Trýznění sebe a svých dětí tchánovci

Anonymní
7.1.20 03:21

Trýznění sebe a svých dětí tchánovci

Zdravím,
je tady spousta diskuzí na téma špatných tchýní a vlastních matek. Jak se chovají špatně k vám (rodičům) a často i k vašim dětem, ale přesto se s nimi nadále stýkáte, právě kvůli kontaktu s dětmi, aby o své prarodiče nepřišly. A já se ptám, proč? Proč to děláte? :D
Nechci nikoho hanit, ale upřímně mě zajímá váš názor na to a jiné vysvětlení, než jen to, aby děti nepřišly o babičku s dědou.
Vycházím ze své vlastní zkušenosti. Moje babička (tátova mamka), je strašně zlý člověk na všechny kolem. Mojí mamku ponižovala jak se dalo, urážela, snažila se mé rodiče rozeštvat. Byla zlá i na nás vnoučata, dělala rozdíly. Stejně jako v mnoha diskuzích tady. Ano, pamatuji si i hezké chvíle, ale víc těch špatných. A prostě to nějak nechápu, že rodiče nezakročili dřív, že se neohradili. Když se na to koukám zpětně, tak jsem takovou babičku nepotřebovala, akorát mám kvůli ní mindráky do konce života, nízké sebevědomí a pokřivený pohled na svět. Kontakty se utly v mých 13ti letech, kdy babička opět urážela mamku a její část rodiny (hodně ošklivě). Dodnes mi babička nechybí, nepotřebuji ji ve svém životě. Ona sama se neozývá, nezajímá se o nás.
Toť ve zkratce. Diskuzi jsem založila na popud jiného tématu, kdy zakladatelka psala, jak má pomalejšího syna a její vlastní matka by ho řezala hlava nehlava :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
7.1.20 04:12

Ono záleží na spoustě věcí.. pokud by někdo ‘trýznil’ mě nebo moje dítě, tak bych ho odstřihla okamžitě. Otázkou je, kde je hranice. S matkou jsme měly a občas máme neshody, ale nic, co by vyžadovalo radikální řez.. nikdo není bez chyby. Důležité pro mě je, že milují malou a malá si užije chvilky s nimi. To, ze me zkritizuje atd.. čert to vem, proste to spolknu.

• Nahlásit
  • Citovat
288
7.1.20 06:23

Tak ono je opravdu rozdíl, jestli prarodiče vnouce psychicky tyraji a tlucou, nebo jestli matka zakrocuje už v případě, že děcko dostalo bonbon i když doma ho má zakázaný :nevim: V prvním případě si myslím, že normální matka zakroci, v druhém se práve objevují ty názory, ať si nekazi vztahy kvůli blbostem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.20 06:46

Ono to není černobílé.
V blízkém okolí mám případ, kdy babička byla tyran. Rodiče zasáhli a s babičkou se nestýkali. Dítě jim to vyčítalo, že ho připravili o babičku. Ona se pak relativně uklidnila a vnouče ji vyhledalo jako dospělé. I babička měla zájem. No a dítě to rodičům vyčítalo dlouhodobě, protože nemělo šanci samo přijít na to, jaká babička byla.
No a pak znám i to, kde kontakt nepřerušili, ale silně omezili. Dítě si na to, jaká babička je, přišlo samo. Kontakt vyprchal sám, protože dítě návštěvy nevyhledávalo.
Sama jsem pro druhou variantu. Babičku hodne hlidame, aby nenadelala škodu a stykame se minimálně. Hlavně se bojím, že kdybychom kontakt utnuli úplně, tak babička půjde k soudu, protože děti mají právo na styk s prarodiči (nebo naopak, nevím, jak to tam je) a mohla by ho vysoudit a samostatně jí děti nesvěříme ani náhodou. A důkazy o jejím chování nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
622
7.1.20 07:25

Ahoj.
Moje extchyne je šílená ženská. Hází na mě špínu, kde může. A to jsou šílený věci. V nejhorším se vykašlala i na svoje vnoučata. A teď se domáhá styku soudně jenom aby mě vytočila. A ono ji to nejspíš projde :zed:
A upřímně mám hrůzu z toho, že mě vlastní děti budou nenávidět

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.20 08:20

Kamaradka se boji omezit kontakt s tchyni kvuli manzelovi, aby se s ni nerozvedl. Nemela by kam s detma jit, nema ani nic nasetreno. Ten vse odmita resit kvuli klidu v rodine.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.1.20 20:13
@Anonymní píše:
Ono záleží na spoustě věcí.. pokud by někdo ‘trýznil’ mě nebo moje dítě, tak bych ho odstřihla okamžitě. Otázkou je, kde je hranice. S matkou jsme měly a občas máme neshody, ale nic, co by vyžadovalo radikální řez.. nikdo není bez chyby. Důležité pro mě je, že milují malou a malá si užije chvilky s nimi. To, ze me zkritizuje atd.. čert to vem, proste to spolknu.

Ano, tak tady se neděje nic dramatického, dle tvého popisu, to beru. Já si třeba vzpomínám na to, jak mi babička vykládala o mamce, že pochází z h*ven a je úplná nula šeredná. Což mě mrzelo i jako malou, mamka to vždy obrečela, ale kontakt se neutl, protože přece nás vnoučata měli prarodiče rádi.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.1.20 20:17

@lafelay
Ahoj, opravdu nemyslím na utínání vztahů, kvůli zakázanýmu bonbonu :D pokud se děti řežou, tak je to bez debat. Ale jak jsem odpovídala anonymní nad tebou. Rodiče si často myslí, že se můžou nechat urážet, vždyť na vnoučata jsou prarodiče hodní. Ale už i to děti dost vnímají.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama