Tsh v tehotenstvi - nizka hodnota

9.12.20 14:40

Tsh v tehotenstvi - nizka hodnota

Ahojte. Som 9tt a vyslo mi TSH 0.023. Co je malo. Mali ste niekto hypertyrozu? 2mes dozadu som mala 0.75. Idem na krv dalsiu.
Mam velmi stresovat? Viem, ze furt lepsie ako znizena funkcia ale aj tak je to zas opacny extrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
370
9.12.20 21:59

Ahoj, mela jsem to stejne, pry je to v tehotenstvi bezne. endokrinolozka mi udelala sono stitky, rekla, ze v poradku, a predepsala mi jod.pak uz se nic neresilo a zadne problemy s tim nebyly… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.12.20 11:27

Já bych neřekla, že to je běžné.
Já měla vyšetřenou štítnou žlázu před těhotenstvím také…v pořádku.
V 8-9tt jsem byla hospitalizována v nemocnici (ne problém se štítnou žlázou), ale dělali mi znova všechna vyšetření a najednou jsem měla hypertyreozu.
Byla jsem na sonu a pak celé těhotenství jsem sledována. Beru léky a chodím každé 2-4 týdny na náběry krve a dle toho mi doktorka upravuje léčbu.
Já jsem momentálně v 33tt a teď se mi hladiny hormonů drží, tak mám přijít až po šestinedělí opět na náběry. Často se prý stává, že se to po porodu zase zhorší a je nutné to hlídat.

Jinak TSH máš sice nízké, ale záleží i na ostatních hodnotách. Každopádně je dobré, že se to podchytilo brzy a maximálně budeš více hlídaná. Často se to ve druhém trimestru samo srovná 🙂

• Citovat
  • Nahlásit
957
19.12.20 01:01

Ahoj, ja jsem v 18 tydnu. Jak v 1.trimestru, tak ted ve 2. mi vyslo TSH nizke 0,1. Byla jsem odeslana na endokrinologii, tam mi bohuzel na SONu nasla skoro 4 cm uzel na jednom laloku a hned mi udelala biopsii. Ted cekam na vysledky a mam celkem dost strach… Podotykam, ze uzel na krku videt nebyl, nemela jsem zadne potize… Udajne TSH v tehotenstvi muze byt snizene, ale urcite by to chtelo jit na endokrinologii na SONO.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat