyt).

Russet
Kelišová 7367 příspěvků 27.04.18 22:29
@Nikiiis píše:
Dobry večer,
Prochazela jsem diskuse a poradne jsem se v tom nevyznala, proto diskusi zakladam

Ziju s pritelem, cekame spolu miminko.
Ja mam trvale bydliste u rodičů, chci se zeptat, jestli jde zaridit jeste pred porodem, aby miminko mělo trvale bydliste po příteli…

Dekuju za odpovědi

Budete rodina. Proč máš trvalé bydliště jinde? Jinak to opravdu nejde, pokud si ho nenecháš přepsat před porodem. Je to podle matky.

baruna11
Povídálka 31 příspěvků 27.04.18 22:31

Narozene dite nemusi mit pobyt po matce. Staci, aby ho otec nahlasil na trvaly pobyt na svou adresu (se vsemi podklady). Je tam nejaky termin, ale to uz si nepamatuju. Matka pak pro jisototu muze kontaktovat svuj urad, kam patri, ze dite je zapsano jinde. Takze neplati to, ze novorozenec ma vzdy pobyt mo matce, ten ma, kdyz to nikdo nenahlasi jinak.
U nas jsme to takto resili dvakrat a vzdy stejny postup. Myslim, ze jsme je museli prihlasovat n trvaly pobyt jinde nez mam ja az s rodnym listem.

bartsch
Závislačka 4399 příspěvků 27.04.18 23:36

@Nikiiis Podívej se sem https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-133.
Je to § 10 odst. 3 zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon o evidenci obyvatel.

(3) Místem trvalého pobytu občana v době jeho narození nebo v době nabytí právní moci rozhodnutí soudu o osvojení nezletilého je místo trvalého pobytu jeho matky nebo osvojitelky. Nemá-li matka nebo osvojitelka na území České republiky trvalý pobyt nebo není-li matka nebo osvojitelka občanem, je místem trvalého pobytu dítěte v době jeho narození nebo v době nabytí právní moci rozhodnutí soudu o osvojení nezletilého místo trvalého pobytu otce nebo osvojitele. Získá-li občan státní občanství České republiky určením otcovství, je místem jeho trvalého pobytu trvalý pobyt otce v době nabytí státního občanství.

Pipet
Generální žvanilka 23964 příspěvků 28.04.18 07:41

@baruna11 Tak když k tomu potřebuješ rodný list, nejde to zařídit před porodem. Na to se zakladatelka ptala.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Články z Expres.cz

Prachařová na Instagramu: Na rozdíl od jiných je autentická a nedokonalá

Agáta Prachařová postuje radost z rodinného setkání a je jedno, že je to... číst dále >

Nejlepší kámošky z paláce: Proč vznikly tyto dvojice a má Meghan výhodu? Vysvětlíme

Od dob královské svatby Meghan Markle a prince Harryho se ohledně královské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přecházel jsem tři týdny nachlazení, pak jsem upadl do bezvědomí

Tři týdny jsem přecházel nachlazení, pak se mi udělalo špatně, upadl jsem do... číst dále >

Zhubla 90 kilogramů, dalších sedm vážila převislá kůže. Pomohla operace

Celý život byla obézní. Teprve po třicítce shodila polovinu své hmotnosti,... číst dále >

Reklama