Trvalý pobyt miminka, jiný okres

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.3.22 20:11

Trvalý pobyt miminka, jiný okres

Mám dotaz, mám trvale bydliště v jiném okresu, a řeším zda když miminko získá trvalé bydliště moje, tak bude pro mě problém? Jde mi třeba, při řešení nějakých papírů, dokladů ohledně přírůstku? Doktorů…atd.
Narazím na nějaký problém, že budu muset například do jiného okresu něco vyřídit, či je to vlastně jedno?
Chápu že zapsání do školky, by by byl problém nejspíše, ale to je až za tři roky. Jde mi do té doby?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4506
15.3.22 20:34

Miminko má trvalé bydliště podle matky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23387
15.3.22 20:36

No pokud jdu s dětmi k do nejbližší nemocnice vždy ale vždy si poslechnu a co tu teda děláte když máte trvalé bydliště jinde proč nejdete tam, proč jezdíte tak daleko? Nějak nepobírají že člověk nemusí bydlet tam kde má trvalé bydliště :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.22 20:38
@Anix píše:
Miminko má trvalé bydliště podle matky.

To je mi jasné, na to se neptám

Jde mi o to, zda mu ho tam nechám, a před porodem ho nezmenim, tak zda mohu narazit pak po porodu na nějaké problémy s vyřizováním, nebo u lékaře, nebo nevím zkrátka kde? Zda budu muset cestovat do jiného okresu, kvůli něčemu?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.22 20:42
@ka2ka píše:
No pokud jdu s dětmi k do nejbližší nemocnice vždy ale vždy si poslechnu a co tu teda děláte když máte trvalé bydliště jinde proč nejdete tam, proč jezdíte tak daleko? Nějak nepobírají že člověk nemusí bydlet tam kde má trvalé bydliště :nevim:

Tak to je v pohodě 8)

Právě těším, zda mi to něco zkomplikuje, pokud si ho nezměním…? Cestování při vyřizování věci..atd?
Je mi jasné pak školka, ale do té doby?

• Citovat
  • Nahlásit
1939
15.3.22 20:47
@Anonymní píše:
Tak to je v pohodě 8)Právě těším, zda mi to něco zkomplikuje, pokud si ho nezměním…? Cestování při vyřizování věci..atd?
Je mi jasné pak školka, ale do té doby?

Taky to tak mam a dosud (rok po porodu) jsem nic spojene s tim neresila, nevim ani v cem by presne mel byt problem☺️ Nebyl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.22 21:00

A co například vystavení rodného listu, to je v místě porodu, že? A jak je to se socialkou, ohledně mateřské, či rodičovské…? To bych mohla tedy v jiném okrese, než mám trvalé bydliště? Či evidentně obyvatel..atd nebo co se pak musí vše zařídit?

S přítelem nejsme manželé, tak je potřeba zajít předem na matriku, jenže kam, do jakého okresu? :think: mojeho? Nebo tam kde budu rodit?

Příspěvek upraven 15.03.22 v 21:06

• Citovat
  • Nahlásit
12395
15.3.22 21:01

Myslím, že už školka se řeší podle trvalého bydliště. A pokud by sis neuaridila pediatra byl by ti přidělen podle trvalého bydliště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12395
15.3.22 21:05

Rodny list přijde poštou co se dávek týče netuším nikdy jsem o nic nežádala krom rodicaku a to se zařizuje ne na sociálně ale na úřadu práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10705
15.3.22 21:08

Tak dítěti po porodu trvalé bydliště změníte… Není na tom nic složitého, taky to tak máme, já mám trvalé bydliště u rodičů a synovi jsme změnili adresu sem, kde skutečně bydlíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.22 21:09
@ludmilaadamkova píše:
Rodny list přijde poštou co se dávek týče netuším nikdy jsem o nic nežádala krom rodicaku a to se zařizuje ne na sociálně ale na úřadu práce.

Jojo, to myslím rodicak, v jakém okresu? :)

• Citovat
  • Nahlásit
1145
15.3.22 21:10
@Anonymní píše:
A co například vystavení rodného listu, to je v místě porodu, že? A jak je to se socialkou, ohledně mateřské, či rodičovské…? To bych mohla tedy v jiném okrese, než mám trvalé bydliště? Či evidentně obyvatel..atd nebo co se pak musí vše zařídit?

S přítelem nejsme manželé, tak je potřeba zajít předem na matriku, jenže kam, do jakého okresu? :think: mojeho? Nebo tam kde budu rodit?

Příspěvek upraven 15.03.22 v 21:06

Rodný list ti vystaví v městě narození, rodičák můžeš zařídit ve městě ve kterém žijete, na matriku taky. S přítelem jsme byli v jednom městě, já mám trvalé v jiném a přítel ještě v dalším a žádný problém nebyl :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12395
15.3.22 21:11
@Anonymní píše:
Jojo, to myslím rodicak, v jakém okresu? :)

Tuším že to lze i online

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.22 21:11
@Asiina píše:
Rodný list ti vystaví v městě narození, rodičák můžeš zařídit ve městě ve kterém žijete, na matriku taky. S přítelem jsme byli v jednom městě, já mám trvalé v jiném a přítel ještě v dalším a žádný problém nebyl :)

Super, díky moc :mrgreen: :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
15627
15.3.22 23:04

Na matriku můžeš jít kam chceš. Mateřská je dle sídla zaměstnavatele. Rodicak dle tvého bydliště. Rodný list dle narození, ale i ten už posílají poštou kam si zvolis. Školka taky nemusí být problém. V létě se stehujeme, ale trvalý pobyt budeme mít zřejmě taky ještě jinde, už jsem kontaktovala ředitelku a domluvila se s ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat