Trvanlivost otevřené sójové omáčky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rsisa
Kecalka 471 příspěvků 09.03.18 22:12
Trvanlivost otevřené sojové omáčky

Co myslíte, jak dlouho vydrží sojová omáčka otevřená, ale ne v lednici :nevim:, teď jsem objevila v kuchyni sojovku, myslela jsem, že je nová, ale je už otevřená a bůhví jak dlouho.., vyhodit?

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9698 příspěvků 09.03.18 22:17

Já ji taky nemám v lednici a mám ji delší dobu otevřenou :) u sojovky bych řekla že to nevadí.

rsisa
Kecalka 471 příspěvků 09.03.18 22:18
@Petruna21 píše:
Já ji taky nemám v lednici a mám ji delší dobu otevřenou :) u sojovky bych řekla že to nevadí.

Dík :mavam:

Příšera
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 09.03.18 22:18

Tyjo nikdy mě nenapadlo to řešit u sojovky, mám litrovku Kikkoman a to jen tak nespotřebuješ. Tak snad to nevadí :)

Petruna21
Echt Kelišová 9698 příspěvků 09.03.18 22:32
@rsisa píše:
Dík :mavam:

Není za co :)

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 09.03.18 22:48

Takovýhle věci mají v sobě tolik konzervantů, že se jim nic stát nemůže :-D Naši v roce 2010 při rekonstrukci kuchyně vyhodili Maggi z roku 1987.

iila
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 14 inzerátů 09.03.18 22:58

No jestli je otevřená „jen“ pár měsíců, tak v pohodě.

iila
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 14 inzerátů 09.03.18 22:59
@Příšera píše:
Tyjo nikdy mě nenapadlo to řešit u sojovky, mám litrovku Kikkoman a to jen tak nespotřebuješ. Tak snad to nevadí :)

Kde se dá sehnat litrovka Kikkoman?

ugluk
Hvězda diskuse 41496 příspěvků 09.03.18 23:00

No, záleží asi, jestli je to taková ta česká sojovka narvaná glutamátem a konzervantama nebo opravdová fermentovaná sojová omáčka. Teď jsem na tu druhou schválně koukla, konzervanty tam nejsou a dokonce je tam uvedeno, že po otevření skladujte v ledničce a spotřebujte do měsíce. Ehm, mám to tu těch měsíců už poněkud víc a nikdy mě nenapadlo řešit, takže vesele používám a chutná furt normálně.

iila
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 14 inzerátů 09.03.18 23:25

@ugluk Jj, konzervanty na obalu uvedený nejsou a do měsíce ji teda taky rozhodně nespotřebuju.

Příšera
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 10.03.18 07:51
@iila píše:
Kde se dá sehnat litrovka Kikkoman?

Například na www.susi.cz ale konkrétně já ji mám z Makra :) je nejlepší :)

Příšera
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 10.03.18 07:55

Tak jsem šla kouknout na tu kikkoman, taky je bez glutamátů a konzervantů a píšou tam skladovat po otevření v lednici, ale nic o tom za jak dlouho spotřebovat tam není. No já ji měla v takový větraný skříni, takže přes zimu je tam dost kosa, ale radši jsem ji teda do tý ledničky teď přendala.

Testovinka
Nováček 5 příspěvků 02.06.18 21:56

Litrový Kikkoman mají na kosik.cz, právě o něm uvažuju, a proto hledám, jak dlouhou má trvanlivost otevřená láhev. Mají tam dokonce totiž pětilitrovku :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Rodiště Rytmuse zažívá obří sjezd Romů! Důvodem je léčitel připomínající Ježíše

Do slovenských Piešťan, odkud pochází známý raper Rytmus, už několik dní... číst dále >

Prázdniny Karly Šlechtové: Léto, kytičky a nová kérka!

Slunného počasí posledních dnů si užívají i čeští politici, například bývalá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Když k nám přišla Mandlová, začal jsem koktat, vzpomíná Petr Štěpánek

Každý čtenář bude bohužel o půlku rozhovoru s hercem Petrem Štěpánkem (69)... číst dále >

Reklama