Trváte na své výchově, když hlídáte děti příbuzných?

Anonymní
9.8.21 14:55

Trvate na sve vychove, kdyz hlidate deti pribuznych?

Krasny den,
Predem bych rada upozornila, ze nechci hadky, rada bych jen nazory jak to vidi ostatni.
Jsem cele leto s detma u rodicu manzela. Zije tam i manzelova sestra s rodinou (4 deti ve veku 4-10)
Manzelova sestra ma neustale “nutkani” neco zarizovat a deti nechavat bud me nebo invalidnimu tchanovi, ci pracujici tchyni (dela z domova kvuli covidu)
Casto tu mam deti ja cely den.
Resp da je tchanovi, ktery ma sam se sebou co delat l, natoz se starat o deti.
Takze deti mam na krku ja, beru.

Ale proste vyzaduju od nich to same co chci od mych deti. (Nutno podotnout, ze svagrova ma velmi benevoletni vychovu)
Nicmene vcera me svagrova osocila, ze to prehanim a co si vubec dovoluju jejim detem neco zakazovat (tv pri veceri) jak si vubec muzu dovolit je potrestat (neteri jsem rekla, ze ma vypnout tablet a najit si jinou zabavu, takze se zamkla a odmitala vylezt, na to jsem ji ja tablet vzala)
Celkove jeji deti jsou drze, nevychovane. A protoze je neustale hlidam ja, potrebuju, aby me poslouchaly. Ani nemluvim o tom, ze treba 2 deti jsem vzala do bazenu a absolutne neposlouchaji.
Muj dotaz tedy je “kdyz hlidate deti svych pribuznych, vyzadujete, aby poslouchaly Vase pravidla?”

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3938
9.8.21 14:59

Nehlídám, nikdo nehledá nám, ale tvůj postup mi přijde v pořádku :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11430
9.8.21 15:00

My máme děti vychovaný podobně jak z mé strany tak z manželove. A když si občas děti hlídáme tak jim říkáme rovnou poslouchej tetu. Švagrové bych řekla, že když se ji neco nelíbí tak ať se o svoje děti stará sama.

Příspěvek upraven 09.08.21 v 15:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6162

Ano, můj dům, má pravidla. Mně by to řekla jednou, potom bych jí doporučila, ať dává děti hlídat jinam, pokud je nutné je neustále takto někde odkládat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3095

Kdybych někomu hlídala zadarmo u sebe doma, ano, chtěla bych má pravidla, ale zároveň bych byla asi benevolentnejsi, než bychom se s tím dítětem nějak domluvili, co a jak. Záleží, jak často by u nas bylo. Ale také bych si aspoň dělala obrázek, na co je zvyklé ono z domova, převychovávat bych opravdu neměla ambice a do jisté míry bych respektovala i jeho zvyky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3765
9.8.21 15:01

Ano, vyžaduji. Ale že bych jim zakazovala tablety, to ne. Ale v bazénu, na procházce atd prostě musí poslouchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25287
9.8.21 15:01

No já hlídala párkrát akorát manželovu sestřenici ( je ve věku našeho syna) a tam sem teda byla stejná jako na vlastní, je to živé dítě a nenechám ji, aby mi skákala po hlavě, takže něco zakázat, sebrat věc co ničí nebo okřiknout sem neměla problém. Nadruhou stranu, když třeba moje sestra nebo někdo z babiček hlídá moje deti, platí u nich jejich pravidla, ačkoliv jsou teda mnohem méně přísní než já, spíš rozmazlují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8391
9.8.21 15:02

Pokud se jí to nelíbí ať si je hlídá sama hlídá tchán ok jedu klidně s svými dětmi pryč s čau mám hlídat já v tom případě moje pravidla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66739
9.8.21 15:03
@Anonymní píše:
Krasny den,
Predem bych rada upozornila, ze nechci hadky, rada bych jen nazory jak to vidi ostatni.
Jsem cele leto s detma u rodicu manzela. Zije tam i manzelova sestra s rodinou (4 deti ve veku 4-10)
Manzelova sestra ma neustale “nutkani” neco zarizovat a deti nechavat bud me nebo invalidnimu tchanovi, ci pracujici tchyni (dela z domova kvuli covidu)
Takze deti mam na krku ja, beru.Ale proste vyzaduju od nich to same co chci od mych deti. (Nutno podotnout, ze svagrova ma velmi benevoletni vychovu)
Nicmene vcera me svagrova osocila, ze to prehanim a co si vubec dovoluju jejim detem neco zakazovat (tv pri veceri) jak si vubec muzu dovolit je potrestat (neteri jsem rekla, ze ma vypnout tablet a najit si jinou zabavu, takze se zamkla a odmitala vylezt, na to jsem ji ja tablet vzala)
Celkove jeji deti jsou drze, nevychovane. A protoze je neustale hlidam ja, potrebuju, aby me poslouchaly. Ani nemluvim o tom, ze treba 2 deti jsem vzala do bazenu a absolutne neposlouchaji.
Muj dotaz tedy je “kdyz hlidate deti svych pribuznych, vyzadujete, aby poslouchaly Vase pravidla?”

Zadne sice nehlidam a doufam, ze nebudu, ale respektovala bych jejich zvyky. Pokud by se s nimi nedalo vyjit, tak bych hlidani odmitla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
992
9.8.21 15:04

Při jednorázovém hlídání bych to neřešila, ale při pravidelném bych si s dětmi společná pravidla nastavila předem. Se sestrou bych se domluvila a pokud byste nenašli společné řešení, pak bych nehlidala. Dětem nevadí, pokud mají jiná pravidla doma a jiná třeba i babiček (a samozřejmě neříkám, že je můžou mlátit nebo naopak neúměrně rozmazlovat), ale dospělí by se na tom měli shodnout.
Konkrétně ten tablet u večeře - víš, u nás se pro večeři na tablet ani televizi nekoukáme, tak to teď prosím odlož. Neposlechne, smůla, můj dům moje pravidla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20063
9.8.21 15:06
@Anonymní píše:
Krasny den,
Takze deti mam na krku ja, beru.Ale proste vyzaduju od nich to same co chci od mych deti. (Nutno podotnout, ze svagrova ma velmi benevoletni vychovu)

Tak záleží. My televizi k večeři pouštíme, švagrová ji doma ani nemá. Kdyby tu kluk byl asi bych ji pustila, kdyby švagrová měla problém, holt bych ho nehlidala. Kdyby můj syn u švagrové dělal bordel, že chce koukat na TV, tak bych mu řekla, že u tety se nekouka, ale kdyby tam přesto lumpačil, tak bych ho tam nedala. Neteř starší sedící půl dne u tabletu někde v koutě by mě netankovala. Do bazénu bych vzala víc cizích dětí tak v jejich 15+ letech :D A to si furt doma? Prostě jeďte na výlet nebo je nech jejich osudu, přiměřeně samozřejmě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38228
9.8.21 15:07

Něco podle sebe, něco podle dětí. Takže záleží na domluvě. Víceméně dodržuji jen to, že stačí jeden nanuk, jedna sladkost, musí si vycistit zuby. Jinak jedu podle sebe. Takže klidně zabavím tablet, nebudou chlemtat kofolu, vyženu ven, naženu do sprchy kdy chci, stejně jako do postele. Doma velím já, ne oni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10833
9.8.21 15:14

Ať už přijde jakékoli dítě, mám k němu přístup jako ke svým dětem, ať se to každému líbí nebo ne. Jinak ať si najde hlídání jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10225
9.8.21 15:18

Když někoho hlídám, jedeme podle mě a mých pravidel, pokud se to někomu nelíbí, jeho dítě u mě nebude.
Nejsem žádný tyran, takže si myslím, že by běžný člověk neměl mít s mým přístupem problém a poznat více výchovných přístupů nikomu neuškodí.
Manželové sestře bych řekla, že pokud se jí něco nelíbí, nechť se o svoje děti stará sama.
Pokud by měla tendenci mi nechávat děti na krku a požadovat, že jim nemám poroučet, asi bych odjela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20855
9.8.21 15:18

Ve tvém případě bych její děti nehlídala. Pokud to staví tak, že hlídat má tchán a ve výsledku je to na tobě, tak jí řekni, že buď tedy pohlídáš a pojedou se vaše pravidla (nedovedu si představit, že mé děti u večeře sedí u stolu a její děti čučí na telku a jedí na gauči například - a to jen proto, že ona má „benevolentní výchovu“), nebo prostě nehlídáš, nevaříš, odcházíš s dětmi (svými) na celý den na výlet.

Na druhou stranu - ty s dětmi jsi se na prázdniny nasáčkovala do domácnosti tchánovců a švagrové, jestlipak taky dodržujete nějaké jejich pravidla a jste schopni se domluvit na fungování celé domácnosti (kdo co platí, kdo kdy uklízí atd)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat